Zprávy / Festivalové

Lunchmeat Festival mění formát a otevírá se široké veřejnosti

Lunchmeat Festival mění formát a otevírá se široké veřejnosti

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.06.2024

Lunchmeat Festival, každoroční přehlídka věnovaná nezávislé elektronické hudbě a novým médiím, slaví letos 15 let.

Organizátoři představili několik zásadních změn v programu a cenách vstupenek: hlavní program v Národní galerii Praha bude probíhat od čtvrtka do neděle. Před Veletržním palácem se bude nacházet veřejnosti zdarma přístupná open-air stage. Festival bude probíhat od pondělí 23. do neděle 29. září na různých pražských scénách včetně majestátního podzemního amfiteátru Národní galerie Praha - Studia Hrdinů. Hudebně jako každý rok představí výrazné světové osobnosti i domácí talenty. Stejně, jako každý rok, je součástí hlavní části festivalu i Sympozium o digitálním umění, jež bude probíhat v Korzu Veletržního palace. Nebudou chybět přednášky, panelové diskuze a workshopy. Vizuální identitu Lunchmeat Festivalu 2024 vytvořilo pražské interdisciplinární studio Anymade.

fotogalerie z loňského ročníku zde

Mezi prvními ohlášenými jmény je francouzská producentka spojovaná s progresivním labelem NUXXE Oklou, na festivalu představí nový studiový materiál v audiovizuálním setu. Egyptský producent Abadir společně s vizuálním umělcem Nicolò Cervellem odehrají premiéru AV live setu nazvaného Kitbashing. Londýnský power couple, producentka object blue & výtvarnice Natalia Podgórska, uvede v další světové premiéře projekt Ghosts. Audiovizuální zážitek slibuje i matador tanečních beatů Machinedrum. V Praze představí nejnovější album 3FOR82 vydané na zásadním labelu Ninja Tune. Ke spolupráci na vizuální podobě živého vystoupení přizval Davida Wexlera (fka Strangeloop).

Švédští kluboví tahouni Peder Mannerfeldt & Pär Grindvik, kteří stojí za projektem Aasthma, se na svém novém albu rozkročili mezi popem, trapem, EDM, dancehallem či R&B; šanghajská rodačka 33EMYBW chystá audiovizuální vystoupení s umělkyní Joey Holder soustředící se na filosofické otázky rozvoje medicíny, vědy a biologie. Sevi Iko Dømochevsky & Daniel Benza, barcelonské duo vystupující pod jménem Cortical, představí svůj nejnovější počin HIPOSFAGMA. Set plný perkusí a modulárních syntezátorů, doprovázený reaktivními CGI vizuály. Rick Farin & jeho kreativní studio Actual Objects odehrají ve světové premiéře na festivalu svou novou exkluzivní AV show.


Producentka avantgardního popu a klubové hudby Aïsha Devi uvede svou nejnovější show Les Immortelles - multidimenzionální pouť rozvíjející její poslední album Death Is Home. Touto poutí provede diváctvo společně s vizuálním umělcem Emmanuelem Biardem. Ukrajinská houslistka Katarina Gryvul a v Berlíně žijící výtvarník Alex Guevara přenesou diváctvo do momentů paniky a zoufalosti, které Katarina prožívala v prvních okamžicích po ruské ofenzivě na Ukrajinu.

Lunchmeat Festival představí exkluzivní live show bristolského dubstepového & techno inovátora Pinche a uznávaného vizuálního umělce vystupujícího pod pseudonymem Lorem. Oba se na festival vracejí podruhé. Jordánský DJ a producent Toumba bude spolupracovat na novém AV actu s brněnskou vizuální umělkyní sida100. Světové premiéry lokálních umělců jsou v první ohlášené vlně projektů tři: Bratislavský multimediální umělec Boris Vitázek představí novou konceptuální AV show Narrative Absence. Pražská hudebnice a zakládající členka kolektivu Pocahontas uvede nový materiál překypující emocemi s novým projektem GbClifford. O znepokujující light design se postará Tasya z kolektivu Lunchmeat Studia. timmi, vyznavatelka duchovní hudby vystoupí s AV setem, který čerpá inspiraci z tradic devocionální hudby celého světa, minulosti i současnosti, a snoubí je v něžnou symbiózu.

Info

Lunchmeat Festival
23.–29. 9. 2024
Praha
web festivalu

foto © Till Janz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Továreň v Smolníku na 66 hodín ožije kultúrou

redakce 24.06.2024

Volovské vrchy a kráľovské banské mestečko Smolník ponúka prechádzky po okolí, objavovanie baníckej štôlne aj kúpanie sa v Smolníckom tajchu.

Jubilejní Letní filmovou školu zakončí Vlny

redakce 23.06.2024

Vrátí se oceňovaní zahraniční režiséři, kteří Filmovku navštívili v uplynulých letech – Fridrik Thór Fridriksson, Mohsen Makhmalbaf či Sean Ellis.

Desetidenní Ji.hlava láká k objevování

redakce 22.06.2024

Program nabídne velkou retrospektivu režisérů Víta Klusáka a Filipa Remundy a jejich producentské společnosti.

Hosti MFF Karlovy Vary a zahajovací koncert Kosheen

redakce 21.06.2024

Respektovaný tvůrce uvede své dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zařazené do sekce Touha stát se Indiánem: Kafka a film.

Grape ohlásil Michaela Kiwanuku, Toma Odella nebo Charlotte De Witte

redakce 18.06.2024

Hip hop má aj tento rok dramaturgicky na starosti NobodyListen s jeho projektom Addict.

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace