Zprávy / Festivalové

Lunchmeat se vrací do Anežského kláštera

Lunchmeat se vrací do Anežského kláštera

redakce | Zprávy / Festivalové | 29.11.2023

Lunchmeat Festival se po šesté vrací do Kláštera sv. Anežky České. 8. prosince bude jeden z pokladů starého města pražského hostit speciálně kurátorovanou selekci producentů a DJů současné elektronické hudby ze zahraničí i z Česka. Akce je připravována ve spolupráci s Národní galerií Praha.

V Berlíně usazená hudební skladatelka Aimée Portioli aka Grand River vystoupí v Anežském klášteru v pražské premiéře. Její produkce je protkaná emocionálními barvami, kombinující atmosférické tóny s rytmickou komplexitou. V Praze představí nejnovější album All Above ve spolupráci s předním italským vizuálním umělcem Marcem Ciceriem, performance doprovodí hudebník Andert Tysma na akustický klavír. All Above slibuje dojemný a emotivní audiovizuální zážitek. AV act spojuje zranitelnost a intimitu v jedinečnou symfonii zvuků a barev a navozuje prostor pro rozjímání.

Vallmo (AnnaMelina) se vrací na Lunchmeat Festival po čtyřech letech. 8. prosince v klášteře sv. Anežky představí své nejnovější album Othem, které vydala právě na labelu Northern Electronics. Vallmo kombinuje křehkou minimalistickou elektroniku s fantaskní vizí archaické přírody – album je hymnou na abstrakci, oslavuje krásu mysli a dekonstrukci popu. Další očekávaným vrcholem večera bude djský set v kostelu sv. Františka helsinského zvukového experimentátora a multidisciplinárního umělce Noriho Kina aka Exploited Body. Jeho produkce a DJ sety se vyznačují rušivými distorzními efekty, něžnými melodiemi a drsnými kompozicemi. Exploited Body je jedním z nejskloňovanějších jmen současné experimentální scény.

V Brně usazený Jim Krutor se inspiruje formátem píšťalových varhan a vypráví ve svých živě hraných kompozicích příběhy bez vítězů a poražených. Obrací v nich vzpomínky na překonané úspěchy, zaniklá spojenectví, promrhané šance a ztracené poklady. Večer otevřou live AV actem umělci sdružení pod Lunchmeat kolektivem – hudebník družběta a výtvarnice Frances Sanders. O closing večera se v kostelu svatého Františka postará členka kolektivu KSK, producentka Martyyna v b2b setu s hudebníkem Kewuem.

Info

Lunchmeat x NGP
8. 12. 2023 20:00
Klášter sv. Anežky České, Praha
Fb událost

foto © Jakub Červenka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sharpe rozširuje festivalový a konferenčný program

redakce 22.02.2024

Od lokálneho rádia až po jednu z najvplyvnejších hudobných platforiem, ktorá nestratila silnú komunitu poslucháčov.

Festival filmu a vědy AFO, motiv: paměť

redakce 22.02.2024

Fanoušci dokumentárního filmu se letos mohou těšit na ambiciózní výlety do budoucí minulosti.

Festival Spectaculare má kompletní program

redakce 20.02.2024

Headlinery jsou britský hudební inovátor Clark, oxfordští Mammal Hands nebo ambientní Loscil & Lawrence English.

Panteón Rococó na Mighty Sounds

redakce 14.02.2024

Jejich charakteristický styl vychází z punku, ska, reggae, salsy i mariachi. To vše transformuje na podiu osmičlenný soubor v masu energie.

Brutal Assault: dřevní thrash i stoner

redakce 13.02.2024

Kapela Baroness, která byla se svým ambiciózním albem Gold & Grey nominovaná na Grammy, přiveze do pevnosti své nejnovější šesté studiové album Stone.

První letošní koncerty Prague Music Performance

redakce 12.02.2024

Prague Music Performance uvede hudbu avantgardisty Jamese Tenneyho i koncert šesti premiérových skladeb v jediném večeru.

Blues Alive přiveze držitele Blues Music Awards nebo Grammy

redakce 06.02.2024

Zahrají například Cedric Burnside, Eric Bibb, Albert Castiglia nebo Chuck Prophet.

JazzFestBrno přiveze Samaru Joy, Chrise Bottiho, Snarky Puppy, Bélu Flecka i Laufey

redakce 31.01.2024

Úvodní vystoupení Nduduza Makhathiniho zahajuje novou koncertní řadu Club Life.

Tallinn Music Week oznámil první jména

redakce 28.01.2024

Tallinn Music Week je jedním z nejuznávanějších eventů nové hudby, městské kultury a klíčových networkingových akcí.

Metronome Prague přiveze Michaela Kiwanuku

redakce 26.01.2024

Michael Kiwanuka zpívá vřelým hlasem o úzkosti i naději, o rasismu a policejní brutalitě, víře v sebe sama i o tom, co dnes znamená být lidskou bytostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace