Zprávy / Nové desky

Šest novinek Animal Music

Šest novinek Animal Music

redakce | Zprávy / Nové desky | 21.02.2023

Vydavatelství Animal Music přinese od března do června milovníkům hudby šest nových titulů v širokém žánrovém i zvukovém rozpětí.

Dosud nevydané premiérové nahrávky vrcholně barokní hudby z archivů pražského křižovnického kláštera v provedení souboru Musica Antiqua Praha na dobové nástroje pod vedením Pavla Klikara. S časovým odstupem 26 let přináší album Music of the High Baroque in Prague symbolickou tečku za činností tohoto výjimečného a v mnohých aspektech průkopnického souboru. Intimní sólový debut zpěvačky a autorky hudby i textů Marie Puttnerové se stálými spoluhráči (Martin Novák a Petr Uvira, v produkci Eddieho Stevense) má název Laila tov. Marie Puttnerová kromě svých vlastních textů zhudebnila dvě básně Jana Zahradníčka a čtyři texty Vlastimila Třešňáka.


Výjimečný je také projekt, v němž se potkává původní sestava tria klavíristy a skladatele Tomáše Sýkory, v níž spolu s ním účinují kontrabasista Tomáš Liška a bubeník Roman Vícha a producent Aid Kid, pohybující se většinou na elektronické hudební scéně. Ještě před začátkem nahrávání alba se všichni vypraví na krátké turné po České republice. Dále vyjde původní hudba z divadelní hudebně-taneční adaptace Kiplingovy Knihy džunglí, která vznikla ve spolupráci Divadla bratří Formanů, tanečního souboru Dekkadancers a České filharmonie. Hlavními autory jsou režisér a výtvarník Matěj Forman a Marko Ivanović, který je autorem hudby a zároveň dirigentem.

Dalším dílem bude vůbec první nahrávka domovského bigbandu přední pražské jazzové scény – klubu Jazz Dock – pořízená živě při jeho „domácích“ koncertech. Orchestr sdružuje ty nejlepší domácí jazzové hudebníky a pravidelně na své koncerty zve i zahraniční hosty jako sólisty a autory. Během dvou lednových koncertů, které se pro účely alba nahrávaly za přítomnosti diváků, představil Jazz Dock Orchestra průřez svým vlastním repertoárem – skladby Andyho Schofielda a Jana Jiruchy ml. Album vyjde v roce 5. výročí orchestru, který v Jazz Docku hraje pravidelně každé třetí pondělí v měsíci.

Nahrávka nových skladeb trumpetistky Štěpánky Balcarové a její česko-polského kvarteta se jmenuje Emotions. Štěpánka Balcarová se dlouhodobě věnuje též vedení úspěšného a oceňovaného souboru Concept Art Orchestra, s nímž vydala tři alba, u Animal Music vyšlo též její oceňované album Life and Happiness of Julian Tuwim.

Info

Animal Music
web vydavatelství

foto © se svolením Animal Music

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Karol Mikloš zverejnil singel avizujúci septembrový album

redakce 31.05.2024

Retrospektívna pieseň prekypujúca emóciami sa zásluhou textára Pavla Bartoša vracia na bratislavské ulice deväťdesiatych rokov.

Nový singl Niny Kohout

redakce 29.05.2024

Ve Flavoured & Eaten jsou slyšet prvky funku, mluveného slova à la Laurie Anderson a hudební produkce, která udržuje diváka v absolutním střehu během celé skladby.

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

redakce 28.05.2024

Vyhořelý umělec vydává první sólo singl z debutové desky. Spolupracuje s Martinem Nouzou a Lenkou Zbořilovou.

Sun+Dead u Polí5

redakce 26.05.2024

Hosty na nahrávce jsou baskytarista Mike Watt, kytarista Paul Leary z The Butthole Surfers, zpěvák Slim Cessna ze Slim Cessna's Auto Club a další.

Tramhaus - nový singl i klip

redakce 24.05.2024

Upozorňuje na zvláštní fenomén, kdy lidé nahrávají na YouTube nesestříhaná videa, aniž by jim dali název nebo kontext.

Stroon: Tectoniclifting

redakce 20.05.2024

Prostřednictvím éterických trav, japonských perkusí, tranceových syntezátorů a mlžné sirény zprostředkovává velikost i marnost snahy stát se jiným, než jsem.

Hobby Horse Cowboy vydali Branko’s Bridge

redakce 15.05.2024

Žánrově doširoka rozkročené album propojuje vokál Vojtěcha Váchy i snivé aranže, které jsou pro Branko’s Bridge tak typické.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace