Články / Seriály

Pořadatelská: Renata Goryszewská (Underdogs’)

Pořadatelská: Renata Goryszewská (Underdogs’)

redakce | Články / Seriály | 08.11.2021

Renata Goryszewská je součástí party, která provozuje klub Underdogs’, členka jeho promotérské skupiny a taky týmu, který organizuje Fluff Fest. Kam se chystá, kam bychom se měli chystat my a kde v létě nebyli?

Co chystáte další dny a týdny?
Příští koncert, který pořádáme, je italské duo OvO. Mám je spojené se začátkem pandemie, protože jejich koncert byl mezi úplně prvními, které jsme na poslední chvíli loni na jaře rušili. Nikdy by mě nenapadlo, že se budu za rok a půl pořád ještě modlit, aby se jejich koncert podařilo realizovat. S OvO zahrají jejich dlouholetí známí, moravští impro noisaři Zabloudil(a). A k tomu ještě Jasnovidec, takže myslím, že to bude fajn večer. Z podzimních koncertů bych vypíchla ještě třeba Tamar Aphek, což je takový svěží izraelský indie/jazz rock. Kapela se jmenuje podle svojí lead zpěvačky, která hrála v u nás dobře známém rockovém duu Carusella. Jinak jsme teď v situaci jako asi většina promotérů, že máme mnohem víc koncertů domluvených na jaro příštího roku. Tam se bez diskuzí nejvíc těším na Nothing, kteří zahrají koncem března. A pak ještě předtím, v únoru, na indierockový projekt hudebnice Lillie West aka Lala Lala. Jinak konstantně pracujeme na dalším ročníku Fluff Festu, který se bude konat od 28. do 31. července, ale víc zatím nemůžu prozradit.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Já mám teď takové divné období a moc nestíhám chodit jinam než do Underdogs'. Ale třeba v létě jsem byla na takovém mini festivalu, kde hrál mimo jiné Psychedelický flákač na odstřel. Očividně je to velká jihočeská legenda, ale pro mě to byla úplná novinka. Psychedelický nemají v názvu nadarmo, úplně jako by vypadli z Lynchova Roadhousu. Na stejném místě hráli také Oswaldovi, po dlouhé pauze a myslím, že poprvé v tříčlenném složení. K Andrei Rottinovi a Kátě Malé se přidal Adam Šťasta, který hraje třeba v Or. A byli fakt skvělí. Navíc Andrea je kolega z našeho Underdogs’ týmu a všichni jsou kamarádi a mám je moc ráda, tak jsem z jejich setu byla dojatá. Silný zážitek byl koncert Ireny a Vojtěcha Havlových v kavárně Potrvá. Hodně niterná, intimní věc. Z punkové soudku jsem si užila třeba Desintegración Violenta. Kapela hrála v Underdogs’ v rámci Dragon H Festu, který už podruhé pořádali Hluch Crew, a přesně takový punk mě baví - co má říz a je zároveň neotřelý a zábavný. Ráda bych řekla Squid, které k nám dovezli Heartnoize spolu s Landmine Alert, ale bohužel jsem musela v půlce jejich setu odejít, což mě docela mrzí. Ale i to, co jsem viděla, bylo super.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šla podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Já úplně nejradši zajdu na koncert, který dělá někdo z kamarádů, třeba Lilek ze Stoned to Death nebo Hluch Crew, protože vím, že tam bude spousta známých. Jinak chodím na koncerty spíš podle toho, kdo hraje, než podle toho, kdo je pořádá. Ale musí se nechat, že dobré koncerty aktuálně pořádají třeba právě Heartnoize, nebo mě baví sledovat, co se děje v Punktu.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Rozporuplný. Na sociálních sítích trávím mnohem víc času, než bych chtěla, ale k propagaci koncertů se mi momentálně zdají nezbytné. Byla bych ale ráda, kdybychom se s Underdogs’ a Fluff Festem postupně přesunuli co nejvíc mimo ně.

Kam nejraději chodíš na jídlo? Já spíš chodím jenom někam na rychlý oběd poblíž kanceláře, většinou na nějaké phóčko nebo na obědové menu v indické restauraci kousek od Míráku. Ale když mám čas, ráda zajdu třeba do Javánky.

Info

Underdogs'
Fb klubu

foto © se souhlasem Renaty Goryszewské

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tak daleko, tak blízko: Ivo Cicvárek (Živo)

redakce 05.02.2023

Na desce Morytáty a romance se podílelo celkově osmnáct hudebníků, ale vyhlédnout z okna jsme nechali jen principála.

Protokol: Alex Maas (The Black Angels)

redakce 03.02.2023

Austin, Texas. Psychedelie. The Black Angels. A protokol v podání frontmana. A koncert už za pár dní.

Kult: Television – Marquee Moon

Michal Pařízek 31.01.2023

Na památku Toma Verlaina odemykáme text, který vyšel k desce Television – Marquee Moon ve Full Moonu #130.

Vstupní prohlídka: Brighter Days

redakce 30.01.2023

Okolo corového základu kapela mísí prvky post-rocku, math-rocku, midwest ema a dalších stylů, zabalených ale do vcelku měkčího zvuku a citlivého projevu.

Nejlepší texty Full Moonu 2022

redakce 29.01.2023

Stejně jako v loňském roce, i letos vybíráme to nejlepší z celoroční úrody a nabízíme je k počtení i online.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: „Everybody´s fly“ (Song story Blondie – Rapture)

Karel Veselý 29.01.2023

Slovo „rapture“ má v americké angličtině výraznou náboženskou spojitost. U amerických fundamentalistů označuje poslední vzkříšení, které nastane, až se Kristus vrátí na zem.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Now it’s time for you to cherish (Tour report Billow)

Jakub Zbořil 28.01.2023

Reporty z turné jsou jedním z oblíbených žánrů, který v posledních letech téměř zcela vymizel. Velmi se povedl veselské trojici Billow, ze šňůry po Japonsku.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Příběhy v tanci

Maria Pyatkina 26.01.2023

Čiperná a usměvavá Ann Van den Broek nám po představení prozradila, že šlo o napodobování jejího dlouholetého kamaráda Toma Barmana – frontmana kapel Deus a Taxi Wars.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Partnerství jako alchymistická laboratoř (Irena a Vojtěch Havlovi)

Aneta Kohoutová 25.01.2023

S Irenou a Vojtou Havlovými se potkáváme v čajovně v den oslavy Vojtových šedesátin. Je horké květnové odpoledne, když se ve dveřích objeví dvojice s obrovskými hudebními nástroji na zádech...

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Cesty do centra dění (Michal Nanoru)

František Formánek 24.01.2023

Popsat v krátkosti Michala Nanoru není snadné, tak to vezmu osobně... Rozhovor.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace