Zprávy / Pozvánky

Cate Le Bon přijíždí poprvé do Prahy

Cate Le Bon přijíždí poprvé do Prahy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.11.2016

Cate Le Bon, vlastním jménem Cate Timothy pochází z Walesu, dnes žije a pracuje v Los Angeles. Právě velština její tvorbu výrazně poznamenala. V roce 2007 zveřejnila na svém webu první singlovou nahrávku No One Can Drag Me Down / Disappear, následovalo první EP, které jí vydali Peski Records pod názvem Edrych yn Llygaid Ceffyl Benthyg, zpívané právě ve velštině. První dlouhohrající album vydala v roce 2009 na labelu Irony Board.


Další album Cyrk (doplněné posléze EPčkem Cyrk II) vydala v roce 2012 (u The Control Group). Má za sebou studiovou i koncertní spolupráci například s kapelami Neon Neon, Manic Street Preachers, nebo s hudebníky Boom Bipem, s Mattem Daviesem a dalšími. Během práce s Timem Presleym si prý uvědomila, že dělá hudbu, "protože jí miluje, ne protože musí." I hudební kritika si její styl oblíbila. Další album přišlo na řadu po přestěhování do LA. Mug Museum jí v roce 2013 produkují Noah Georgeson a Josiah Steinbrick. Spolupracovala na něm se Stephenem Blackem (basová kytara) a Huw Evansem (kytara).


Její zatím poslední samostatné album přišlo na řadu v dubnu tohoto roku (label Drag City). Při jeho nahrávání se opět sešla s producenty své předchozí práce i s hudebníky Stephenem Blackem a Huw Evansem, na bicí hraje Stella Mozgawa z Warpaint. Sama inspiraci pro nejnovější desku popisuje takto: "Crab Day s láskou formulovala ústa Tichého oceánu, která se nám ve své velikosti mohou jen tiše smát. Jejich zvuk dali "záměrně ale jakoby náhodou" dohromady správní lidé ve správný čas… Je to spojení pocitů, před kterými není úniku, a promyšleného nonsensu, které se vzájemně podporují." Předskočí rovněž velšský projekt Sweet Baboo.

Info

Cate Le Bon (uk)
Support: Sweet Baboo (uk)
7. 11. 2016 19:00
Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 220,- v předprodeji / 280,- na místě

www.facebook.com/events/103232560116323
www.facebook.com/klub007strahov

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Červencové koncerty Rachotu

redakce 04.07.2021

Itamar Borochov čerpá z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci newyorské hudební scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace