Zprávy / Festivalové

Student Fest oživí Kasárna Karlín

Student Fest oživí Kasárna Karlín

redakce | Zprávy / Festivalové | 24.06.2023

Jedna z největších českých studentských akcí Student Fest - pořádaná od studentů pro studenty - promění 30. června pražské Kasárna Karlín v jednotný festivalový areál plný hudby a umění. Na čtyřech různých stages se představí jména jako Prago Union, I Love You Honey Bunny nebo rapeři Stříbrný Rafeal a Gondor Flames.

Festivalovému vrcholu v podobě hudební noci předchází devítidenní umělecký a vzdělávací program, v rámci něhož se mohou návštěvníci těšit na benefiční blešák, výstavu, promítání studentských filmů, autorské čtení, přednášky, workshopy, bojovku po Praze a letní promítání filmu Aftersun.


Student Fest je jedinečný nejen svým programovým zaměřením, cílícím na mladé kreativce, ale také složením realizačního týmu ze studentů středních a vysokých škol, kteří společně spojují mladou vzkvétající pražskou kulturní scénu v celotýdenní festival. Student Fest je známý především pro svou hudební noc, která je pomyslným závěrem festivalu, a která představí téměř čtyřicet hudebníků na dvou open air stagích, dvou vnitřních a jedné akustické. Kromě větších jmen se na pódiích vymění nespočet nadějných a talentovaných mladých kapel a raperů/rek. V rámci programu můžeme narazit na přednášky na středních školách ve spolupráci s organizacemi Nesehnutí a Respektuju nebo na debatu o safe clubbingu přímo na hudební noci.

Vedle vzdělávacích aktivit organizátoři připravili také benefiční blešák ve spolupráci se Společností pro lepší současnost, který podpoří organizace Food not Bombs a Jako Doma, a jehož doprovodný program bude plný kreativních dílen. V rámci představování studentské tvroby proběhne výstava výtvarných, (foto)grafických a sochařských děl a bude k vidění od pondělí do páteční hudební noci v pravém rohu Kasáren Karlín. Na stejném místě v průběhu týdne proběhne promítání studentských filmů, autorské čtení, divadla (Radar, OLDstars) a performance (Duncan). Za zmínku stojí i (ne)bojovka po Praze s Petrem Bakošem a Ondřejem Cihlářem, která návštěvníky provede jimi známými místy, kde ale budou dělat činnosti dosud pro místo netypické - “už jste někdy hráli rybičky, rybičky na Václaváku?”. Procházkou a následnou debatou v Kasárnách Karlín otevřou téma práce s veřejným prostorem.

Info

Student Fest
30. 6. 2023 14:00
Kasárna Karlín, Praha
web festivalu

foto © Jakub Červenka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Koncert Symphony for Humanity upozorní na xenofobii

redakce 16.04.2024

Pražské ostrovy budou patřit žánrově pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů ze všech zemí evropské sedmadvacítky.

Kompletní lineup Meltu

redakce 15.04.2024

Z novější vlny domácích interpretů a interpretek zahrají např. Souly nebo Domiziana, která ve své tvorbě šikovně kombinuje hyperpop a eurodance.

Ji.hlava se letos prodlužuje na deset dní

redakce 13.04.2024

Návštěvníci a návštěvnice si nově budou moci vybrat, zda přijedou na první polovinu festivalu či na druhou. Je možné si koupit i akreditaci na celých deset dní.

Metronome Prague přiveze Raye

redakce 12.04.2024

V letošním roce se zapsala do historie Brit Awards, když sedm nominací proměnila v hned šest cen.

Nia Archives na Pohode 2024

redakce 10.04.2024

Jej tvorba nadväzuje na intepretov ako Roni Size, Shy FX alebo DJ Die, ale prináša absolútne čerstvý prístup.

Festival Spontana 3

redakce 09.04.2024

Myšlenka festivalu zůstává stále stejná - probudit neobyčejný místo životem a spoustou kvalitní hudby na dvou stagích.

Obrfest nabíjí line-up k oslavě desátého ročníku

redakce 09.04.2024

Tradiční oslava příchodu léta v brněnských Obřanech, tentokrát s Ryder the Eagle, Ghost of you, Arletou nebo Obligatne.

JazzFestBrno: Samara Joy, klubový vibe, i mezinárodní den jazzu s Emmetem Cohenem

redakce 07.04.2024

Oslavy mezinárodního dne jazzu obstarají americký pianista Emmet Cohen se svým triem a Kravchenko Clees Duo.

Slunovrat v Opavě

redakce 04.04.2024

Britští The Dhol Fundation, Markéta Irglová, Michal Prokop, Oldřich Janota, Malalata a mnoho dalších po tří dny v opavských lokalitách.

Sziget představuje program

redakce 02.04.2024

Sziget oznamuje čtyřicet nových účinkujících včetně headlinera Liama Gallaghera.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace