Zprávy / Pozvánky

Yung: chytrý post-punk bez pózy

Yung: chytrý post-punk bez pózy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.02.2016

Skoro přesně po půl roce se do Čech vrací dánská post-punková kapela Yung. Od červencové zastávky na kutnohorském Creepy Teepee Festival stihla mladá čtveřice z Aarhusu o něco vyrůst, zabydlet ve stáji respektovaného labelu Fat Possum Records a vydat u něj EP desku These Thoughts Are Like Mandatory Chores. Tou si teprve dvaadvacetiletý Mikkel Holm Silkjær a spol. s konečnou platností vydobyli místo mezi současnými dánskými kapelami s kořeny pevně vrostlými v lokální scéně, ale sklízejícími ovace po celém světě, v čele s Iceage, Lust For Youth nebo Lower...


Dnes dvaadvacetiletý Mikkel Holm Silkjær aka Yung Shrod nahrál první skladby pod hlavičkou Yung zhruba před čtyřmi lety sólově, přičemž už předtím hrál hned v několika lokálních bandech. Později se k němu přidali Frederik Nybo Veile na bicí, Tobias Guldborg Tarp na basu a Emil Zethsen na druhou kytaru. Dodnes to ale zůstává právě Mikkel, kdo skládá všechny songy Yung. Deska na Fat Possum není jejich první - debutová LP Falter vyšla v listopadu 2014 jen v Dánsku, zkrácená verze pak mezinárodně (včetně Japonska) pod hlavičkou Alter EP. Na obou najdete singl Nobody Cares, který pro Yung znamenal průlom mimo dánskou scénu – zaujme zneklidňující naléhavostí, kombinací křehkosti, nihilismu a odrzlosti, i originálním zvukem na pomezí lo-fi a kytarového noise. Neúnavně koncertující Yung se postupně emancipuji od evidentního vlivu slavnějších floutkovských krajanů Iceage. Jejich nové songy z čerstvého EP překvapí svojí rozkošatělejší stavbou a rostoucím sebevědomím kapely. Jestli patříte k fanouškům chytrého post-punku bez zbytečných póz, pak jsou Yung evropskou alternativou právě pro vás.

Info

Yung (dk)
Support: Vellocet Roll
3. 2. 2016 20:00
Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 200,- s rezervací / 250,- na místě

www.facebook.com/events/584830448331602
www.yungbandstuff.com
www.facebook.com/klub007strahov
www.klub007strahov.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aktuální trendy v programu Pražského jara - Prague Offspring

redakce 23.05.2024

Koncert pro padesát klavírů, cesta do pravěku, orchestr jako hejno ptáků. Co ze soudobé hudby si nesmíte nechat ujít na Pražském jaru 2024?

DJ BUNT. i Artemas roztančí Roxy

redakce 22.05.2024

Artemas a jeho píseň, která vykresluje obraz napjatého vztahu, nejistotu i zklamání, kralují TikToku.

V červenci přijedou Wolfmother

redakce 22.05.2024

Je to o hard rocku, tvrdé kytaře, rytmické base a pořádné sypačce na bicí. Navíc to zní naprosto oldschoolově, a přitom je to vlastně moderní.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Childish Gambino v pražské O2 areně

redakce 14.05.2024

Svůj comeback letos odstartoval po boku Tylera the Creatora na hlavní stagi festivalu Coachella.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace