Články / Seriály

10+1 = Will Samson

10+1 = Will Samson

redakce | Články / Seriály | 20.02.2024

„… není těžké si představit příliv a odliv sluncem letmo políbeného proudu zvuku klikatícího se vašimi reproduktory při poslechu Harp Swells. Samson udělal nádhernou desku, která představuje další vrstvu už tak zajímavého umělce," napsal magazín Clash o zářijové nahrávce oxfordského hudebníka Willa Samsona. Ta vznikala v portugalské Almadě ve studiu, které Samson sdílí s Casperem Clausenem z Efterklang, a je meditativní, stejně jako záměrně lehká. Zatímco jeho předchozí tvorba byla vedena melancholií, tady se snaží o více světla. O protilátku proti frustracím.

Tu můžete živě okusit na zahajovacím večeru jedenáctého ročníku přehlídky Spectaculare, na níž jemný ambient Willa Samsona doplní dvojici Loscil & Lawrence English. Ještě předtím si ale můžeme poslechnout Willovy hudební lásky.


Do Make Say Think - Anything for Now
Závěrečná skladba jednoho z mých nejoblíbenějších alb vůbec. Nikdy nedokážu plně popsat lehkost a radost, kterou mi tato skladba přináší. Snažím se o podobnou atmosféru i ve vlastní hudbě.


The Album Leaf - Streamside
Tuhle píseň, a celé album, jsem si během puberty pouštěl furt. Inspirovalo mě, že téměř všechno napsal a zahrál jeden člověk, Jimmy LaValle. V roce 2016 jsme spolu absolvovali turné, což bylo splnění mého teenagerského snu.


Aphex Twin - #3
Skladba je teď spojovaná s internetovými memy/videi na Instagramu, ale vždycky měla nepopsatelné kouzlo. Kdysi jsem u ní usínal na repeat.


At the Drive-In - Arcarsenal
Bylo mi asi šestnáct, když jsem tohle album slyšel poprvé, a naprosto mě ohromilo – zvlášť vzhledem k tomu, že jsem byl v té době vášnivý bubeník. Podle mě je to stále jedno z nejvýbušnějších alb ever.


The Books - Smells Like Content
Mám rád elektronickou hudbu, ale nesnáším věci, které znějí digitálně nebo příliš uhlazeně. S The Books to bylo asi poprvé, co jsem slyšel elektronickou hudbu znít tak organicky.


Gold Panda - Metal Bird
Podobně jako The Books mě i producent Gold Panda zavedl do světa organické elektroniky. Když jsem v roce 2019 podepsal smlouvu s Wichita Recordings, dali mi několik LP jejich umělců, dvě od Gold Panda. Byl to pro mě velmi silný okamžik.


Bibio - Cherry Blossom Road
Na album Fi jsem narazil, když jsem v roce 2011 nahrával své Balance, a už tehdy jsem byl z nahrávání na pásek hluboce nadšený. Tahle deska a tahle úvodní skladba mi tu dobu připomíná.


Nick Drake - Which Will
Jedna z mých nejoblíbenějších písní Nicka Drakea. Jeho krásné kytarové ladění a jeho hudba mi připomíná mého otce.


Explosions in the Sky - Catastrophe and the Cure (Four Tet Mix)
Jeden z nejlepších remixů, který jsem kdy slyšel.


Guilty Pleasure:
Crowded House - Don’t Dream It’s Over
Necítím se provinile, ale myslím, že je to nejvíc „uncool" skladba na tomhle seznamu. Skvělý song, který mě vrací do dětství.


Info

Will Samson (uk)
web

živě: Loscil & Lawrence English (ca/au) + Will Samson (uk)
23. 2. 2024 19:30
Kostel sv. Šimona a Judy, Praha
web

foto © se svolením Spectaculare

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Martina Lesner (United Islands of Prague)

redakce 18.04.2024

Položili jsme několik otázek hledačce nových talentů, bookerce a dramaturgyni festivalů.

Kam na rajz s Michalem Berezňákem (Sharpe)

redakce 16.04.2024

Jarní Sharpe, chorvatský INmusic festival, Taylor Swift v Londýně. Na jaké akce nás pozve vášnivý koncertní a festivalový manažer?

Vstupní prohlídka: Marcel Gidote’s Holy Crab

redakce 10.04.2024

Loni se jim toho povedlo hodně: v březnu vydali album Farm Alarm, pak dva singly, první evropskou tour a k tomu vydávají soundtrack k počítačové hře.

Douška vydavatelská: Ancestral Vision (Unizone)

redakce 04.04.2024

Pokud budu mluvit sám za sebe, tak u mě teď panuje zdravá euforie, protože se mi asi po x letech podařilo dotáhnout do konce moje debutové EP, které vyšlo u…

Vstupní prohlídka: Marta De Pascalis

redakce 03.04.2024

Co ji inspiruje, co ji vyruší, na co jí stačí jedna věta? Marta De Pascalis v našem dotazníčku, před pražským koncertem.

Preview: Tallinn Music Week 2024

Michal Pařízek 02.04.2024

V programu najdeme známá jména jako místní hrdinky Vera Vice nebo Kitty Florentine, všudypřítomné Tramhaus, kteří vystoupí na akci Vikendica, nebo řeckého croonera Johnnyho Labella.

Vstupní prohlídka: Marie Kieslowski

redakce 26.03.2024

Marie Kieslowski vydala své debutové sólové album Je všechno dobrý? před dvěma lety, nyní na něj navazuje EP s názvem Je to složitější.

Preview: Rewire 2024

Zuzana Malá 24.03.2024

Holandský festival experimentální hudby a umění má pro letošek tučnou soupisku v kategorii legend i ikon součásné avantgardy.

Pořadatelská: Dominik Prok (Nová Cvernovka)

redakce 21.03.2024

"Podlaha bude ružovo-glittrová zaliatá epoxidom, jeden zo stejdžov bude práve na wc v štýle boiler room a zahrá napríklad DJ Záchod (Matwe), I Hate Berlin Manson DJs alebo..." Pár tipů.

Pořadatelská: Matěj Samec (MeetFactory)

redakce 10.03.2024

„Obzvlášť zvu na Dech - ten zvolte v případě, že máte chuť se s námi ponořit do naprosté tmy a naladit se na vnitřní drama jednoho člověka," říká dívadelní dramaturg…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace