Zprávy / Pozvánky

Piano Day Prague

Piano Day Prague

redakce | Zprávy / Pozvánky | 15.03.2024

Na letošním ročníku Piano Day Prague se představí britská multiinstrumentalistka Alexandra Hamilton-Ayres, Mikoláš Růžička a Mikuláš Tichý. Piano Day Prague vzniká ve spolupráci s iniciativou Piano Day, kulturní platformou GOODGOOD a festivalem Spectaculare.

Alexandra Hamilton-Ayres je oceňovaná filmová skladatelka a multiinstrumentalistka. Kromě hudby k celovečerním dokumentům (TISH, The Oil Machine nebo Long Live My Happy Head), vydala už dvě studiová alba. Úspěšný debut 2 years Stranger (2020) pozitivně recenzoval např. britský The Guardian a druhé sólové album Play Echoes (2022), které nahrávala společně s dívčím Her ensemble.


Mikoláš Růžička hudební skladatel, ale také malíř a táta. V minulosti působil v indie-kapelách Republic of Two nebo Piano. Jeho sólová tvorba je na pomezí neoklasické hudby a ambientu. V autentickém prostředí svého domácího studia nahrál už tři své sólové desky - cykly Doma I., II. a III. na kterých je zachycen přítomný okamžik volných chvílí společného času s rodinou. Mikoláš je také autorem soundtracku pro český celovečerní film Do větru.

Mikuláš Tichý studoval skladbu na Konzervatoři Jana Deyla v Praze. Ve své tvorbě spojuje prvky klasické skladby s minimalismem skrze poetiku vlastního nazírání na svět. Ve svých instrumentálních skladbách tak vytváří snové krajiny pocitů i střízlivější rána každodennosti, dýchající svojí dynamikou a zemitostí, připomínající to, že hudba je esperantem lidských duší. Hudbu komponoval mj. k počítačové hře Her To Stay nebo k divadelní inscenaci Slávy dcery. Své debutové EP vydává na jaře 2024. Kromě vlastní autorské tvorby také vystupuje v hudební kapele Rach.

Piano Day nebo-li Mezinárodní den piana, je celosvětová událost oslavující hru na klavír, kterou před pár lety založila skupina umělců a producentů v čele s hudebníkem Nilsem Frahmem a koná se vždy 88. den v roce.

Info

Piano Day Prague
28. 3. 2024 19:00
Zrcadlová kaple - Klementinum, Praha
Fb událost

foto © se svolením festivalu Spectaculare

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Delaney Davidson dorazí do Česka

redakce 26.05.2024

Pohybuje se na drsných hranách bažinatého blues, rozervaného milostného country a pro jistotu přidává i pikantní postpunkový přístup.

Aktuální trendy v programu Pražského jara - Prague Offspring

redakce 23.05.2024

Koncert pro padesát klavírů, cesta do pravěku, orchestr jako hejno ptáků. Co ze soudobé hudby si nesmíte nechat ujít na Pražském jaru 2024?

DJ BUNT. i Artemas roztančí Roxy

redakce 22.05.2024

Artemas a jeho píseň, která vykresluje obraz napjatého vztahu, nejistotu i zklamání, kralují TikToku.

V červenci přijedou Wolfmother

redakce 22.05.2024

Je to o hard rocku, tvrdé kytaře, rytmické base a pořádné sypačce na bicí. Navíc to zní naprosto oldschoolově, a přitom je to vlastně moderní.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace