Zprávy / Festivalové

Žižkovská Noc poprvé třídenní

Žižkovská Noc poprvé třídenní

redakce | Zprávy / Festivalové | 26.02.2016

Multižánrový festival Žižkovská Noc se poprvé ve své historii rozrůstá na tři dny a noci, kdy nabídne na více než 60 scénách v Žižkovských klubech, divadlech, barech a kavárnách přes 500 interpretů. Za jednotné vstupné si tak budou moci tisíce návštěvníků vychutnat unikátní koktejl české a zahraniční hudby, divadla, literatury, ale také bohatého doprovodného programu.

Hudební část Žižkovské Noci nabízí opět obrovské rozpětí žánrů, kde si vybere opravdu každý. Od folku, přes swing, hip hop až po punk či metal. Hlavními jmény letošního ročníku jsou mladá hvězda české rapové scény Paulie Garand, česká reggae/ska stálice Fast Food Orchestra, thrash-rock'n'rolloví blázni Hentai Corporation, indie rockoví The Prostitutes nebo písničkářská legenda se svým projektem Ivan Hlas Trio. Festival se také čím dál tím více zaměřuje na elektronickou scénu, jejímž hlavním jménem je drum and bassový švýcarský producent Optiv.


Po obrovském úspěchu z minulého roku, se páteční program zaměří opět také na divadlo a literaturu. Vystoupí známé divadelní soubory jako Spitfire Company, Buchty a loutky, Vosto5 či 11:55. Za literární část festivalu se představí například Petr Šabach, David Vávra či Jan Haubert. Poprvé také proběhne v prostorech Žižkovské věže Literární večer hudebních textů s textaři a zpěváky několika známých českých hudebních skupin.


Nově připojený čtvrteční program se bude věnovat malebným žižkovským zákoutím, kouzelným kavárnám, klasickým putykám, hospůdkám a galeriím, aby dokázal, že žižkovský genius loci nevytváří jen velké kluby a známe hospody. V rámci doprovodného programu proběhne v pátek v klubu Nová Chmelnice také novinka s názvem Brand Day. Ten má za cíl propojit co nejvíce originálních českých a slovenských brandů a značek na jednom místě. Rondo-kubistický sál Venuše ve Švehlovce bude v sobotu opět hostit také Žižkovský Market. Ten nabídne bohatý program od velkolepého trhu, workshopů, komentované prohlídky až po divadlo a hudbu pro malé i velké.

Po úspěšné premiéře bude součástí festivalu opět i legendární Cross Club, ke kterému bude kyvadlově vozit návštěvníky speciální autobusová linka.

Info

Žižkovská Noc 2016
17. - 19. 3. 2016
Žižkov, Praha

www.facebook.com/events/939845506085993
www.facebook.com/zizkovskanoc
www.zizkovskanoc.net

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jednota Polom představí producentku Ziúr i umělce spjaté s kolektivem Nyege Nyege

redakce 14.06.2021

Rok po magickém jednodenním festivalu na kalvárii Ostré, který byl oceněn nominací na Vinylu v kategorii Počin roku, se volný promotérský kolektiv Jednota vydává na další sakrální místo.

Stone Smoker opět povstává z popela a kouře

redakce 14.06.2021

Mezinárodní undergroundový festival se uskuteční ve Skalákově Mlýně v Meziříčku.

Punkový Barrák music hrad

redakce 13.06.2021

Novinkou druhého ročníku Barrák music hrad je celodenní festival punkových kapel za účasti českých i zahraničních interpretů.

Srbský Exit zveřejnil kompletní program

redakce 13.06.2021

EXIT Festival zveřejnil kompletní program hlavních pódií. Proč navštívit největší festival na Balkáně?

Colours The Killers, Martina Garrixe nebo LP

redakce 12.06.2021

Vedle zahraničních i domácích kapel nabídne tradičně na mnoha pódiích bohatý doprovodný program - mezinárodní fórum Meltingpot, divadla, workshopy, filmy či výtvarné instalace.

Metalová veselice Czech Death Fest láká na legendy i objevy

Jiří Kubalík 11.06.2021

Metalový Open Air proběhne 17. - 19. června se (skoro výhradně) českým lineupem. Jedno podium, tři dny a 35 kapel.

Desátý ročník festivalu Hradby Samoty se blíží

redakce 11.06.2021

Hradby Samoty se každoročně zaměřují na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Beseda se spojila s kyjovskými Fakin Sessions

redakce 11.06.2021

Kyjovské sessions dávají prostor malým a opomíjeným kapelám na okraji žánrů, které by se k takové příležitosti dostaly jen stěží.

Festival United Islands chystá Ostrovy Inspirace

redakce 09.06.2021

Festival United Islands of Prague nově nabídne návštěvníkům Ostrovy Inspirace pod záštitou ambasadorů.

Cool v plotě na Kampě

redakce 08.06.2021

Převážně hudební program osciluje mezi mnoha žánry, jako je elektronická hudba, new folk, jazz, experimentální hudba, alternativní rock, world music a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace