Zprávy / Nové desky

Tamara: Halo, tady Gina

Tamara: Halo, tady Gina

redakce | Zprávy / Nové desky | 25.05.2023

Nové EP kapely Tamara Halo, tady Gina překračuje debutovou desku Anderson. Období pozdního dospívání přináší nová témata. Kapela odkládá naivitu a čelí spletitosti vztahů věcí a lidí. Přesto tak stále činí z bezpečí vlastní ulice. EP obsahuje pět písní, ve kterých se kapela vyrovnává s nejistotami ve společnosti i ve vlastním nitru. Některé písně jsou sebevědomými manifesty, které pojednávají o vlastní emancipaci, jiné o stále nesplněných přáních a touze po klidu a míru. Východisko z tohoto marasmu kapela nachází ve snaze nic neočekávat.


EP kapela nahrávala ve studiu Theremin spolu se Štefanem Cimou, nahrávky mixoval kytarista kapely Štěpán Oves a masteroval Dominik Gajarský. Cover alba vytvořily v Barceloně Magdalena Uhlířová s Natálií Rajnišovou, které stojí i za texty písní. Za hudbou stojí celá Tamara, které se skládá z Tamary Staňkové, Štěpána Ovse, Terezy Klučkové, Magdaleny Uhlířové a Natálie Rajnišové. EP vyjde také na vinylu pod labelem Korobushka Records.

Info

Tamara
Facebook

foto © se souhlasem Tamary

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Návrat do neviazanosti detskej mysle Alten Kompoten

redakce 11.07.2024

Tvorba je charakteristická dávkou detskej radosti, naivity a špecifickou hrou slovíčok.

Trhan vydávají desku

redakce 10.07.2024

Dvacet let na scéně a společného přátelství přetavili brněnští D.I.Y. punk/hardcore veteráni v první 12“ vinyl.

Building Bridges, nórsko-slovenský projekt debutuje

redakce 09.07.2024

Nahrávka, ktorá je inšpirujúcim stretom rôznych žánrov, temperamentov a vplyvov severskej i domácej ľudovej tvorby, vyjde o pár dní.

Debutové album Oskara Töröka

redakce 08.07.2024

Štyri živly zachytené v čase. Oskar Török Sextet chcú ašpirovať na najlepší jazzový album.

Duo SELENoLAr vydáva debut Dyssimetria

redakce 25.06.2024

Na 12-trackovom projekte vykresľujú kyberneticko-organický experimentálny štýl, kde sa mieša snová atmosféra s tvrdými klubovými beatmi.

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace