Zprávy / Pozvánky

Lucy Kruger & The Lost Boys, Cold Venus Revisited a dominik prok

Lucy Kruger & The Lost Boys, Cold Venus Revisited a dominik prok

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.02.2024

Lucy Kruger & The Lost Boys, Cold Venus Revisited a dominik prok vystoupí v pražském Paláci Akropolis v sobotu 2. března.

Alternativní artpopová kapela z Berlína, kterou založila zpěvačka a skladatelka Lucy Kruger z Jihoafrické republiky. Po vydání debutového alba Summer's Not That Simple (2015) byli pozváni k vystoupení na nejuznávanějších festivalech v zemi včetně Endless Daze, Oppikoppi, Rocking The Daisies a Up The Creek. Od té doby stihli vydat několik dalších alb. Jejich poslední album Heaving osciluje mezi intimitou a euforií a jeho syrová atmosféra může místy připomínat umělce jako je PJ Harvey, Hole nebo Garbage.

Cold Venus Revisited je hudební projekt sídlící v Praze, který se dotýká různých hudebních žánrů, od temného hlukového psychedelického zvuku po shoegaze a post-punk. Pro tvorbu svého soundu a stylu kapela se inspiruje velkým spektrem umění, predevsim sedmdesátkovou a osmdesátkovou punkovou scénou, včetně The Velvet Underground, Spacemen 3 a Kino. Cold Venus Revisited vnímá hudbu jako únik před dystopickou realitou a vytváří zvuk charakterizovaný existenciálními texty a melancholií plnou hluku.

dominik prok nedávno vydal (bezhlučnou) sólovou desku, která je vyvrcholením jeho dlouhodobého snu o samostatné umělecké realizaci. Půjde o jeho první pražské vystoupení. Album there is no rescue mission, we are safe je slovenskou odpovědí na tradici amerického či britského písničkářství, jehož je Proky velkým fanouškem a obdivovatelem. Nejedná se však o bezduchou kopii. Je to upřímná výpověď o jedné kapitole jeho života, se kterou se vyrovnává po svém.

Info

Lucy Kruger & The Lost Boys (za/de) + Cold Venus Revisited + dominik prok
2. 3. 2024 19:30
Palác Akropolis, Praha
Fb událost

foto © Josh Rijneke

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Cult v pražském prostoru Archa+

redakce 19.04.2024

V rámci výročního turné opráší kapela The Cult všech jedenáct alb diskografie.

Bratři Orffové vyráží na turné

redakce 17.04.2024

Pro fanoušky přichystali Orffové i malé překvapení - vydání Písně pro Stefanii Sauer na streamovacích platformách.

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace