Zprávy / Pozvánky

Black Country, New Road konečně v Praze

Black Country, New Road konečně v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.03.2023

To nejlepší z New Weird Britain a ještě něco navíc. Kapela Black Country, New Road vystoupí konečně v Praze a to 21. října v pražské MeetFactory. Šestičlenné uskupení, které ve své tvorbě přesahuje hranice tradiční kapely a vzhledem k množství nástrojů, které ovládá, se z něj stává spíše malý orchestr, přiveze do Prahy své nejnovější album Live At Bush Hall, jehož skladby vznikly specificky pro hraní naživo. Skupina se stala překvapivou senzací už s debutem For The First Time v roce 2021, který získal také nominaci na Mercury Prize. Kombinace post-punku, experimentálního rocku nebo jazzu, a lehkosti, se kterou kapela dokázala přecházet mezi žánry a mísit do sebe různé hudební prvky vyvolala vlnu nadšení mezi fanoušky i kritiky.

Loňská deska Ants From Up There pak BC,NR upevnila v pozici kapely, která dokáže kreativně a zároveň lidsky vyprávět každodenní příběhy a dojmout, aniž by sklouzávala k přílišnému patosu. Zařadila se dokonce na čelo žebříčku nejlepších nahrávek roku 2022, redakce Full Moonu jí přiřadila třetí třetí místo. Když pak kapelu jen pár dní po vydání druhého úspěšného alba opustil její zpěvák, šestice přátel a hudebníků si tak rozdělila roli frontmana mezi sebe a umocnila pocit soudržnosti, který mezi členy panuje. „Ants From Up There je monumentální dílo mladých muzikantů, jehož opravdovost a naléhavost umocňuje, za jakých okolností vyšlo. Hudba Black Country, New Road není jednoduchá, kdo si ji ale pustí k tělu, tomu se o to víc dostane pod kůži,“ hodnotí album pro server Aktuálně.cz publicista Ondřej Horák.

Info

Black Country, New Road (uk)
21. 10. 2023
MeetFactory, Praha
fb event

foto: Holly Whitaker

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Childish Gambino v pražské O2 areně

redakce 14.05.2024

Svůj comeback letos odstartoval po boku Tylera the Creatora na hlavní stagi festivalu Coachella.

Travis Scott poprvé u nás

redakce 12.05.2024

Kulisy připomínající římské Forum Romanum, pyrotechnické efekty a dynamický Travis Scott ve formě.

Fource přivezou The Bygones, Russ a Royel Otis

redakce 10.05.2024

Multiplatinový raper Russ má za sebou vyprodanou domácí tour po arénách i úspěšnou knihu It’s All In Your Head, ve které radí, jak porazit největšího nepřítele každého z nás: sebe…

Caligula's Horse v Rock Café

redakce 10.05.2024

Pochází z australského Brisbane a jsou jedním z představitelů současného progresivního metalu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace