Články / Seriály

Pořadatelská: Renata Goryszewská (Underdogs’)

Pořadatelská: Renata Goryszewská (Underdogs’)

redakce | Články / Seriály | 08.11.2021

Renata Goryszewská je součástí party, která provozuje klub Underdogs’, členka jeho promotérské skupiny a taky týmu, který organizuje Fluff Fest. Kam se chystá, kam bychom se měli chystat my a kde v létě nebyli?

Co chystáte další dny a týdny?
Příští koncert, který pořádáme, je italské duo OvO. Mám je spojené se začátkem pandemie, protože jejich koncert byl mezi úplně prvními, které jsme na poslední chvíli loni na jaře rušili. Nikdy by mě nenapadlo, že se budu za rok a půl pořád ještě modlit, aby se jejich koncert podařilo realizovat. S OvO zahrají jejich dlouholetí známí, moravští impro noisaři Zabloudil(a). A k tomu ještě Jasnovidec, takže myslím, že to bude fajn večer. Z podzimních koncertů bych vypíchla ještě třeba Tamar Aphek, což je takový svěží izraelský indie/jazz rock. Kapela se jmenuje podle svojí lead zpěvačky, která hrála v u nás dobře známém rockovém duu Carusella. Jinak jsme teď v situaci jako asi většina promotérů, že máme mnohem víc koncertů domluvených na jaro příštího roku. Tam se bez diskuzí nejvíc těším na Nothing, kteří zahrají koncem března. A pak ještě předtím, v únoru, na indierockový projekt hudebnice Lillie West aka Lala Lala. Jinak konstantně pracujeme na dalším ročníku Fluff Festu, který se bude konat od 28. do 31. července, ale víc zatím nemůžu prozradit.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Já mám teď takové divné období a moc nestíhám chodit jinam než do Underdogs'. Ale třeba v létě jsem byla na takovém mini festivalu, kde hrál mimo jiné Psychedelický flákač na odstřel. Očividně je to velká jihočeská legenda, ale pro mě to byla úplná novinka. Psychedelický nemají v názvu nadarmo, úplně jako by vypadli z Lynchova Roadhousu. Na stejném místě hráli také Oswaldovi, po dlouhé pauze a myslím, že poprvé v tříčlenném složení. K Andrei Rottinovi a Kátě Malé se přidal Adam Šťasta, který hraje třeba v Or. A byli fakt skvělí. Navíc Andrea je kolega z našeho Underdogs’ týmu a všichni jsou kamarádi a mám je moc ráda, tak jsem z jejich setu byla dojatá. Silný zážitek byl koncert Ireny a Vojtěcha Havlových v kavárně Potrvá. Hodně niterná, intimní věc. Z punkové soudku jsem si užila třeba Desintegración Violenta. Kapela hrála v Underdogs’ v rámci Dragon H Festu, který už podruhé pořádali Hluch Crew, a přesně takový punk mě baví - co má říz a je zároveň neotřelý a zábavný. Ráda bych řekla Squid, které k nám dovezli Heartnoize spolu s Landmine Alert, ale bohužel jsem musela v půlce jejich setu odejít, což mě docela mrzí. Ale i to, co jsem viděla, bylo super.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šla podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Já úplně nejradši zajdu na koncert, který dělá někdo z kamarádů, třeba Lilek ze Stoned to Death nebo Hluch Crew, protože vím, že tam bude spousta známých. Jinak chodím na koncerty spíš podle toho, kdo hraje, než podle toho, kdo je pořádá. Ale musí se nechat, že dobré koncerty aktuálně pořádají třeba právě Heartnoize, nebo mě baví sledovat, co se děje v Punktu.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Rozporuplný. Na sociálních sítích trávím mnohem víc času, než bych chtěla, ale k propagaci koncertů se mi momentálně zdají nezbytné. Byla bych ale ráda, kdybychom se s Underdogs’ a Fluff Festem postupně přesunuli co nejvíc mimo ně.

Kam nejraději chodíš na jídlo? Já spíš chodím jenom někam na rychlý oběd poblíž kanceláře, většinou na nějaké phóčko nebo na obědové menu v indické restauraci kousek od Míráku. Ale když mám čas, ráda zajdu třeba do Javánky.

Info

Underdogs'
Fb klubu

foto © se souhlasem Renaty Goryszewské

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Žebříčky Full Moonu: Očekávání roku 2022

redakce 16.01.2022

Co čekat od příštího roku? Někdo je opatrný, někdo nepoučitelný optimista. Shodneme se ale na tom, že...

Žebříčky Full Moonu: hudební weby roku 2021

redakce 15.01.2022

Loni jsme ve velkém upřednostňovali magazín The Quietus a portál Pitchfork coby zdroje hudebních novinek, přesahů i souvislostí, letos je výběr pestřejší.

Žebříčky Full Moonu: koncert/festival roku 2021

redakce 14.01.2022

Koncertní sezóna roku 2021 byla velmi nestandardní, ale kdo hledá, najde. Naši redaktoři vzpomínají...

Žebříčky Full Moonu: videoklip roku 2021

redakce 13.01.2022

Víření těl, lap dance na ďáblově klíně a tanec u tyče, za který by se nemusela stydět ani FKA twigs. Páči sa.

Žebříčky Full Moonu: objev roku 2021

redakce 12.01.2022

Gruzínská elektronika, skotské dudy, vietnamský rap, tenhle žebříček je jako tlustá kuchařka plná receptů z celého světa.

Žebříčky Full Moonu: song roku 2021

redakce 11.01.2022

Které písničky adorují mileniální guilty pleasures, které poslouží jako k odchodu do důchodu a které nás rozpláčou jako staré kočky?

Žebříčky Full Moonu: album roku 2021

redakce 10.01.2022

Nejlepší desky loňského roku? Celkové pořadí redakce Full Moonu už známe, jak ale hlasovali jednotliví redaktoři a redaktorky?

Žebříčky Full Moonu: interpret*ka roku 2021

redakce 09.01.2022

Komu patřil rok 2021? Redaktoři Full Moonu a jejich blízké okolí rekapitulují proběhlý rok ve výročních žebříčcích. Vybíráme progresivní jména i kapely, které dokáží se ctí stále vydávat nový matierál.

To nejlepší z komiksů za rok 2021

3DDI3, Martin Šinkovský 30.12.2021

To nejlepší z filmové produkce loňského roku jsme si prosvištěli včera, dnes se zaměříme na zejména tuzemskou komiksovou produkci, která nabízí nemalé čtenářské zážitky.

To nejlepší z filmových zážitků v roce 2021

redakce 29.12.2021

... a výběr se to sešel pestrý jako animovaná zahrada od Břetislava Pojara. Blockbustery i artovky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace