Zprávy / Pozvánky

Deset let s Heartnoize

Deset let s Heartnoize

redakce | Zprávy / Pozvánky | 29.03.2023

Promotérský kolektiv Heartnoize slaví letos na jaře první kulaté narozeniny na české scéně. Na oslavu si pozval producenta Heith z labelu PAN, kterého doprovodí improvizovaným setem Anna Ruth a Vojtěch Havel. Oslava proběhne 1. dubna ve Venuši ve Švehlovce.

Rozhodnutí oslavit desáté výročí Heartnoize koncertem Heith, Vojtěcha Havla a Anny Ruth navazuje na roky budovanou budovanou dramaturgickou linku, která se orientuje na jména ze všech koutů světové alternativy. Objevování nejrůznějších žánrů a přístupů se prolíná napříč celou činností Heartnoize. Ať už šlo o koncert britských Black Midi, pákistánské skladatelky a zpěvačky Arooj Aftab, darkwavových Boy Harsher, ambientu Claire Rousay nebo popového experimentátora Segy Bodegy, koncerty v režii Heartnoize mají za cíl představit českému publiku umělce a umělkyně tvořící nevšední a současnou hudbu. Nezáleží pak na tom, jestli se jedná o hyperpop, industriál, taneční elektroniku nebo alternativní metal.Kromě koncertů se Heartnoize podílí už čtvrtým rokem jako spolupořadatelé a kurátoři na festivalu Moody Moon Noize, který se letos přesouvá do Chomutova. Už druhým rokem běží také série klubových nocí Šelest, která přináší na pražské taneční parkety od Ankali po Bike_Jesus globální zvuk a rytmy z celého světa. V Česku tak odehrála premiérové sety řada umělců například z ugandského labelu Nyege Nyege (kterým jsme věnovali lednový Full Moon). Živá vystoupení producentů jako jsou DJ Travella, Slikback, Authentically Plastic nebo rapperky MC Yallah ukazují, jak radikální zvuk může současná elektronická hudba mít.

K promotérství a organizaci koncertů neodmyslitelně patří i spolupráce, a to nejen se zahraničními kolegy, ale také s českými kolektivy nebo festivaly. Díky kooperaci se subjekty jako jsou A.M. 180, Divadlo Archa, Fource, Full Moon, Jednota, Lunchmeat, MeetFactory a řadou dalších je možné pořádat i akce, na které by jeden samostatný promotérský kolektiv neměl dostatek prostředků. V neposlední řadě se Heartnoize snaží také o budování férových podmínek a stali se proto součástí iniciativy Keychange, která má za cíl vytvořit v hudebním prostředí rovnocenné podmínky pro umělce a umělkyně všech genderů, z odlišných kulturních zázemí i znevýhodněných ekonomických podmínek.

A co nás čeká do budoucna? Kromě narozeninového koncertu Heartnoize chystají na letošní rok i další akce. Už 26. dubna přijede do Puncta Sarahsson, britská hudebnice, která ve směsi noisu, trancu nebo ozvěn klubové hudby hledá možnosti vyjádření vlastní identity. V květnu vystoupí v Nové libeňské synagoze Lingua Ignota a čerstvou podzimní novinku představuje koncert kapely Black Country, New Road. Po několikrát odložené premiéře se naděje proudu New Weird Britain konečně podívá do Prahy.

Info

Heartnoize
web kolektivu

Heartnoize 10: Heith (it) + Anna Ruth & Vojtěch Havel
1. 4. 2023, 19:30
Venuše ve Švehlovce, Praha
fb event

foto © Libor Galia

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Letní kino MeetFactory se vrací na dvorek

redakce 11.06.2024

Filmový program sezóny nese podtitul Save the World a nabídne sérii dvanáct snímků tematizujících globální společenské fenomény.

Jann, Been Stellar i Sam Tompkins v Praze

redakce 10.06.2024

Jak zní New York dnešních dní? Been Stellar v sobě mají dravost The Strokes i melodramatičnost The 1975... Tři jména v režii Fource.

Puuluup v letním saunoví Nuuk

redakce 09.06.2024

Misionáři hudebního nástroje talharpa, který vypadá jako obří kráječ na vajíčka, ale zní jako ta nejdivočejší tancovačka i sladká ukolébavka zároveň.

Jessica Pratt přiveze do Futura nové album

redakce 09.06.2024

Podmanivý folk, který láká posluchače k návratu do minulosti, ale zároveň je moderní.

Model/Actriz a Lip Critic poprvé do Česka

redakce 07.06.2024

Živá vystoupení Lip Critic jsou v kontrastu s hyperstylizovanou produkcí desek zaměřená na improvizaci a experimentování.

Červnový Kabinet múz

redakce 07.06.2024

Silný večer slibuje spojení islandské kapely Gróa, slovenských Shallov a Dominika Proka. Od nekontrolovaného hněvu až po formulovanou existenciální úzkost. A dál.

Poslední Sonitus jarní sezóny

redakce 04.06.2024

Dojem z Monopoly Child Star Searchers začíná jako nesnesitelně přepálený technikolorový film z karibské dovolené.

Kafka Band s novým singlem

redakce 04.06.2024

Singl není součástí celého alba, ale je připomenutím sta let od úmrtí Franze Kafky.

Den s hudebníky na Radiu 1

redakce 04.06.2024

Ve dvouhodinových směnách si vysílání převezmou Manon meurt, Severní nástupiště, Mat213 se Zdenou, B4 a další.

David Pomahač a Masopust spolu živě

redakce 03.06.2024

Po letech působení v kapelách Dlouhej tah a Komisař raptor se zpěvák a songwriter Martin Řezníček vydává na sólovou písničkářskou dráhu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace