Zprávy / Festivalové

Spectaculare uvede Svaneborg Kardyb a Conic Rose

Spectaculare uvede Svaneborg Kardyb a Conic Rose

redakce | Zprávy / Festivalové | 06.01.2024

Spectaculare festival potvrzuje pro rok 2024 další fúzi jazzu a elektroniky. 14. března uvítá v Paláci Akropolis jazzové duo Svaneborg Kardyb, dvojnásobné držitele Dánských hudebních cen. Do Prahy dorazí i berlínské fresh kvarteto Conic Rose, které hraje neuchopitelnou fúzi art-rocku, elektroniky a jazzu. Jak je zvykem, budou oba koncerty doprovázeny vizualizacemi připravenými na míru právě tomuto jazzovému večeru.


Delikátní minimalismus, chytlavé groovy i svébytná severská nálada – to jsou Svaneborg Kardyb. Dvojice z dánského města Aarhus hraje ve složení Nikolaj Svaneborg a Jonas Kardyb. Ve své tvorbě čerpají z místní lidové hudby i vlivů titánů skandinávského jazzu. Znají se více než dekádu, ale ve studiu se potkali poprvé v roce 2018, o rok později debutovali albem Knob, které sklidilo velký ohlas. Z vyhlašování Dánských hudebních cen si odnesli ocenění za objev roku i jako nejlepší jazzoví skladatelé. Deska je výjimečnou fúzí dvou tradic, z nichž členové Svaneborg Kardyb přišli. Zatímco první jmenovaný je velkým fanouškem severského jazzu, Kardyb pro změnu fandí spíše blues a lidové hudbě.

Pod vedením trumpetisty Konstantina Dobena se v Conic Rose spojili hudebníci přicházející původně z mnoha různých směrů. Proto se v jejich hudbě mísí elektronické vibrace, art-rock s atmosférickým jazzem. Kolektiv pojí láska k objevování dosud nevyzkoušených hudebních forem a jejich hudba dokáže být stejnou měrou abstraktní a inovativní jako je přístupná. Dost dobře není možné žánrově je zařadit, a pokud to uděláte, bude to jen odrazem vašich vlastních hudebních preferencí.

Info

Festival Spectaculare_11:
Svaneborg Kardyb (dk) + Conic Rose (de)
14. 3. 2024 19:30
Palác Akropolis, Praha
Fb událost

foto © Nick Maroudias

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Blues Aperitiv odsoutěžen

redakce 21.04.2024

Přes těžké rozhodování mezi vyrovnanými účastníky nakonec porota rozhodla o vítězství polské kapely Robert Kordylewski Trio.

Program festivalu Boskovice je kompletní

redakce 19.04.2024

Nechybí na něm zaběhlá jména české a slovenské alternativní hudební scény, ani nadějní nováčci. Bohaté zastoupení mají v programu i divadla, filmy, výstavy, přednášky a workshopy.

Hudba je taky věda, říká hudební program festivalu AFO

redakce 18.04.2024

Zvuk současnosti i budoucnosti, noci na tanečním parketě a nové objevy. Jako každý rok i letos překračuje program Music is Science festivalu Academia Film Olomouc hranice žánrů.

A Day of Sound v kutnohorské GASK

redakce 18.04.2024

Na hudebním festivalu A Day of Sound vystoupí Monty Adkins, Alessandro Bosetti nebo Sisa Fehér.

The Dillinger Escape Plan na Brutal Assault

redakce 18.04.2024

TDEP, kteří posunuli hranice extrémního metalu, mají miliony příznivců a ovlivnili tisíce hudebníků se k této speciální příležitosti vrátí po sedmi letech na pódium.

Pop Messe sází silná jména

redakce 17.04.2024

Festival se také stěhuje do většího areálu brněnského Velodromu a jeho okolí na výstavišti BVV, který nabídne sedm nejen hudebních scén.

Koncert Symphony for Humanity upozorní na xenofobii

redakce 16.04.2024

Pražské ostrovy budou patřit žánrově pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů ze všech zemí evropské sedmadvacítky.

Kompletní lineup Meltu

redakce 15.04.2024

Z novější vlny domácích interpretů a interpretek zahrají např. Souly nebo Domiziana, která ve své tvorbě šikovně kombinuje hyperpop a eurodance.

Ji.hlava se letos prodlužuje na deset dní

redakce 13.04.2024

Návštěvníci a návštěvnice si nově budou moci vybrat, zda přijedou na první polovinu festivalu či na druhou. Je možné si koupit i akreditaci na celých deset dní.

Metronome Prague přiveze Raye

redakce 12.04.2024

V letošním roce se zapsala do historie Brit Awards, když sedm nominací proměnila v hned šest cen.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace