Zprávy / Festivalové

Loscil a Lawrence English zahájí Spectaculare

Loscil a Lawrence English zahájí Spectaculare

redakce | Zprávy / Festivalové | 13.12.2023

Úvodní večer jedenáctého ročníku festivalu Spectaculare obstarají 23. února ambientní hudebníci Loscil a Lawrence English, kteří v Kostele sv. Šimona a Judy představí svůj společný projekt Colours of Air. Festival Spectaculare poběží po celé Praze až do začátku dubna.

Kanadský hudebník Scott Morgan aka Loscil patří k důležitým postavám experimentální elektroniky už od konce devadesátých let. Vydává na značkách Kranky a Ghostly International, spolupracoval třeba s Rjúčim Sakamotem, ale také roky bubnoval v indierockové skupině Destroyer. V projektu Colours of Air se potkal s Lawrencem Englishem, dalším klasikem ambientu a zakladatelem kultovního vydavatelství Room40. English před pár lety objevil v muzeu ve svém rodném Brisbane sto třicet let staré varhany, jejichž unikátní zvuk už využil na několika předchozích deskách. Na desce Colours of Air z února 2023 je s Loscilem proměnil v zdroj zvuků evokujících zvláštní tlumenou majestátnost přírodních jevů.


Projekt Colours of Air doplní na otvíracím koncertě Spectaculare oxfordský hudebník Will Samson. Na hudební scéně se pohybuje už více než dekádu a ve své diskografii střídá jemné folkové písničkářství s výlety do downtempa nebo ambientu. Desky jako Ground Luminosity nebo Welcome Oxygen vydané na francouzském labelu Talitres by se daly zařadit do žánru indietronica, letošní nahrávka Harp Swells pro 12k je ale už čistě ambientní. Do meditativních ploch se přece jen občas ozve kytara a na několika místech i jeho hlas.

Varhaní kompozice Colours of Air a jemný ambient Willa Samsona odstartují 23. února jedenáctý ročník přehlídky Spectaculare, která do Prahy přináší přísně kurátorovaný výběr pozoruhodných umělců a umělkyň pohybujících se na průsečíku současné elektroniky, avantgardy, jazzu a ambientu. Program festivalu konajícího se v únoru a především březnu uvítá také třeba skupinu Mammal Hands - 21. března.

Info

Spectaculare:
Loscil (ca) + Lawrence English (au) + Will Samson (uk)
23. 2. 2024 19:30
Kostel sv. Šimona a Judy, Praha
Fb událost

foto © se svolením festivalu Spectaculare

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hudba je taky věda, říká hudební program festivalu AFO

redakce 18.04.2024

Zvuk současnosti i budoucnosti, noci na tanečním parketě a nové objevy. Jako každý rok i letos překračuje program Music is Science festivalu Academia Film Olomouc hranice žánrů.

A Day of Sound v kutnohorské GASK

redakce 18.04.2024

Na hudebním festivalu A Day of Sound vystoupí Monty Adkins, Alessandro Bosetti nebo Sisa Fehér.

The Dillinger Escape Plan na Brutal Assault

redakce 18.04.2024

TDEP, kteří posunuli hranice extrémního metalu, mají miliony příznivců a ovlivnili tisíce hudebníků se k této speciální příležitosti vrátí po sedmi letech na pódium.

Pop Messe sází silná jména

redakce 17.04.2024

Festival se také stěhuje do většího areálu brněnského Velodromu a jeho okolí na výstavišti BVV, který nabídne sedm nejen hudebních scén.

Koncert Symphony for Humanity upozorní na xenofobii

redakce 16.04.2024

Pražské ostrovy budou patřit žánrově pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů ze všech zemí evropské sedmadvacítky.

Kompletní lineup Meltu

redakce 15.04.2024

Z novější vlny domácích interpretů a interpretek zahrají např. Souly nebo Domiziana, která ve své tvorbě šikovně kombinuje hyperpop a eurodance.

Ji.hlava se letos prodlužuje na deset dní

redakce 13.04.2024

Návštěvníci a návštěvnice si nově budou moci vybrat, zda přijedou na první polovinu festivalu či na druhou. Je možné si koupit i akreditaci na celých deset dní.

Metronome Prague přiveze Raye

redakce 12.04.2024

V letošním roce se zapsala do historie Brit Awards, když sedm nominací proměnila v hned šest cen.

Nia Archives na Pohode 2024

redakce 10.04.2024

Jej tvorba nadväzuje na intepretov ako Roni Size, Shy FX alebo DJ Die, ale prináša absolútne čerstvý prístup.

Festival Spontana 3

redakce 09.04.2024

Myšlenka festivalu zůstává stále stejná - probudit neobyčejný místo životem a spoustou kvalitní hudby na dvou stagích.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace