Zprávy / Pozvánky

Cate Le Bon přijíždí poprvé do Prahy

Cate Le Bon přijíždí poprvé do Prahy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.11.2016

Cate Le Bon, vlastním jménem Cate Timothy pochází z Walesu, dnes žije a pracuje v Los Angeles. Právě velština její tvorbu výrazně poznamenala. V roce 2007 zveřejnila na svém webu první singlovou nahrávku No One Can Drag Me Down / Disappear, následovalo první EP, které jí vydali Peski Records pod názvem Edrych yn Llygaid Ceffyl Benthyg, zpívané právě ve velštině. První dlouhohrající album vydala v roce 2009 na labelu Irony Board.


Další album Cyrk (doplněné posléze EPčkem Cyrk II) vydala v roce 2012 (u The Control Group). Má za sebou studiovou i koncertní spolupráci například s kapelami Neon Neon, Manic Street Preachers, nebo s hudebníky Boom Bipem, s Mattem Daviesem a dalšími. Během práce s Timem Presleym si prý uvědomila, že dělá hudbu, "protože jí miluje, ne protože musí." I hudební kritika si její styl oblíbila. Další album přišlo na řadu po přestěhování do LA. Mug Museum jí v roce 2013 produkují Noah Georgeson a Josiah Steinbrick. Spolupracovala na něm se Stephenem Blackem (basová kytara) a Huw Evansem (kytara).


Její zatím poslední samostatné album přišlo na řadu v dubnu tohoto roku (label Drag City). Při jeho nahrávání se opět sešla s producenty své předchozí práce i s hudebníky Stephenem Blackem a Huw Evansem, na bicí hraje Stella Mozgawa z Warpaint. Sama inspiraci pro nejnovější desku popisuje takto: "Crab Day s láskou formulovala ústa Tichého oceánu, která se nám ve své velikosti mohou jen tiše smát. Jejich zvuk dali "záměrně ale jakoby náhodou" dohromady správní lidé ve správný čas… Je to spojení pocitů, před kterými není úniku, a promyšleného nonsensu, které se vzájemně podporují." Předskočí rovněž velšský projekt Sweet Baboo.

Info

Cate Le Bon (uk)
Support: Sweet Baboo (uk)
7. 11. 2016 19:00
Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 220,- v předprodeji / 280,- na místě

www.facebook.com/events/103232560116323
www.facebook.com/klub007strahov

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Delaney Davidson dorazí do Česka

redakce 26.05.2024

Pohybuje se na drsných hranách bažinatého blues, rozervaného milostného country a pro jistotu přidává i pikantní postpunkový přístup.

Aktuální trendy v programu Pražského jara - Prague Offspring

redakce 23.05.2024

Koncert pro padesát klavírů, cesta do pravěku, orchestr jako hejno ptáků. Co ze soudobé hudby si nesmíte nechat ujít na Pražském jaru 2024?

DJ BUNT. i Artemas roztančí Roxy

redakce 22.05.2024

Artemas a jeho píseň, která vykresluje obraz napjatého vztahu, nejistotu i zklamání, kralují TikToku.

V červenci přijedou Wolfmother

redakce 22.05.2024

Je to o hard rocku, tvrdé kytaře, rytmické base a pořádné sypačce na bicí. Navíc to zní naprosto oldschoolově, a přitom je to vlastně moderní.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace