Zprávy / Nové desky

Jofre vydal Protijed

Jofre vydal Protijed

Dagmar Lauková Petrášová | Zprávy / Nové desky | 21.03.2024

Ján „Jofre“ Lednický je piešťanský producent, spevák, raper, textár a hráč na viacerých nástrojoch, žijúci v Brne. V roku 2016 sa predstavil singlami v spolupráci s interpretmi Pil C, Egom a Calinom, predpovedajúcimi vydanie debutového albumu 92101 v roku 2018. Po šesťročnej prestávke prišiel začiatkom roku 2024 s druhým sólovým albumom Protijed.

Deväťskladbový album Protijed si všestranný hudobník produkoval sám a nahral všetky nástroje. Je autorom hĺbavých textov v slovenčine, ktoré odkrývajú jeho život za uplynulých šesť rokov. V melanchólii skladieb je cítiť vplyv klasického romantizmu. „Mám rád Chopina a Debussyho, romantizmus je moja forma vyplakania sa.“ Protijed znamená lásku. „Protijedom na všetko je láska. Láska k partnerovi, k stavu mysle, peniazom, majetku, pozornosti, láska ku svojmu individuálnemu príbehu, k záľubám, telu, moci, svojmu obmedzenému času.“


Jofre sa od šiestich rokoch venuje klasickej hudbe, po výhre v celoslovenskej klavírnej súťaži sa jeho záber rozrástol o elektrickú gitaru a bicie. Má za sebou roky hrania v indie-rockovej kapele Funny Faces, produkoval beaty pre Kontrafakt a v sólovej tvorbe sa pohybuje od moderného hip-hopu cez r&b až po intímne klavírne skladby.

Info

Jofre – Protijed (2024)
album na youtube

foto © Adam Mogyorosi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hobby Horse Cowboy vydali Branko’s Bridge

redakce 15.05.2024

Žánrově doširoka rozkročené album propojuje vokál Vojtěcha Váchy i snivé aranže, které jsou pro Branko’s Bridge tak typické.

Debut Jana Váni

redakce 14.05.2024

Ve spolupráci s badfocusem natočil už dříve dva singly a v přípravě na debutové album se nashromáždilo i několik skladeb.

Eremen a jeho prvý album

redakce 13.05.2024

Pestré beaty od chillovejších lo-fi produkcií až po úderný boombap, hravé texty a inšpiratívne spolupráce.

Kadé chim? Rez želez

redakce 13.05.2024

Deska obsahuje třináct skladeb, většina z nich je nových či novějších, jen na úvod alba zní pár písniček, z nichž některé pamatují ještě 90. léta a formaci Sen Vesen.

Nový album The Ills

redakce 12.05.2024

Zvláštnosťou inštrumentálneho albumu sú aj texty - sonety ku každej skladbe.

Wolf Lost in the Poem vydává novou desku

redakce 10.05.2024

Druhý díl s názvem Indigem je věnován opět básnířkám, ale tentokrát výhradně českým.

Nové album Manon meurt

redakce 07.05.2024

Název Unravel odkazuje k vývoji kapely a naplňování potenciálu všech hudebníků, nástrojů a hudebních motivů i procesu odkrývání vrstevnatosti skladeb a emocí.

Kluci z garáže mají EP

redakce 06.05.2024

Klubový boyband s nejaktuálnějším sound designem ohledávající žánrové mutace UK garage, reggaetonu, Baile funku či anime soundtracků.

Nové album Přetlak věku

redakce 04.05.2024

Jako kdyby Penguin Cafe Orchestra (producent Brian Eno) utvořilo fúzi s českým folkem 80. let a začalo tvořit písničky opatřené poťouchlými texty těžícími z tradice nonsensu i „malých témat“.

mezi patry klid debutují

redakce 03.05.2024

Tvůrci vítězného songu výzvy Bastl Electronic Track na své desce definují žánr hyperfolk trap.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace