Zprávy / Festivalové

Pop Messe za týden

Pop Messe za týden

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.07.2022

Druhý ročník festivalu Pop Messe nabídne už příští týden line-up složený z téměř šedesáti umělců ze všech koutů planety. Dvoudenní akce proběhne od 29. do 30. července v Brně v areálu fotbalového stadionu Za Lužánkami a okolo Bobycentra.

fotogalerie z loňského ročníku zde

Návštěvníci se mohou těšit na tři pódia pod širým nebem přímo na stadionu a v přilehlém okolí. Dvě taneční stage pojedou do ranních hodin pod střechou v sousední Zoner Bobyhall. Festivalovému programu vévodí Skepta, grimová legenda z UK, králové elektronických beatů Bicep, melodický a textově úderný rap Kae Tempest, shoegaze legendy 90. let Ride, mistři barokního popu Son Lux a britský praotec dubstepu vystupující pod hlavičkou The Bug a Flowdan. Bohatý line-up láká na hvězdu taneční hudby Avalon Emerson, živelné Algiers, elektro house dvojici inspirovanou nejen severoafrickými rytmy Acid Arab a desítky dalších. Z českých umělců nabídne Pop Messe například milovníky podvratných vtípků Midi Lidi, rapera Smack One, ženské ikony české alternativy Ivu Bittovou spolu s kapelou Dunaj a Moniku Načevu. Chybět nebudou současné progresivní projekty, mezi které patří Nauzea Orchestra, Bert & Friends, Arleta, WWW, Bibione, mmnk a další.

Otázku pitné vody zdarma na festivalu vyřešili organizátoři vzájemným propojením s kolegy z festivalu Maker Faire. „Uvědomujeme si, že pitné vody je na světě nedostatek a je tedy potřeba k ní přistupovat s velkým respektem. Na Pop Messe si návštěvníci dají vodu zdarma a bude to zábava,” říká šéf produkce Ivan Bařina a dodává: „Ve spolupráci s inovátory a vynálezci z Prusa Lab připravujeme interaktivní instalaci, jejímž cílem je upozornit na problematiku úbytku pitné i užitkové vody. Pitnou vodu si budou návštěvníci moci „vyšlapat“ na speciálně upraveném rotopedu. Dokončená cesta rovná se kelímek nebo dva kelímky osvěžující pitné vody.” Během cesty se budou šlapajícím postupně odkrývat jednotlivé zajímavosti, ale i seriózní informace o vodě v místním prostředí a jejím úbytku v globálním měřítku.

Info

Pop Messe
29.–30. 7. 2022
Brno
Fb událost

foto © se svolením Pop Messe

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rock for People tasí Muse a Slipknot

redakce 03.10.2022

Rock for People letos slavil úspěch na všech frontách a 27. ročník festivalu na tento úspěch nejen naváže, ale chystaným lineupem ho doslova převálcuje.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace