Zprávy / Nové desky

Jakub König vydá Hvězdy

Jakub König vydá Hvězdy

redakce | Zprávy / Nové desky | 19.07.2023

Zpěvák, textař a výtvarník Jakub König vystupující s projektem Kittchen jako zamaskovaný kuchař nebo donedávna jako frontman kapely Zvíře jménem Podzim, vydá v září své první sólové album Hvězdy. Poprvé bez masky, pseudonymu a velké kapely za zády přináší ve své tvorbě radostnější polohy života. Album vyjde 22. září 2023 na CD, LP a digitálně ve vydavatelství Animal Music.

„Po mnoha letech, kdy se mi dařilo reflektovat především ty stínové a temnější stránky světa, se v teď v nových písničkách objevuje hodně radosti a vděku. Stejně jako v mém životě. Hvězdy jsou albem i o tom, že někdy je potřeba projít pořádně temným lesem, ale na jeho konci hoří oheň. A u něj se nakonec všichni sejdeme.“

Ke vzniku alba Jakub přizval producenty Petra Ostrouchova a Aid Kida, kteří mají už za sebou úspěšnou spolupráci na albech Řeka Lenky Dusilové a Za vodou kapely Dunaj. V úzkém tvůrčím propojení spolu vytvořili na základě Jakubových demonahrávek osm nových písní. Přizvanými studiovými hráči pak byli bubeník Roman Vícha, basisté Jakub Vejnar a Tomáš Liška, perkusionista Tomáš Reindl a také hostující zpěvačky Nivva a Marie Puttnerová. „Původně jsem myslel, že budeme čerpat i ze starších skladeb nashromážděných v průběhu hraní s kapelami Obří broskev, Kittchen či Zvíře jménem Podzim. Nakonec jsme ale natočili osm úplně nových písniček, které ukazují, jaký je můj svět posledních dvou let.“

Velkou inspirací byly pro Jakuba prožitky spojené s holotropním dýcháním a změněnými stavy vědomí, které nasbíral během posledních deseti let. Psychedelická barevnost tak prosakuje skrz texty i do stránek bookletu alba, který bude bohatě vypravený jeho výtvarnou tvorbou, které se naplno začal věnovat v době pandemie. Ke každé písni tak vzniká svébytný obrazový doprovod – obraz o velikosti 1 x 1 m. Jakub postupně zveřejňuje obrazy na svém blogu, kde je také možné si je předobjednat a přispět tak na vznik videoklipu a dokončení alba. Všechna plátna pak budou vystavena v klubu Za školou v pražských Dejvicích na prodejní výstavě, kterou Jakub König otevře 27. září svým sólovým koncertem. Koncem listopadu pak album pokřtí na dvou koncertech spolu se svou novou koncertní kapelou – 28. listopadu v Kabinetu múz v Brně a 29. listopadu v pražském Paláci Akropolis.

Info

Jakub König
Fb interpreta

foto © Tereza Kunderová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ancestral Vision na labelu LOFS

redakce 28.02.2024

Leedský label vítá do své rodiny pražského producenta Jana Macháčka alias Ancestral Vision.

Panenské plameny mají novou desku, křest zjara

redakce 27.02.2024

Panenské plameny po dvou letech od desky Herostratus s novou nahrávkou Bleus.

Lament na novém albu

redakce 25.02.2024

Visuté zahrady rozmanité elektroniky propojují kaskády živelně se valících veršů.

LeebOrn vydávají nové album Hauau

redakce 23.02.2024

Od předchozího EP Reach One’s Destination kapela prodělala zúžení sestavy, kdy ji poslední více než rok tvořila pouze partnerská dvojice.

Sharktank ohlašují EP druhým singlem

redakce 23.02.2024

Nový singl Mud je drsná skladba, která se zabývá těžkostmi při proplouvání životem v tvrdém prostředí.

Dukla vydala druhé album Stejný lepší

redakce 16.02.2024

„Hranice klubové scény se snažíme překračovat a neustále posouvat. Nechceme se ale prvoplánově zalíbit,“ říká frontman kapely Lukáš Vydra.

První Hoře slaví čtvrtstoletí novou deskou

redakce 14.02.2024

Na sedmém albu kapela pokračuje ve svém stylu na pomezí punku, metalu a rockového šansonu.

yurii debutuje landscapes

redakce 11.02.2024

Desku otevírá skladba vincent mísící několik tvůrčích principů autora, zejména postklasickou polohu s jazzovými a popovými prvky.

Pavel Richter a Datel zkázy u Polí5

redakce 11.02.2024

Deska Datla zkázy vychází v updatované verzi, kdy banjo da gamba nahradila viola da gamba.

Čtvrté album, Vole

redakce 05.02.2024

Ten tam je neurvalý chaos raných nahrávek, ne ale jejich drzost, divokost, autenticita a přesvědčivost.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace