Zprávy / Pozvánky

Lazer Viking a FDK v Kabinetu!

Lazer Viking a FDK v Kabinetu!

redakce | Zprávy / Pozvánky | 09.02.2023

Ve čtvrtek 9. února bude v Brně jedinečná příležitost vidět navrátivší se FDK a v sobotu 11. února zas Jakuba Kaifosze aka Lazer Vikinga.

Lazer Viking se vrací do Kabinetu s albem Tunnel Vision, které se umístilo napříč žebříčky nejlepších nahrávek roku 2022 a je také nominované na desku roku v cenách hudební kritiky Apollo. Vikingova odbočka k synth-popu a new wave osmdesátých let sice může zvednout obočí, z jeho pověstného rock'n'rollového nasazení se ale při přechodu na nový zvuk v žádném případě neztratilo ani za nehet jeho nekompromisní naléhavosti a energie. Společně s Vikingem se představí také post-punková formace Vellocet Roll. Jejich nejčerstvější EP Halcyon Days zachycuje kapelu v přímočařejším punkovém módu s rozšířenou sestavou o druhou kytaru a perkuse.


FDK se vrací s albem Sunlight. V jejich temném postmetalu je prostor pro melencholické odstíny, deska ale stejně jako ty minulé umí tnout do živého a zejména zavalit svou imponující hutností. Jméno Sunlight navazuje na linii předchozích, jasně uchopitelných názvů alb, samotné vydání desky je pak symbolickým úsvitem pro kapelu, které nebylo dlouho vidět. Kapela FDK je nejvýraznějším lokálním reprezentantem postmetalu, zároveň kapelou, jejíž zvuk lokální možnosti vždy překračoval. Posledních třináct let (deska Earthlinked vyšla v roce 2010) o FDK nebylo prakticky slyšet, kapel přesto v ústraní fungovala a teď se vrací ve stejné sestavě, jako když jsme od nich slyšeli naposled. A je to návrat adekvátně hlasitý.

K FDK se přidá holešovská temná doom-ambientní parta Blues for the Redsun. Ultimátní težkotonážní bahno. Už tak silnou sestavu doplní kultovní liberecký post-metal Drom.

Info

FDK + Blues for the Redsun + Drom
9. 2. 2023 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

Lazer Viking + Vellocet Roll
11. 2. 2023 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

foto © Wilhelm Kinga

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Producentka Sierra i ukrajinští Go_A v Praze

redakce 22.09.2023

Pavlenko pracuje s tradiční vokální technikou a nejen díky tomu se kapele daří udržovat ukrajinskou lidovou hudbu živou i pro nejmladší generace.

Rock Café uvede This Will Destroy You

redakce 21.09.2023

Jejich zvuk má různobarevné spektrum a obsahuje vlivy shoegaze, ambientu, doom metal a postrocku.

HaDivadlo rozezní Nekonečný valčík Jiřího Bulise

redakce 21.09.2023

HaDivadlo připravuje vzpomínkový večer na hudebního skladatele a dlouholetého spolupracovníka mnoha alternativních divadel.

Transcendentální black metal Liturgy v Underdogs'

redakce 20.09.2023

Kromě hudby se v tvorbě Liturgy mísí vlivy vizuálního umění, filosofie i spekulativních teologických teorií.

Vložte kočku s hosty v Bike_Jesus

redakce 18.09.2023

Cyrilova melodická syntezátorová elektronika se potkává s Francesinou velkoplošnou malbou. A k tomu pomazánkové máslo.

Světelné básně tour Libora Staňka II.

redakce 18.09.2023

Básníkovi a zpěvákovi krautrockové skupiny Sýček vychází v těchto dnech druhá básnická sbírka.

Do Prahy přijedou ALOK, Jann i Yoke Lore

redakce 17.09.2023

Někteří lidé se na život dívají jinak než většina a dokáží vnášet dětský úžas do všeho, co protne jejich cesty. A právě taková je hudba Yoke Lore.

Benefiční akce na podporu reprodukčních práv Witch Coven

redakce 16.09.2023

Oslava třetího výročí organizace Ciocia Czesia, která od roku 2020 pomáhá zajišťovat lidem z Polska bezpečné potraty v České republice.

Vinyla expanduje do dalších regionů

redakce 16.09.2023

Od září do prosince proběhnou akce Vinyly, a to třeba v Praze, Brně, Veselí nad Moravou, Boskovicích, Pardubicích, Znojmě a Ústí nad Labem.

Komunitní září v Punctu

redakce 14.09.2023

Prostor v Krásově ulici se pomalu probouzí z letního spánku a během září uvede několik akcí, které pořádají zejména úzce spřízněné kolektivy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace