Zprávy / Pozvánky

Yung: chytrý post-punk bez pózy

Yung: chytrý post-punk bez pózy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.02.2016

Skoro přesně po půl roce se do Čech vrací dánská post-punková kapela Yung. Od červencové zastávky na kutnohorském Creepy Teepee Festival stihla mladá čtveřice z Aarhusu o něco vyrůst, zabydlet ve stáji respektovaného labelu Fat Possum Records a vydat u něj EP desku These Thoughts Are Like Mandatory Chores. Tou si teprve dvaadvacetiletý Mikkel Holm Silkjær a spol. s konečnou platností vydobyli místo mezi současnými dánskými kapelami s kořeny pevně vrostlými v lokální scéně, ale sklízejícími ovace po celém světě, v čele s Iceage, Lust For Youth nebo Lower...


Dnes dvaadvacetiletý Mikkel Holm Silkjær aka Yung Shrod nahrál první skladby pod hlavičkou Yung zhruba před čtyřmi lety sólově, přičemž už předtím hrál hned v několika lokálních bandech. Později se k němu přidali Frederik Nybo Veile na bicí, Tobias Guldborg Tarp na basu a Emil Zethsen na druhou kytaru. Dodnes to ale zůstává právě Mikkel, kdo skládá všechny songy Yung. Deska na Fat Possum není jejich první - debutová LP Falter vyšla v listopadu 2014 jen v Dánsku, zkrácená verze pak mezinárodně (včetně Japonska) pod hlavičkou Alter EP. Na obou najdete singl Nobody Cares, který pro Yung znamenal průlom mimo dánskou scénu – zaujme zneklidňující naléhavostí, kombinací křehkosti, nihilismu a odrzlosti, i originálním zvukem na pomezí lo-fi a kytarového noise. Neúnavně koncertující Yung se postupně emancipuji od evidentního vlivu slavnějších floutkovských krajanů Iceage. Jejich nové songy z čerstvého EP překvapí svojí rozkošatělejší stavbou a rostoucím sebevědomím kapely. Jestli patříte k fanouškům chytrého post-punku bez zbytečných póz, pak jsou Yung evropskou alternativou právě pro vás.

Info

Yung (dk)
Support: Vellocet Roll
3. 2. 2016 20:00
Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 200,- s rezervací / 250,- na místě

www.facebook.com/events/584830448331602
www.yungbandstuff.com
www.facebook.com/klub007strahov
www.klub007strahov.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

NSHT s živou elektronikou online

redakce 27.10.2020

Event, který má za sebou už čtyřletou jízdu po klubech v Olomouci, Brně a Praze, se tentokrát podívá k nám všem do obýváků, pokojíčků a dalších špeluněk.

Yungblud se vrátí do Prahy

redakce 26.10.2020

Yungblud je známý tím, že ve svých textech vyjadřuje hlavní obavy své generace a zároveň ji pomocí své hudby sjednocuje a posiluje.

Ester & Josefina uvedou přednášku Terapie sdílením živě

redakce 26.10.2020

Herečka a umělkyně Ester Geislerová, módní návrhářka Josefina Bakošová a párový terapeut Honza Vojtko se podívají na vztahy od jejich počátků až do rozchodového konce.

Nový termín pražského koncertu Limp Bizkit

redakce 25.10.2020

V rámci pražského koncertu by tak vedle osvědčených hitovek mohl zaznít i nový repertoár, po kterém fanoušci dlouho pokukují.

Vyhnout se temným místům? Tom Grennan v Praze

redakce 10.10.2020

Magazín NME albu udělil čtyři z pěti hvězd a napsal, že je plné procítěných stylových kytarových bangerů.

Mixcloud chystá streamované koncerty v čele s Flying Lotusem a Róisín Murphy

redakce 08.10.2020

Mixcloud představuje nový způsob vydělávání peněz pro hudebníky díky streamovaným koncertům.

Le Guess Who? chystá hybridní event ON/OFF

redakce 07.10.2020

Organizátoři jako náhradu za přesunutý festival nabízí hybridní event v Utrechtu i na webu!

Nová venkovní expozice Památníku ticha na perónu Nádraží Bubny

redakce 07.10.2020

Jakkoliv se symbolem podzimního programu Památníku ticha stal pojem pomíjivost, organizátoři věří, že veřejná komunikace bude pokračovat navzdory všem epidemiím naší doby.

Koncert Anny Marii Jopek je přesunut

redakce 06.10.2020

Zpěvačka Anna Maria Jopek se zařadila k umělcům, kteří dělají z Polska jazzovou velmoc.

Nový singl a klip Tata Bojs

redakce 05.10.2020

Veselou skladbu doprovází vtipný videoklip, který je stejně jako samotný singl poctou dvěma odvěkým láskám Milana a Mardoši.