Zprávy / Festivalové

Metronome Prague přiveze Michaela Kiwanuku

Metronome Prague přiveze Michaela Kiwanuku

redakce | Zprávy / Festivalové | 26.01.2024

Londýnský zpěvák s ugandskými kořeny Michael Kiwanuka patří k největším objevům britské hudební scény. Do povědomí se dostal hostováním na koncertech Adele. Brzy na to byl vyhlášen největší hudební nadějí roku v anketě BBC Sound Of 2012. Debut Home Again ho vynesl na vrchol britských hitparád a přinesl mu nominaci na Mercury Prize. Skladba Cold Little Heart ze stejného alba zněla v titulcích amerického seriálu Sedmilhářky. Druhou desku Love & Hate natočil s americkým producentem Danger Mousem (The Black Keys, Gorillaz, Beck). Jeho třetí album s názvem KIWANUKA se stalo nejlepší deskou roku 2020 v žebříčku Mercury Prize. V letošním roce tento výjimečný muzikant zavítá na pražské Výstaviště v rámci Metronome Prague 2024.


Kytara, smyčce, dechové nástroje a perkuse vytvářejí čarovnou směs soulu, psychedelického rocku, funku a gospelu. Michael Kiwanuka zpívá vřelým hlasem o úzkosti i naději, o rasismu a policejní brutalitě, víře v sebe sama i o tom, co dnes znamená být lidskou bytostí. Sám odmítá být považován za mistra, a co víc, před několika lety se vážně zamýšlel nad ukončením své hudební dráhy kvůli nedostatečnému sebevědomí. Přestože všechna jeho dosavadní alba byla nominována na prestižní cenu Mercury. Kiwanuka je zkrátka skromný umělec, který neholduje excentrickým projevům a nachází inspiraci ve zvucích amerického soulu z období sedmdesátých let minulého století.

Michael Kiwanuka vyrůstal v severní části Londýna, konkrétně ve čtvrti Muswell Hill. Jeho rodiče pocházeli z Ugandy a opustili svou zemi, aby unikli režimu, který nastolil prezident Idi Amin přezdívaný řezník z Kampaly. Absolvoval Fortismere School v roce 2005 s výbornými výsledky. Během své školní kariéry byl známý jako přátelský a skromný student s rozsáhlým kruhem přátel a hlubokým porozuměním různým hudebním žánrům. Už během školního období koncertoval s basou a jazzovou kytarou. Po ukončení střední školy pokračoval ve studiu na Westminsterské univerzitě v Londýně.

více o festivalu zde

Info

Metronome Prague
20.–22. 6. 2024
Výstaviště, Praha
Fb událost

foto © Olivia Rose

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Program festivalu Boskovice je kompletní

redakce 19.04.2024

Nechybí na něm zaběhlá jména české a slovenské alternativní hudební scény, ani nadějní nováčci. Bohaté zastoupení mají v programu i divadla, filmy, výstavy, přednášky a workshopy.

Hudba je taky věda, říká hudební program festivalu AFO

redakce 18.04.2024

Zvuk současnosti i budoucnosti, noci na tanečním parketě a nové objevy. Jako každý rok i letos překračuje program Music is Science festivalu Academia Film Olomouc hranice žánrů.

A Day of Sound v kutnohorské GASK

redakce 18.04.2024

Na hudebním festivalu A Day of Sound vystoupí Monty Adkins, Alessandro Bosetti nebo Sisa Fehér.

The Dillinger Escape Plan na Brutal Assault

redakce 18.04.2024

TDEP, kteří posunuli hranice extrémního metalu, mají miliony příznivců a ovlivnili tisíce hudebníků se k této speciální příležitosti vrátí po sedmi letech na pódium.

Pop Messe sází silná jména

redakce 17.04.2024

Festival se také stěhuje do většího areálu brněnského Velodromu a jeho okolí na výstavišti BVV, který nabídne sedm nejen hudebních scén.

Koncert Symphony for Humanity upozorní na xenofobii

redakce 16.04.2024

Pražské ostrovy budou patřit žánrově pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů ze všech zemí evropské sedmadvacítky.

Kompletní lineup Meltu

redakce 15.04.2024

Z novější vlny domácích interpretů a interpretek zahrají např. Souly nebo Domiziana, která ve své tvorbě šikovně kombinuje hyperpop a eurodance.

Ji.hlava se letos prodlužuje na deset dní

redakce 13.04.2024

Návštěvníci a návštěvnice si nově budou moci vybrat, zda přijedou na první polovinu festivalu či na druhou. Je možné si koupit i akreditaci na celých deset dní.

Metronome Prague přiveze Raye

redakce 12.04.2024

V letošním roce se zapsala do historie Brit Awards, když sedm nominací proměnila v hned šest cen.

Nia Archives na Pohode 2024

redakce 10.04.2024

Jej tvorba nadväzuje na intepretov ako Roni Size, Shy FX alebo DJ Die, ale prináša absolútne čerstvý prístup.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace