Zprávy / Pozvánky

Deset let s Heartnoize

Deset let s Heartnoize

redakce | Zprávy / Pozvánky | 29.03.2023

Promotérský kolektiv Heartnoize slaví letos na jaře první kulaté narozeniny na české scéně. Na oslavu si pozval producenta Heith z labelu PAN, kterého doprovodí improvizovaným setem Anna Ruth a Vojtěch Havel. Oslava proběhne 1. dubna ve Venuši ve Švehlovce.

Rozhodnutí oslavit desáté výročí Heartnoize koncertem Heith, Vojtěcha Havla a Anny Ruth navazuje na roky budovanou budovanou dramaturgickou linku, která se orientuje na jména ze všech koutů světové alternativy. Objevování nejrůznějších žánrů a přístupů se prolíná napříč celou činností Heartnoize. Ať už šlo o koncert britských Black Midi, pákistánské skladatelky a zpěvačky Arooj Aftab, darkwavových Boy Harsher, ambientu Claire Rousay nebo popového experimentátora Segy Bodegy, koncerty v režii Heartnoize mají za cíl představit českému publiku umělce a umělkyně tvořící nevšední a současnou hudbu. Nezáleží pak na tom, jestli se jedná o hyperpop, industriál, taneční elektroniku nebo alternativní metal.Kromě koncertů se Heartnoize podílí už čtvrtým rokem jako spolupořadatelé a kurátoři na festivalu Moody Moon Noize, který se letos přesouvá do Chomutova. Už druhým rokem běží také série klubových nocí Šelest, která přináší na pražské taneční parkety od Ankali po Bike_Jesus globální zvuk a rytmy z celého světa. V Česku tak odehrála premiérové sety řada umělců například z ugandského labelu Nyege Nyege (kterým jsme věnovali lednový Full Moon). Živá vystoupení producentů jako jsou DJ Travella, Slikback, Authentically Plastic nebo rapperky MC Yallah ukazují, jak radikální zvuk může současná elektronická hudba mít.

K promotérství a organizaci koncertů neodmyslitelně patří i spolupráce, a to nejen se zahraničními kolegy, ale také s českými kolektivy nebo festivaly. Díky kooperaci se subjekty jako jsou A.M. 180, Divadlo Archa, Fource, Full Moon, Jednota, Lunchmeat, MeetFactory a řadou dalších je možné pořádat i akce, na které by jeden samostatný promotérský kolektiv neměl dostatek prostředků. V neposlední řadě se Heartnoize snaží také o budování férových podmínek a stali se proto součástí iniciativy Keychange, která má za cíl vytvořit v hudebním prostředí rovnocenné podmínky pro umělce a umělkyně všech genderů, z odlišných kulturních zázemí i znevýhodněných ekonomických podmínek.

A co nás čeká do budoucna? Kromě narozeninového koncertu Heartnoize chystají na letošní rok i další akce. Už 26. dubna přijede do Puncta Sarahsson, britská hudebnice, která ve směsi noisu, trancu nebo ozvěn klubové hudby hledá možnosti vyjádření vlastní identity. V květnu vystoupí v Nové libeňské synagoze Lingua Ignota a čerstvou podzimní novinku představuje koncert kapely Black Country, New Road. Po několikrát odložené premiéře se naděje proudu New Weird Britain konečně podívá do Prahy.

Info

Heartnoize
web kolektivu

Heartnoize 10: Heith (it) + Anna Ruth & Vojtěch Havel
1. 4. 2023, 19:30
Venuše ve Švehlovce, Praha
fb event

foto © Libor Galia

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rammstein v Trenčíně

redakce 03.06.2023

Rammstein v rámci tretieho european stadium tour vystúpia aj na Slovensku.

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace