Zprávy / Pozvánky

Jimmy Whispers se chystá poprvé do Prahy

Jimmy Whispers se chystá poprvé do Prahy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 24.01.2016

Fanoušci Ariela Pinka, Maca DeMarco nebo Casiotone for the Painfully Alone by měli zbystřit, protože americký muzikant a performer James Cicero aka Jimmy Whispers se chystá poprvé do Prahy. Hudba a show, kterou tenhle chlapík předvádí, si od výše zmíněných půjčuje to nejlepší a vrchovatě přidává vlastní invenci. Ve vršovickém Basement baru mu předskočí lo-fi kapela Dingo z okruhu pražské AVU, v sestavě mj. s výtvarníkem Michalem Drozenem.

Když se chicagský rodák s italsko-španělskými kořeny, z rodiny vojenského veterána a zdravotní sestry, James Cicero někdy v únoru 2013 vracel z večírku, bezdůvodně jej napadla partička útočníků. Jak říká byli to "some white kids"... Traumatický zážitek, ze kterého vyšel s poraněním čelisti, se rozhodl přetavit v něco pozitivního. Spojil se s organizací CeaseCare, která se zabývá prevencí násilí, a společně zorganizovali třídenní hudební festival Summer in Pain, který James hojně promoval svými graffiti, vyvedenými na zdech chicagských předměstí. Souběžně začal vydávat stejnojmenný zine a jako fanoušek a hráč basketbalu zorganizoval benefiční turnaj, který přinesl peníze pro zmíněnou neziskovku.


Už nějakou dobu před napadením rozpustil svojí poměrně úspěšnou indiepopovou kapelu Light Pollution a začal přemýšlet o sólovém projektu. Nepříjemný zážitek z ulice jeho sólovým plánům nečekaně dodal jasné kontury. K vytvoření nového alter ega přišla vhod i přezdívka, kterou dostal ještě na škole coby stydlivý kluk - Jimmy Whispers. Jeho one man show se rychle staly v chicagských klubech pověstné. Chyběla jen deska. Na tu si fanoušci museli počkat ještě další dva roky. A jaká tedy je?


Summer in Pain je v první řadě vydatná várka popových hitovek. Chytlavé melodie, které se okamžitě zaryjí do paměti, hrané na archaické elektrické varhany, s automatickým bubeníkem a texty, kde se smutek střídá s nadějí a odzbrojující vřelostí. Lo-fi přístup dotáhl Jimmy do dalšího extrému, když všechny songy i mluvené komentáře mezi nimi nahrál bez jakýchkoli dalších úprav přímo na svůj iphone. Zatímco magazín Spin dojem z poslechu desky popsal jako „plážovou párty s Danielem Johnstonem“, server Consequence of Sound přišel se zjištěním, že Jimmy je "song & dance man, který neumí zpívat ani tančit, ale co určitě má, to jsou hity".

Dlužno dodat, že naživo jde Jimmy Whispers s kůží na trh jako málokdo. Jeho vystoupení na pomezí koncertu, radikální performance a stand-up comedy, ze kterých odchází v kalužích potu a jen se zbytky oblečení, a které občas zakončuje společným tancem s publikem na Armstrongovu What a Wonderful World, nechá málokoho chladným. Koncept Summer in Pain, kterým se Jimmy vyrovnává s oním nezáviděníhodným zážitkem, zdá se funguje perfektně. Přijďte se taky vyrovnat se svými bolestmi a bolístkami, a to ve čtvrtek 28. ledna do Basementu. Jimmy Whispers ví jak na ně.

Info

Jimmy Whispers (us)
Support: Dingo
28. 1. 2016 20:30
Basement bar, Praha

www.facebook.com/events/1561027534188256
www.facebook.com/summerinpain
www.facebook.com/basementbar.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Delaney Davidson dorazí do Česka

redakce 26.05.2024

Pohybuje se na drsných hranách bažinatého blues, rozervaného milostného country a pro jistotu přidává i pikantní postpunkový přístup.

Aktuální trendy v programu Pražského jara - Prague Offspring

redakce 23.05.2024

Koncert pro padesát klavírů, cesta do pravěku, orchestr jako hejno ptáků. Co ze soudobé hudby si nesmíte nechat ujít na Pražském jaru 2024?

DJ BUNT. i Artemas roztančí Roxy

redakce 22.05.2024

Artemas a jeho píseň, která vykresluje obraz napjatého vztahu, nejistotu i zklamání, kralují TikToku.

V červenci přijedou Wolfmother

redakce 22.05.2024

Je to o hard rocku, tvrdé kytaře, rytmické base a pořádné sypačce na bicí. Navíc to zní naprosto oldschoolově, a přitom je to vlastně moderní.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace