Články / Seriály

Pořadatelská: Renata Goryszewská (Underdogs’)

Pořadatelská: Renata Goryszewská (Underdogs’)

redakce | Články / Seriály | 08.11.2021

Renata Goryszewská je součástí party, která provozuje klub Underdogs’, členka jeho promotérské skupiny a taky týmu, který organizuje Fluff Fest. Kam se chystá, kam bychom se měli chystat my a kde v létě nebyli?

Co chystáte další dny a týdny?
Příští koncert, který pořádáme, je italské duo OvO. Mám je spojené se začátkem pandemie, protože jejich koncert byl mezi úplně prvními, které jsme na poslední chvíli loni na jaře rušili. Nikdy by mě nenapadlo, že se budu za rok a půl pořád ještě modlit, aby se jejich koncert podařilo realizovat. S OvO zahrají jejich dlouholetí známí, moravští impro noisaři Zabloudil(a). A k tomu ještě Jasnovidec, takže myslím, že to bude fajn večer. Z podzimních koncertů bych vypíchla ještě třeba Tamar Aphek, což je takový svěží izraelský indie/jazz rock. Kapela se jmenuje podle svojí lead zpěvačky, která hrála v u nás dobře známém rockovém duu Carusella. Jinak jsme teď v situaci jako asi většina promotérů, že máme mnohem víc koncertů domluvených na jaro příštího roku. Tam se bez diskuzí nejvíc těším na Nothing, kteří zahrají koncem března. A pak ještě předtím, v únoru, na indierockový projekt hudebnice Lillie West aka Lala Lala. Jinak konstantně pracujeme na dalším ročníku Fluff Festu, který se bude konat od 28. do 31. července, ale víc zatím nemůžu prozradit.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Já mám teď takové divné období a moc nestíhám chodit jinam než do Underdogs'. Ale třeba v létě jsem byla na takovém mini festivalu, kde hrál mimo jiné Psychedelický flákač na odstřel. Očividně je to velká jihočeská legenda, ale pro mě to byla úplná novinka. Psychedelický nemají v názvu nadarmo, úplně jako by vypadli z Lynchova Roadhousu. Na stejném místě hráli také Oswaldovi, po dlouhé pauze a myslím, že poprvé v tříčlenném složení. K Andrei Rottinovi a Kátě Malé se přidal Adam Šťasta, který hraje třeba v Or. A byli fakt skvělí. Navíc Andrea je kolega z našeho Underdogs’ týmu a všichni jsou kamarádi a mám je moc ráda, tak jsem z jejich setu byla dojatá. Silný zážitek byl koncert Ireny a Vojtěcha Havlových v kavárně Potrvá. Hodně niterná, intimní věc. Z punkové soudku jsem si užila třeba Desintegración Violenta. Kapela hrála v Underdogs’ v rámci Dragon H Festu, který už podruhé pořádali Hluch Crew, a přesně takový punk mě baví - co má říz a je zároveň neotřelý a zábavný. Ráda bych řekla Squid, které k nám dovezli Heartnoize spolu s Landmine Alert, ale bohužel jsem musela v půlce jejich setu odejít, což mě docela mrzí. Ale i to, co jsem viděla, bylo super.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šla podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Já úplně nejradši zajdu na koncert, který dělá někdo z kamarádů, třeba Lilek ze Stoned to Death nebo Hluch Crew, protože vím, že tam bude spousta známých. Jinak chodím na koncerty spíš podle toho, kdo hraje, než podle toho, kdo je pořádá. Ale musí se nechat, že dobré koncerty aktuálně pořádají třeba právě Heartnoize, nebo mě baví sledovat, co se děje v Punktu.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Rozporuplný. Na sociálních sítích trávím mnohem víc času, než bych chtěla, ale k propagaci koncertů se mi momentálně zdají nezbytné. Byla bych ale ráda, kdybychom se s Underdogs’ a Fluff Festem postupně přesunuli co nejvíc mimo ně.

Kam nejraději chodíš na jídlo? Já spíš chodím jenom někam na rychlý oběd poblíž kanceláře, většinou na nějaké phóčko nebo na obědové menu v indické restauraci kousek od Míráku. Ale když mám čas, ráda zajdu třeba do Javánky.

Info

Underdogs'
Fb klubu

foto © se souhlasem Renaty Goryszewské

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Stratopilot

redakce 24.05.2024

Debutové EP odráží zkoumání okolního světa i uchování prchavých pocitů. Totéž jsme sledovali v následujícím dotazníčku.

Pořadatelská: Michael Šimon (Selection)

redakce 23.05.2024

Booker Michael Šimon zve na Beth Ditto a taky doporučuje unikátní vtipnou elektroniku reflektující témata přistěhovalectví, identity a střetu kultur. Co víc?

Protokol: Brother Michael (Psymon Spine)

redakce 16.05.2024

V našem protokolu jsme vyzpovídali klávesistu a producenta Brother Michaela, abychom nahmátli hlubší kořeny kapely.

Kam na rajz s Bárou Hodonickou (Regiony)

redakce 15.05.2024

„Jedinečná atmosféra, očekávaná i naprosto náhodná setkání dělají z divadelního Hradce to jediný místo, kde v červnu chce a musí být každý,“ říká ta, která žije kulturou.

Vstupní prohlídka: Lament

redakce 13.05.2024

Apokalyptické vize i sociální kritika, poezie, u které se tančí. A dvojice Lament v naší čekárně u příležitosti aktuálního alba.

Pořadatelská: Tomáš Jarkovský (Regiony)

redakce 11.05.2024

Na jaké divadelní představení a festivaly nás pozve vášnivý divadelní nadšenec a ředitel Draku? Regiony a nejen ty.

Vstupní prohlídka: Jonathan Roy

redakce 06.05.2024

„Je to alternativní, psychedelické, popové i písničkářské. Zvláštní a zároveň cool,“ láká zpěvák. Na desku i na koncert v Kasárnách. Vstupní průklep.

Pořadatelská: Ivo Lorenc (MeetFactory)

redakce 02.05.2024

Kytarista několika brněnských kapel a produkční MeetFactory v pořadatelské rubrice.

Protokol: Alex Stephens (Strawberry Guy)

redakce 26.04.2024

Jahodový kluk se s námi podělil o nejdůležitější alba, hudební guilty pleasures a písně, u kterých pláče jeho srdce. V květnu ho uslyšíte v Praze.

Preview: Dunk!festival

redakce 25.04.2024

Lineup štandardne ponúka velikánov žánru ako This Will Destroy You, sleepmakeswaves, Emma Ruth Rundle, ako i menšie, no nemenej zaujímavé projekty z celého sveta.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace