Zprávy / Pozvánky

Stoned to Death miniturné: 5 kapel, 5 zastavení

Stoned to Death miniturné: 5 kapel, 5 zastavení

redakce | Zprávy / Pozvánky | 29.03.2015

Matematika je jednoduchá 2 (Deceased Squirrel on The Phone) + 3 (Microvomit) + 3 – 1 (India) + 3 – 2 (Kidney Trauma) + 1 (Molly) + Medvěd = 9, což je přesně počet míst ve standardní dodávce. Pětidenní výjezdní atrakce se prožene skrz Prahu, Ostravu, Pardubice, Ústí nad Labem a Brno.

Deceased Squirrel on the Phone před dvěma lety vydali split kazetu s Microvomit (číslo n°05) a obě kapely patří k matadorům místního undergroundu. Brněnská manželská dvojice Přidalových, tedy Veverky, v duu kytara/bicí servíruje vydatnou porci psychedelického post-punku a jejich poselství "Universe Is Toast" netřeba opakovat. Veverky nedávno natočili porci nového materiálu, který se v současnosti míchá a masteruje ve studiu italských Japanese Gum a jejich nová nahrávka, která vyjde s komiksem, je v očekávání již tohle léto.


Budějovické trio Microvomit útočí zřídka, ale o to intenzivněji a jejich živé koncerty patří mezi momenty tzv. neopakovatelné. Trio v sestavě basa, bicí a kytara se pohybuje na vlnách abstraktního/psychedelického improv free jazzu a noisu s gradující tendencí a jejich hudba je často ideálním soundtrackem k apokalyptickému riotu. Microvomit jsou rozhodně z žánru kapel, které není radno propásnout, když se k vám dostanou do města: nebývá to často, každý koncert je jiný a každý stojí za to.

Pokud se vám občas zasteskne po kapele Black Tar Jesus, můžete se třeba vyklidnit na jednom z koncertů India. India je nová kapela, která vznikla přesídlením Tomáše Kopáčka do osvícených Českých Budějovic a v její sestavě najdete ostravského rodáka Bejbiše (bicí na první desce Black Tar Jesus, jinak např. bicí v Kidney Trauma, Benelux apod.) a Sokolíčka (Nuly, Microvomit). První koncert si nedávno odbyli jako support Purling Hiss na strahovské sedmičce a nahrávka/split s Kidney Trauma se plánuje na červenec. Co můžete čekat? Náladu jak z desky Presence od Led Zeppelin, krautrockovou strukturu skladeb a občasné výlety do noiserockových planin.


Budoucími parťáky ze splitu s India jsou Kidney Trauma. V sestavě KT najdete Dojče (Microvomit), Bejbiše a Markétku. Stalo se, že v létě 2014 odjel Dojč coby řidič na turné se svojí oblíbenou kapelou Les Rhinocéros. Dva dny na to skončil v hamburské nemocnici pod dohledem doktorů, kteří se ultrazvukem pokoušeli rozbít Dojčovy ledvinové kameny, které tou dobu narostly do rozměrů pecky z výjimečně velkého avokáda. Dojč tak turné nikdy nedokončil, ale domů se vrátil se jménem pro novou kapelu. Říct stačí jen dvě věci: Kidney Trauma jsou neuvěřitelně uhrančivá kapela a mají úplně brutální basu.

O závěr večera se pak postará Molly, který na konci léta debutuje účastí na kompilaci Commando Revisited. Molly je jednomužná síla z Prahy, obdivovatel Johna Carpentera a majitel spousty krabiček a micro synťáků Korg. Je potřeba pokračovat? Syntetické vlnění je na cestě.

Info

Stoned to Death miniturné 2015
Deceased Squirrel on the Phone, Microvomit, India, Kidney Trauma, Molly

1.4. Praha, Basement bar
2.4. Ostrava, Plan B
3.4. Pardubice, Večer U Ohně IV.
4.4. Ústí nad Labem, Experimentální prostor Mumie
5.5. Brno, Skleněná louka - Sklepní scéna

www.facebook.com/events/652888011483290
www.facebook.com/StonedToDeathRecords
www.soundcloud.com/stoned-to-death-records

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vyhnout se temným místům? Tom Grennan v Praze

redakce 10.10.2020

Magazín NME albu udělil čtyři z pěti hvězd a napsal, že je plné procítěných stylových kytarových bangerů.

Mixcloud chystá streamované koncerty v čele s Flying Lotusem a Róisín Murphy

redakce 08.10.2020

Mixcloud představuje nový způsob vydělávání peněz pro hudebníky díky streamovaným koncertům.

Le Guess Who? chystá hybridní event ON/OFF

redakce 07.10.2020

Organizátoři jako náhradu za přesunutý festival nabízí hybridní event v Utrechtu i na webu!

Nová venkovní expozice Památníku ticha na perónu Nádraží Bubny

redakce 07.10.2020

Jakkoliv se symbolem podzimního programu Památníku ticha stal pojem pomíjivost, organizátoři věří, že veřejná komunikace bude pokračovat navzdory všem epidemiím naší doby.

Koncert Anny Marii Jopek je přesunut

redakce 06.10.2020

Zpěvačka Anna Maria Jopek se zařadila k umělcům, kteří dělají z Polska jazzovou velmoc.

Nový singl a klip Tata Bojs

redakce 05.10.2020

Veselou skladbu doprovází vtipný videoklip, který je stejně jako samotný singl poctou dvěma odvěkým láskám Milana a Mardoši.

Jídelna Kuchařek bez domova zve na dobroty

redakce 03.10.2020

Neměly jsme domov a některé z nás ho stále nemají. Rády vaříme a chceme se přínosně zapojit do společnosti.

Menu Kabinetu

redakce 02.10.2020

Drones, psychedelic, blues, noise nebo progrock a krautrock? Metronome Blues nebo indiepostrocková kytarovka? Kabinet nabízí vše.

Liberecká přehlídka Anifilm bude!

redakce 02.10.2020

Bylo nutné zrušit hudební doprovodný program, ale filmy v sekci „Slyšet animaci” jej aspoň částečně nahradí.

Polští Przepych a francouzští Monstre uzavřou Underdogs'

redakce 01.10.2020

Pomyslnou tečku za letošní sezónou pak v neděli 4. října udělá polské art punkové trio Przepych a francouzské indierockové duo Monstre.