Články / Seriály

Pořadatelská: Renata Goryszewská (Underdogs’)

Pořadatelská: Renata Goryszewská (Underdogs’)

redakce | Články / Seriály | 08.11.2021

Renata Goryszewská je součástí party, která provozuje klub Underdogs’, členka jeho promotérské skupiny a taky týmu, který organizuje Fluff Fest. Kam se chystá, kam bychom se měli chystat my a kde v létě nebyli?

Co chystáte další dny a týdny?
Příští koncert, který pořádáme, je italské duo OvO. Mám je spojené se začátkem pandemie, protože jejich koncert byl mezi úplně prvními, které jsme na poslední chvíli loni na jaře rušili. Nikdy by mě nenapadlo, že se budu za rok a půl pořád ještě modlit, aby se jejich koncert podařilo realizovat. S OvO zahrají jejich dlouholetí známí, moravští impro noisaři Zabloudil(a). A k tomu ještě Jasnovidec, takže myslím, že to bude fajn večer. Z podzimních koncertů bych vypíchla ještě třeba Tamar Aphek, což je takový svěží izraelský indie/jazz rock. Kapela se jmenuje podle svojí lead zpěvačky, která hrála v u nás dobře známém rockovém duu Carusella. Jinak jsme teď v situaci jako asi většina promotérů, že máme mnohem víc koncertů domluvených na jaro příštího roku. Tam se bez diskuzí nejvíc těším na Nothing, kteří zahrají koncem března. A pak ještě předtím, v únoru, na indierockový projekt hudebnice Lillie West aka Lala Lala. Jinak konstantně pracujeme na dalším ročníku Fluff Festu, který se bude konat od 28. do 31. července, ale víc zatím nemůžu prozradit.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Já mám teď takové divné období a moc nestíhám chodit jinam než do Underdogs'. Ale třeba v létě jsem byla na takovém mini festivalu, kde hrál mimo jiné Psychedelický flákač na odstřel. Očividně je to velká jihočeská legenda, ale pro mě to byla úplná novinka. Psychedelický nemají v názvu nadarmo, úplně jako by vypadli z Lynchova Roadhousu. Na stejném místě hráli také Oswaldovi, po dlouhé pauze a myslím, že poprvé v tříčlenném složení. K Andrei Rottinovi a Kátě Malé se přidal Adam Šťasta, který hraje třeba v Or. A byli fakt skvělí. Navíc Andrea je kolega z našeho Underdogs’ týmu a všichni jsou kamarádi a mám je moc ráda, tak jsem z jejich setu byla dojatá. Silný zážitek byl koncert Ireny a Vojtěcha Havlových v kavárně Potrvá. Hodně niterná, intimní věc. Z punkové soudku jsem si užila třeba Desintegración Violenta. Kapela hrála v Underdogs’ v rámci Dragon H Festu, který už podruhé pořádali Hluch Crew, a přesně takový punk mě baví - co má říz a je zároveň neotřelý a zábavný. Ráda bych řekla Squid, které k nám dovezli Heartnoize spolu s Landmine Alert, ale bohužel jsem musela v půlce jejich setu odejít, což mě docela mrzí. Ale i to, co jsem viděla, bylo super.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šla podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Já úplně nejradši zajdu na koncert, který dělá někdo z kamarádů, třeba Lilek ze Stoned to Death nebo Hluch Crew, protože vím, že tam bude spousta známých. Jinak chodím na koncerty spíš podle toho, kdo hraje, než podle toho, kdo je pořádá. Ale musí se nechat, že dobré koncerty aktuálně pořádají třeba právě Heartnoize, nebo mě baví sledovat, co se děje v Punktu.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Rozporuplný. Na sociálních sítích trávím mnohem víc času, než bych chtěla, ale k propagaci koncertů se mi momentálně zdají nezbytné. Byla bych ale ráda, kdybychom se s Underdogs’ a Fluff Festem postupně přesunuli co nejvíc mimo ně.

Kam nejraději chodíš na jídlo? Já spíš chodím jenom někam na rychlý oběd poblíž kanceláře, většinou na nějaké phóčko nebo na obědové menu v indické restauraci kousek od Míráku. Ale když mám čas, ráda zajdu třeba do Javánky.

Info

Underdogs'
Fb klubu

foto © se souhlasem Renaty Goryszewské

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Beach Bum

redakce 27.06.2022

Devadesátkami ovlivněné surfrockové písničky nasáklé trávou, pařbami i oblíbenými filmy z VHS. Vstupní prohlídka na Prýglu.

10 + 1 = Hana Kotková

redakce 12.06.2022

Trvale usídlená ve Švýcarsku absolvovala celou řadu turné po celém světě po boku Yehudi Menuhina či Alberta Lysyho. Jedenáct oblíbených skladeb Hany Kotkové.

Pořadatelská: Richard Michalik (Hviezdne noci)

redakce 10.06.2022

Richard Michalik je dramaturgem akce, která mění formát a místo vícedenního festivalu nabídne jednodenní přehlídku. Slikback nebo Ziúr v třináctitisícovém městečku? Panečku!

Vstupní prohlídka: Sunbrella

redakce 06.06.2022

David Žbirka zblízka aneb co dělá a co si myslí o současném světě. Sunbrella už brzo na festivalu Metronome Prague. Melancholic love.

Tak daleko, tak blízko: Maja Milner (Makthaverskan)

redakce 02.06.2022

Makthaverskan po letech vydali nové album För Allting, nabízející 60s jangle i melancholický darkgaze. A my jsme oslovili zpěvačku Maju Milner, aby vyhlédla ze svého okna a řekla nám...

10 + 1 = Sean Nicholas Savage

redakce 30.05.2022

... a jeho výběr oblíbených písniček je neméně pestrý a působivý, stejně jako komentáře k nim. Dobrý poslech, uvidíme se na Smíchově!

Kam na rajz s Dominikou Prokopovou

redakce 27.05.2022

Dominiku Prokopovou si můžete pamatovat coby někdejší příležitostnou dopisovatelku Full Moonu z divadelních sálů, a tak není náhodou, že od roku 2015 je také ředitelkou Festivalu Habrovka.

Radio FMz: Marina Herlop, Rina Sawayama i nová Santigold

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 25.05.2022

Povznešené pártošky i éterické víly. Nové tracky z posledních dní opět nabízí dámskou volenku, vybírejte.

Tak daleko, tak blízko: David Pomahač

redakce 23.05.2022

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista v dubnu vydal u Minority Records druhou sólovku Neviditelný, kterou pokřtí v pražském Café V lese.

Radio FMz: Dámská jízda s Shygirl, Klarou Wodehn a Tank and the Bangas

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 18.05.2022

Vybírejte z nových tracků, tentokrát je to dámská jízda.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace