Zprávy / Pozvánky

Jarní Sonitus: nejen hybridní zvukové krajiny Klary Lewis nebo Sugai Kena

Jarní Sonitus: nejen hybridní zvukové krajiny Klary Lewis nebo Sugai Kena

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.04.2023

Domovská série klubu Punctu uvede v dubnu a květnu čtveřici koncertů v rozpětí od elektronických experimentů a terénních nahrávek přes instrumentální minimalismus po nekonvenční metal. Nejprve se v úterý 11. dubna na večeru pořádaném společně s improvizační platformou Wakushoppu představí australský saxofonista Josten Myburgh a mezinárodní trio Müller/Doskocz/Gordoa. To znamená na jedné straně hudebníka se sklonem k redukci hudebního materiálu na minimum – zcela případně vydal album na labelu Another Timbre a spolupracoval se skupinou Wandelweiser –, na druhé berlínsko-polskou elektroakustiku vyznačující se trpělivým přístupem a zvukovou členitostí.

V neděli 16. zazní v Krásově dvě různá pojetí doom metalu. Bosco Sacro je italská kapela složená z ostřílených muzikantů včetně zpěvačky Giulie Parin, kterou může české publikum znát z projektu Julinko. Jejich debut Gem, který vyšel u renomovaného vydavatelství Avantgarde Music, charakterizují komplexní doomové eposy s nádechem pomalu rozvíjené postrockové extáze. Rakušani Goddess Limax Black pak zahrají hrubozrnný drone doom upomínající na začátky Sunn O))).

Speciální pásmo Nox Sonituum představí 30. dubna čtveřici mimořádných hudebníků v čele s japonským experimentátorem Sugai Kenem. Producent, který vydává mimo jiné na RVNG Intl., kombinuje tradiční hudbu své domoviny s moderní elektronikou do křehkých, fantaskních skladeb, jejichž efekt se místy blíží ASMR. Jeho místním protějškem budou digitální krajiny soundartistky Natálie Pleváková a lineup doplní také měňavé koláže amerického projektu LXV (mj. Warm Winters Ltd.) a psychedelický drone skotské hudebnice Bell Lungs.

Další neděli, 7. května, se do Prahy po sedmi letech vrátí Klara Lewis. Švédská skladatelka si získala pozornost hned s debutem Ett a následující nahrávky, vydávané zpravidla legendárním labelem Editions Mego, jen rozvíjely uhrančivé spojení terénních nahrávek a abstraktní elektroniky. Večer otevře Talk=Trouble, projekt Jana Šamánka (Remek, Gattaka, V0nt atd. atd.) zaměřený na power ambient až noise postavený rovněž na terénních nahrávkách a nověji také na modulární syntéze.

Info

foto © Bruno Destombes

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Frankie Rose z Dum Dum Girls ve Vrátnici

redakce 28.02.2024

Aktuální nahrávka Frankie Rose je o tom, že musíme soustředit naši společnou energii na malé věci kolem nás které máme pod kontrolou, abychom našli svou radost.

Massimo Pupillo ve své industriální poloze

redakce 28.02.2024

Neúnavný kolaborátor a baskytarista Zu představí sólový industrial dubový projekt v pražském Punctu.

Tindersticks přijedou s novou deskou

redakce 27.02.2024

Nové album tentokrát vznikalo ve španělské Gironě.

Zara Larsson zavítá do Fora Karlín

redakce 27.02.2024

Spolupracovala s umělci jako David Guetta, Kygo, Tyga, Ty Dolla $ign a Sabrina Carpenter.

Lankum zahrají v září popré v Česku

redakce 26.02.2024

Heartnoize přiváží irskou folkovou čtveřici do prostor ARCHA+.

Přijedou Brìghde Chaimbeul, John Francis Flynn i ML Buch

redakce 26.02.2024

Prvky vaporwavu, shoegazu i devadesátkového indie rocku se potkávají se zkresleným hlasem ML Buch vyprávějícím příběhy ze života ve virtuálním světě.

Yann Tiersen se vrací do Prahy

redakce 25.02.2024

V Praze odehraje Tiersen výběr ze své klavírní a elektronické tvorby.

Mouvo jako výběr toho nejzajímavějšího z audiovizuální kultury

redakce 25.02.2024

Do Prahy jsou opět pozváni umělci, autoři a studia, jejichž práce osciluje na průniku grafického designu, animace, filmu a interaktivních technologií.

Metz přivezou do Prahy novou desku

redakce 24.02.2024

Kanadští Metz se vrací do Prahy s novou, o něco méně punkovou deskou.

The Music Digest i na jaře

redakce 24.02.2024

Před letní pauzou dojde i dva letní festivalové speciály s doporučeními z programu řady domácích festivalů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace