Zprávy / Festivalové

Desátý ročník festivalu Nowa Muzyka uzavře Jeff Mills s orchestrem

Desátý ročník festivalu Nowa Muzyka uzavře Jeff Mills s orchestrem

redakce | Zprávy / Festivalové | 14.05.2015

Stalo se tradicí, že polský Tauron Nowa Muzyka Festival každoročně přináší vyvážený, osobitý line-up a nejinak tomu bude i při jeho jubilejním desátém pokračování. Bývá zvykem, že organizátoři nejprve ohlašují velká jména, která festival rozjedou, ale Nowa Muzyka nejprve odtajňuje toho, kdo celou akci zakončí.

Tento rok se bude závěrečné vystoupení konat v jednom z nejunikátnějších koncertních sálů na světě - NOSPR v Katovicích. Hlavní hvězdou akce bude žijící legenda techno hudby Jeff Mills. Hlídejte si datum 23. srpna, aby vám tento uzavřený koncert, včetně následné afterparty v Jazz Clubu Hipnoza, neutekl.


Mistr tří gramofonů Jeff Mills spolu s Polish National Radio Symphony Orchestra připraví prostřednictvím setu nazvaného Light from the Outside World bezpochyby nezapomenutelný zážitek. Ač byly koncertní prostory NOSPR otevřeny veřejnosti teprve v roce 2014, pro své jedinečné akustické vlastnosti a krystalicky čistý zvuk jsou vyhledávaným místem (nejen) nejrůznějších kolaborací mezi vážnou hudbou, hip-hopem i jazzem.

Dirigentem večera bude uznávaný Christophe Mangou, který v minulosti spolupracoval s tělesy jako London Symphony Orchestra, Orchestre National du Capitole de Toulouse či The Orchestre National d'Ile de France. Sám velký fanoušek propojování klasické hudby s moderními žánry spolupracuje s Jeffem Millsem již od roku 2012.

Info

Tauron Nowa Muzyka Festival 2015
20. - 23. 8. 2015
Nowe Muzeum Śląskie, Polsko

www.facebook.com/events/367905703386709
www.facebook.com/NowaMuzyka
www.festiwalnowamuzyka.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Jazz Goes to Town proběhne v půlce října

redakce 15.09.2021

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby.

Co nabídne letošní festival Film a architektura?

redakce 14.09.2021

Desátý ročník svým programem zcela naplňuje letošní téma “Spojení”, poukazující na nezastupitelnou roli architektury.

Festival Spectaculare představí zajímavosti z alternativní scény

redakce 14.09.2021

Již osm let propojuje Spectaculare pestrý hudební program s dalšími formami vizuálního umění jako je film, videoart, videomapping.

Berlínský Atonal oznamuje sérii koncertů v Kraftwerku

redakce 13.09.2021

Naditá soupiska plná experimentátorů zahraje v kultovním komplexu, ve kterém je jako doplnění programu připravena i výstava Metabolic Rift.

Filmový festival Elbe Dock nabídne debuty, projekce a instalace

redakce 13.09.2021

Soutěžní sekce přinese výběr toho nejlepšího z domácího dokumentu, sekce zahraničních debutů pak skýtá nejedno potenciální překvapení.

Dva dny hudebních výzev a inspirací na Synapse Knowledge

redakce 11.09.2021

Každoroční setkání hudebních tvůrců ve smíchovské továrně letos představí sérii přednášek, workshopů a masterclassů o produkci. Efterklang, Katarzia a další na místě.

Lunchmeat představí budoucnost hudby

redakce 09.09.2021

Stejně jako každý rok festival uvede světové premiéry vystoupení výjimečných současných umělců, nadčasové legendy a také silné zástupce lokální scény.

Chee Chaak, Gospoda, Brno

redakce 09.09.2021

Několikrát odložený další ročník festivalu pořádaného jednotkou Chee Chaak Tips a spřízněnými kolektivy se konečně odehraje, a to druhý zářijový víkend.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace