Zprávy / Festivalové

Místní Fesťák bude hostit Don Vito

Místní Fesťák bude hostit Don Vito

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.05.2024

Nepravidelně pořádaný a pokaždé trochu jiný. To je Místní Fesťák, který si letos zapíše již čtvrtý zářez a poprvé se rozprostře v klubu Anděl a jeho okolí.

V pátek pouze v klubu a v sobotu přibude ještě venkovní „pankáči hrajou folk“ stage na dvorku, kde se představí vyklidněnější muzikanti. Program už je téměř hotov a můžete se tak těšit na Oakhands, DJIIN, Don Vito, Staatseinde, Moshimoshi. Z domácích pak na Šimanský & Niesner, Brighter Days, Inau, Člověk krve, 1flfsoap, Thotal, Billy Rudin a Petra Švantnera.


Hudba kapely Moshimoshi z Helsinek v sobě snoubí neotřelou syrovou energii s melodickým punkem a matematicky precizním jazzovým nádechem. Kořeny kapely vyrůstají z emo punkové scény a dávají vzpomenout na kapely ze sousedního Švédska jako například Careless nebo Nionde Plagan. Oakhands budou tečka za prvním dnem fesťáku a kapela, která se již po třetí vrací do Plzně. Pokud máte rádi kapely typu Pianos Become the Teeths, La Dispute a jim podobné, nesmíte rozhodně chybět.

Náhlé změny rytmu, hravé bicí a vášnivé výkřiky nadšení. S ničim se nepárají, žádný pud sebezáchovy a už vůbec ne vašich uší. To je tříčlenné noise spoko roko až pomalu kórové komando z Leipzigu Don Vito. Kapela DJIIN z Francie, kterou tvoří kytarista, baskytarista, bubeník a mocná, charismatická zpěvačka a harfistka s chraplavým hlasem přichází se svými silnými „fuzzy“ riffy, zkroucenými beaty, psychedelickými melodiemi a vokálními zaříkávadly jak dělanými pro transcendentální výlet za poznáním sebe sama.

Víte co vznikne když se spáří Kraftwerk na speedu a Sex Pistols na LSD? S jejich eklektickým mixem pulzujícího elektra a nostalgických zkreslených syntezátorových linek Staatseinde vytváří energický koktejl, který vás zvedne ze židle. To vše naživo se synťáky, sekvencery a dráždivými vokály bez kompromisů.

Info

Místní Fesťák
17.–⁠18. 5. 2024
Anděl music bar, Plzeň
Fb událost

foto © Marie d'Emm

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cool v plotě osciluje mezi žánry

redakce 21.05.2024

Letos vystoupí více než třicet umělců ze Španělska, Velké Británie, Polska, Slovenska a řada současných objevů z české scény.

Jarní JazzFestBrno zakončí Chris Botti a Slavnosti synkop

redakce 20.05.2024

Chris Botti přiveze do Brna vlastní kapelu pohybující se na hraně R´n´B, jazzu, funku a gospelu.

Marienbad Film Festivalu v duchu Regenerace

redakce 19.05.2024

Celý festival zahájí projekce nového filmu režisérské legendy španělského filmu Víctora Ericeho Zavřít oči.

Festival Holostok oživí pohraničí

redakce 19.05.2024

Kolem Holostoku se stihla vybudovat početná komunita, která se v Holostřevech v předposledním červnovém víkendu potkává.

Let It Roll kompletuje

redakce 17.05.2024

Hlavními taháky jsou žánrové hvězdy, ať už A.M.C., populární uskupení Rudim3ntal, které se vrací po pěti letech s novou show, nebo hitmakeři Netsky, Sigma, Sub Focus a Wilkinson.

Festival Bukolika odhalil lineup

redakce 16.05.2024

Dramaturgie Bukolika je typická představováním lokálních talentů na poli experimentální či elektronické hudby.

Proměna festivalu Deziluze

redakce 16.05.2024

U příležitosti letošního výročí bude Festival Deziluze věnovat zvláštní pozornost Kafkově odkazu.

Karneval marnosti na zámku Ptení

redakce 13.05.2024

Pomíjivost věcí, prázdnota a nicota světa, ve kterém nás čeká jen smrt – alespoň ty šťastnější. Tři dny plné hudby, tance a další zábavy na rozpadajícím se zámku.

Folkové prázdniny lákají

redakce 12.05.2024

Silné zastoupení bude mít letos americký kontinent - od old-time music z Apalačských hor přes americanu, gotický folk až po hudbu z Kolumbie, Mexika a Venezuely.

Na Pohode vystúpi Donny Benét, B-complex a veľa ďalších

redakce 11.05.2024

Kráľovná slovenského dnb B-complex predstaví na Pohode najväčšiu show, akú dosiaľ pripravila.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace