Zprávy / Festivalové

Žižkovská Noc poprvé třídenní

Žižkovská Noc poprvé třídenní

redakce | Zprávy / Festivalové | 26.02.2016

Multižánrový festival Žižkovská Noc se poprvé ve své historii rozrůstá na tři dny a noci, kdy nabídne na více než 60 scénách v Žižkovských klubech, divadlech, barech a kavárnách přes 500 interpretů. Za jednotné vstupné si tak budou moci tisíce návštěvníků vychutnat unikátní koktejl české a zahraniční hudby, divadla, literatury, ale také bohatého doprovodného programu.

Hudební část Žižkovské Noci nabízí opět obrovské rozpětí žánrů, kde si vybere opravdu každý. Od folku, přes swing, hip hop až po punk či metal. Hlavními jmény letošního ročníku jsou mladá hvězda české rapové scény Paulie Garand, česká reggae/ska stálice Fast Food Orchestra, thrash-rock'n'rolloví blázni Hentai Corporation, indie rockoví The Prostitutes nebo písničkářská legenda se svým projektem Ivan Hlas Trio. Festival se také čím dál tím více zaměřuje na elektronickou scénu, jejímž hlavním jménem je drum and bassový švýcarský producent Optiv.


Po obrovském úspěchu z minulého roku, se páteční program zaměří opět také na divadlo a literaturu. Vystoupí známé divadelní soubory jako Spitfire Company, Buchty a loutky, Vosto5 či 11:55. Za literární část festivalu se představí například Petr Šabach, David Vávra či Jan Haubert. Poprvé také proběhne v prostorech Žižkovské věže Literární večer hudebních textů s textaři a zpěváky několika známých českých hudebních skupin.


Nově připojený čtvrteční program se bude věnovat malebným žižkovským zákoutím, kouzelným kavárnám, klasickým putykám, hospůdkám a galeriím, aby dokázal, že žižkovský genius loci nevytváří jen velké kluby a známe hospody. V rámci doprovodného programu proběhne v pátek v klubu Nová Chmelnice také novinka s názvem Brand Day. Ten má za cíl propojit co nejvíce originálních českých a slovenských brandů a značek na jednom místě. Rondo-kubistický sál Venuše ve Švehlovce bude v sobotu opět hostit také Žižkovský Market. Ten nabídne bohatý program od velkolepého trhu, workshopů, komentované prohlídky až po divadlo a hudbu pro malé i velké.

Po úspěšné premiéře bude součástí festivalu opět i legendární Cross Club, ke kterému bude kyvadlově vozit návštěvníky speciální autobusová linka.

Info

Žižkovská Noc 2016
17. - 19. 3. 2016
Žižkov, Praha

www.facebook.com/events/939845506085993
www.facebook.com/zizkovskanoc
www.zizkovskanoc.net

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Jazz Goes to Town proběhne v půlce října

redakce 15.09.2021

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby.

Co nabídne letošní festival Film a architektura?

redakce 14.09.2021

Desátý ročník svým programem zcela naplňuje letošní téma “Spojení”, poukazující na nezastupitelnou roli architektury.

Festival Spectaculare představí zajímavosti z alternativní scény

redakce 14.09.2021

Již osm let propojuje Spectaculare pestrý hudební program s dalšími formami vizuálního umění jako je film, videoart, videomapping.

Berlínský Atonal oznamuje sérii koncertů v Kraftwerku

redakce 13.09.2021

Naditá soupiska plná experimentátorů zahraje v kultovním komplexu, ve kterém je jako doplnění programu připravena i výstava Metabolic Rift.

Filmový festival Elbe Dock nabídne debuty, projekce a instalace

redakce 13.09.2021

Soutěžní sekce přinese výběr toho nejlepšího z domácího dokumentu, sekce zahraničních debutů pak skýtá nejedno potenciální překvapení.

Dva dny hudebních výzev a inspirací na Synapse Knowledge

redakce 11.09.2021

Každoroční setkání hudebních tvůrců ve smíchovské továrně letos představí sérii přednášek, workshopů a masterclassů o produkci. Efterklang, Katarzia a další na místě.

Lunchmeat představí budoucnost hudby

redakce 09.09.2021

Stejně jako každý rok festival uvede světové premiéry vystoupení výjimečných současných umělců, nadčasové legendy a také silné zástupce lokální scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace