Články / Seriály

Pořadatelská: Kateřina Jurkovičová

Pořadatelská: Kateřina Jurkovičová

redakce | Články / Seriály | 18.01.2024

Chodíte rádi do Paláce Akropolis? Na sérii Pulz, na jazzové koncerty v baru, na festivaly a cykly Spectaculare, Beans a další koncerty? Za produkcí všech zmíněných stojí Kateřina Jurkovičová, aktuálně uvádějící novou dramaturgickou řadu woodoo. „Jde o špinavou alternativu, která nenechá nikoho klimbat, rozproudí krev a opotí Akropoli,“ říká. Kam dále nás pozve?


Co chystáte další dny a týdny?
Ráda bych uvedla novou hudební sérii s názvem woodoo. Představuje žánry od postpunku přes garage rock, noise, shoegaze, elektroniku a třeba i doom metal až po experimentální "prostě woodoo" rap. Jde o špinavou alternativu, která u nás trochu chyběla, a proto jsme se rozhodli ji vytvořit přímo podhoubí celé hudební série, kde může nabídnout dostatek prostoru a příležitostí. Hned od začátku mi v hlavě běhalo několik jmen, které mají jasný průnik s interiérem Františka Skály a svojí temnou hravostí dokáží divákům zprostředkovat zcela originální a intenzivní zážitek. První pilotní série nabízí plno nových i již dobře známých tváří:

21. 01. 2024 XCES liveset + Black Dot (si/hr)

2. 03. 2024 Lucy Kruger & the Lost Boys (za/de) + Cold Venus Revisited + Dominik Prok
Druhého března otevřou velký sál pražští Cold Venus Revisited pro výjimečně talentovanou umělkyni Lucy Kruger. Po intenzivním a bezprostředním zážitku berlínské kapely večer završí s nadějí Dominik Prok, zpěvák z 52 Hertz Whale a dramaturg Nové Cvernovky. Se svým sólovým projektem navíc vystoupí v Praze vůbec poprvé.

5. 04. 2024 XCES full band + xDZVØNx (pl) + Body of Pain + Frau Zwei
Objev minulého roku Xces se tentokrát představí v plnotučné verzi kapelového formátu s debutem It’s Happening jako konceptuálním celkem, podpořeným světelnou show, vizuály a vlastním špičkovým zvukovým inženýrstvím. Večer otevře známé acid trap duo z polské Vratislavi. Zatímco na velkém sálu zůstanete spíš v šoku a transu z intenzity obou projektů, na malé scéně večer završíme spíše tanečními rytmy temného elektro/techna s apatickým vokálem. Dost nabitý program.

30. 04. 2024 Kalaallit Nunaat (nl) + Libor Staněk II. & Krstní Otcovia + Lonely Shredder and the Heavy Smokers
Jarní část zakončí na pálení čarodějnic nezadržitelné rotterdamském noisové trio Kalaallit Nunaat. Přijedou zřejmě s novým materiálem a také novým jménem kapely. Před nimi stihne vystoupit zcela speciální krautrockový set básníka Libora Staňka II. a kapely Krstní Otcovia. Jak to bude znít, nikdo neví, ale to není podstatný, protože to bude sakra dobrý. Celou tuhle skvadru přijedou podpořit plzeňští Lonely Shredder and the Heavy Smokers.


Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Pardon.
Psychotic Monks – Ment – nejlepší koncert celého festivalu, původně jsem na nich chtěla postavit celou řadu, ale znáte to...
Xces – pamatuju si, jak jsem měla trochu zkaženou náladu, protože jsem měla
FOMO, že nejsem v Košicích na nej festivalovým line-upu, ale na vašem Moody Moon Noize v Chomutově. Nicméně se to rychle napravilo. Vašek Klíma mi říkal, hele běž na Xces, to uvidíš. Měl pravdu, a tak jsem pilotní řadu postavila na nich. Přijďte.
V0NT – husí kůže z Bike Jesus, kde předskakovali BM a Shallov, kluky bych si moc přála pozvat k nám, jen nám to zatím nevyšlo.
Shame – viděla jsem je letos dokonce dvakrát, pražská show byla všechno.
Libor Staněk II. + REK – jela jsem očíhnout k Jakubovi Zbořilovi do Budovy č. 6 ve Veselí nad Moravou slovenskou kapelu Krstní Otcovia, který jsem si chtěla booknout, a odvezla jsem si k tomu i Libora.

Frau Zwei – zavírala se Světadílna v Budějkách, skvělý místo vymazlené skvělými lidmi. Mávající koncert dokázal překvapit a já si odchytla tohle ještě zpocený a hezky rozehřátý techno uskupení a pozvala je jako poslední bookovanou kapelu letošní řady.
Lankum – na pláži v Itálii irský písničky. Ironická láska, která mě snad nikdy neopustí.
eastworks – slyšela jsem o novém projektu už pár měsíců, ale v rozpoložení „padám na hubu a jsem ráda, že konečně sedím na betonu ve Studiu Hrdinů“ pohladilo opravdu na duši.
Bass Drum of Death – legendy. Na tenhle koncert v Café V lese jsem čekala půl dětského života. Bylo to takový, jaký jsem si to vysnila, a mám k tomu navrch šlehačku v podobě vtipné historky o merch triku. To zas jindy.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?

24. 02. 2024 Whyohwhy + Orient + Ida the Young – GOOD BOYO booking
26. 03. 2024 Donny Benét – Lucerna Music Bar presents
2. 04. 2024 Whispering Sons – D Smack U Promotion
19. 04. 2024 Godspeed You! Black Emperor – MeetFactory ve spolupráci se Silver Rocket a Scrape Sound Inc.
17. 06. 2024 Ty Segall – Fource Entertainment

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Grr. Trochu bojuju se závislostí na Instagramu. Občas se ponořím raději do cizích životů, mám z toho úzkosti, a navíc tím prokrastinuju. Ale zas není všechno černobílý a popravdě se tam nechávám hodně inspirovat. Spoustu příležitostí je právě tam, chtě nechtě.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Bon Fresh Ramen & Soba
Sushi Sushi u kostela sv. Ludmily
k Antoníčkovi na smážo
absint s horkým jablkem na AVU

Info

foto © se souhlasem Kateřiny Jurkovičové

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Martina Lesner (United Islands of Prague)

redakce 18.04.2024

Položili jsme několik otázek hledačce nových talentů, bookerce a dramaturgyni festivalů.

Kam na rajz s Michalem Berezňákem (Sharpe)

redakce 16.04.2024

Jarní Sharpe, chorvatský INmusic festival, Taylor Swift v Londýně. Na jaké akce nás pozve vášnivý koncertní a festivalový manažer?

Vstupní prohlídka: Marcel Gidote’s Holy Crab

redakce 10.04.2024

Loni se jim toho povedlo hodně: v březnu vydali album Farm Alarm, pak dva singly, první evropskou tour a k tomu vydávají soundtrack k počítačové hře.

Douška vydavatelská: Ancestral Vision (Unizone)

redakce 04.04.2024

Pokud budu mluvit sám za sebe, tak u mě teď panuje zdravá euforie, protože se mi asi po x letech podařilo dotáhnout do konce moje debutové EP, které vyšlo u…

Vstupní prohlídka: Marta De Pascalis

redakce 03.04.2024

Co ji inspiruje, co ji vyruší, na co jí stačí jedna věta? Marta De Pascalis v našem dotazníčku, před pražským koncertem.

Preview: Tallinn Music Week 2024

Michal Pařízek 02.04.2024

V programu najdeme známá jména jako místní hrdinky Vera Vice nebo Kitty Florentine, všudypřítomné Tramhaus, kteří vystoupí na akci Vikendica, nebo řeckého croonera Johnnyho Labella.

Vstupní prohlídka: Marie Kieslowski

redakce 26.03.2024

Marie Kieslowski vydala své debutové sólové album Je všechno dobrý? před dvěma lety, nyní na něj navazuje EP s názvem Je to složitější.

Preview: Rewire 2024

Zuzana Malá 24.03.2024

Holandský festival experimentální hudby a umění má pro letošek tučnou soupisku v kategorii legend i ikon součásné avantgardy.

Pořadatelská: Dominik Prok (Nová Cvernovka)

redakce 21.03.2024

"Podlaha bude ružovo-glittrová zaliatá epoxidom, jeden zo stejdžov bude práve na wc v štýle boiler room a zahrá napríklad DJ Záchod (Matwe), I Hate Berlin Manson DJs alebo..." Pár tipů.

Pořadatelská: Matěj Samec (MeetFactory)

redakce 10.03.2024

„Obzvlášť zvu na Dech - ten zvolte v případě, že máte chuť se s námi ponořit do naprosté tmy a naladit se na vnitřní drama jednoho člověka," říká dívadelní dramaturg…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace