Zprávy / Nové desky

Midnight Swimmers vydávají debutové EP

Midnight Swimmers vydávají debutové EP

redakce | Zprávy / Nové desky | 29.03.2024

Midnight Swimmers po třech zveřejněných singlech vydávají debutové EP Oceans & Seas. Počátek kapely je zastřený v předpandemických londýnských mlhách, kdy v roce 2018 do britské metropole odjeli studovat zpěvák a kytarista Stanislav Chyzhman a bubeník David Macháč. V mezinárodní sestavě odehráli v místních klubech své první koncerty a v tamních studiích také nahráli základy pro budoucí singly Green Creature a Brown & Red.

Po lockdownem vynuceném návratu do Olomouce Stanislav Chyzhman kapelu obnovil v nové sestavě. „Když jsem odlétal z Londýna, tak jsem si myslel, že budu za měsíc zpět a budeme pokračovat. Pandemie trvala déle, než si každý představoval a já pak dlouho přemýšlel, jestli má ještě smysl jít dál. Dal jsem si ale vydání tohoto EP na životní bucket list ještě na gymplu, takže pokud bych to nezvládl, zklamal bych své osmnáctileté já. Po dlouhém plánování jsem se dal zase do práce, a když se člověk snaží, tak ti správní lidé kolem něj se vždycky najdou všude, je prostě jen třeba věřit,“ říká k životním i kapelním proměnám Chyzhman. Vedle něj hraje na kytaru Albert Pazdera, na baskytaru Jan Srostlík, Tomáš Galek na bicí a Tomáš Mohr na klávesy. Nepsaným, ale neméně důležitým členem, je polský producent Aleksander Kaczmarek, který s kapelou spolupracoval již v Londýně a poté na dalších skladbách, které společně nahráli na jaře minulého roku ve studiu MAQ Records nedaleko Katovic.

Midnight Swimmers ve své tvorbě splétají indie-rockové groovy se zasněnými, melancholickými melodiemi. EP Oceans & Seas obsahuje vedle zmíněných singlů další čtyři písně, včetně nedávno vydané Night Rider, a vychází 29. března. „Všechny písně byly napsány v letech 2017 až 2020. EP tak reflektuje období konce gymplu, prvního rozchodu a začátek výšky. Tímto jsem si odškrtl jeden z důležitých milestonů mého života. Těším se ale na vydání dalších písní, které jsme už složili v nové sestavě a na podzim nás čeká jejich nahrávání. Máme materiál minimálně na další album,“ nastiňuje Chyzhman plány do budoucna.

Kapela se v nejbližších dnech představí na koncertech v Česku a Polsku, křest proběhne 10. dubna v olomouckém Jazz Tibet Clubu, kde nedávno nahrála i live session k několika písním. Ve slavnostní večer s Midnight Swimmers zahrají polští Lorein zmíněného producenta Kaczmareka

Info

Midnight Swimmers - Oceans & Seas (2024)
Fb kapely
Album na Spotify

Živě:
Midnight Swimmers + Lorein
10. 4. 2024
Jazz Tibet Club, Olomouc
Fb událost

foto © Debora Loučková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Chorobopop je Svobodě na stopě

redakce 15.04.2024

Kapela na své třetí desce nastavuje dvě tváře, postpunkovou a synthpopovou.

estimates vydávají první singl

redakce 14.04.2024

Singl je předzvěstí dalších tří, které budou následovat v nadcházejících týdnech a zároveň i příslibem dalších nahrávek naplánovaných na konec roku.

Einstürzende Neubauten vydávají nové dvojalbum

redakce 13.04.2024

Nahrávka vychází z volných živých improvizací, které členové této legendární německé kapely hráli před dvěma roky na turné k tehdy aktuální desce Alles in Allem.

The Valentines vydávají debutové album

redakce 12.04.2024

Písně v sobě kombinují kytary, synťáky a mix indie popu, indie rocku, 80s zvuků a moderního popu

Ivy Z vydává EP

redakce 10.04.2024

„Celý rok 2023 byl rok zvratů a tuto kapitolu chci aspoň z části uzavřít vydáním nového materiálu," říká Ivy Z.

Druhý singl Manon meurt

redakce 07.04.2024

Druhý singl z připravovaného alba Unravel vychází u Minority Records v produkci Eddieho Stevense.

Vychází vinyl Bakchantky

redakce 07.04.2024

Zvuk Bakchantek je unikátní, herci a herečky Činohry se v nich potkávají s hudební skupinou Bert & Friends a ženským operním sborem.

Tolstoys uvádějí album a jedou na tour

redakce 04.04.2024

Tolstoys mísí kultury svých členů ze Slovenska, Německa a Nového Zélandu, působí v Berlíně, ale úspěchy sbírá i jinde v zahraničí.

Berlin Manson, Poor but Sexy

redakce 01.04.2024

Po debutovém EP Život končí keď máš trinásť se tentokrát jedná o konceptuálně ucelené dílo o třinácti skladbách.

Acid Row vyšlo album Poisoned Mind

redakce 31.03.2024

Na albu se nachází osm skladeb, jejichž témata často směřují ke zkáze a destrukci jednotlivce i společnosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace