Zprávy / Ceny/Awards

Na Vinyle zahraje čtveřice nominovaných

Na Vinyle zahraje čtveřice nominovaných

redakce | Zprávy / Ceny/Awards | 08.02.2023

Už za dva týdny vybere odborná porota nejlepší loňskou desku, nejzajímavější objev na scéně a počin spojený s hudbou. Ocenění přeberou také laureáti výzvy Bastl Electronic Track pro mladé hudební producenty*ky, kterých se letos přihlásilo rekordních devětatřicet, a Ceny Jany „Apačky“ Grygarové za publicistiku. Slavnostní udílení XII. ročníku cen Vinyla proběhne ve středu 22. února 2023 v pražském Lucerna Music Baru, kde vystoupí hned čtveřice nominovaných. Večerem provede programový šéf Radia 1 Zdeněk Lichnovský.

Večer odstartuje vystoupení songwriterky Anny Vaverkové, která v duu s Liamem Blomqvistem zahraje svůj elektronický pop o stereotypech, úzkostech a hledání vlastní identity. Hned poté bude následovat křest výročního Vinylu, který připravily výtvarnice a performerka Kateřina Konvalinová a sochařka Erika Velická. Obě se shodou okolností s rapovým projektem Lobbyboy&saab900turbo dostaly do nominací na objev roku a vystoupí jako druhé. Následně se svým setem naváže další z nominovaných, digitální písničkář Matěj Čech – Mat213. Na úplný závěr, po předání všech ocenění, návštěvníky čeká plnohodnotný koncert indierockové pětice Tamara, jejichž debut Anderson nominovaný na desku roku nevšedně zachycuje obyčejnou krásu každodennosti.


Ocenění pro mladé hudební novináře*ky se bude udělovat už potřetí. Porota, kterou letos u Ceny Jany „Apačky“ Grygarové za publicistiku tvoří Miloš Hroch, Eva Klíčová, Pavel Turek a Táňa Zabloudilová, vybírá stejně jako loni z 9 přihlášených mladých publicistů*tek. Velký nárůst oproti loňským 27 přihlášeným organizátoři zaznamenali u druhého ročníku výzvy Bastl Electronic Track, kam se letos přihlásilo 39 mladých hudebních producentů a producentek. Zde stejně jako loni bude vybírat porota v obsazení Natálie Pleváková, Sára Vondrášková (Never Sol), Ondřej Mikula (Aid Kid), Ondřej Lasák a Matěj Kotouček.

více o cenách zde

Info

Vinyla
22. 2. 2023 20:00
Lucerna Music Bar, Praha
Fb událost

Bližší informace o hudebních cenách Vinyla včetně podrobných informací k oběma výzvám naleznete na www.vinyla.cz

foto © Oddity Records

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Břitva 2023 ve znamení Forgotten Silence, Březiny či odchodu Černých

redakce 08.06.2024

Mezi videoklipy stejně jako loni vítězí Insania, nově s gangsterskou přestřelkou Jedeme peklo.

Ceny Anděl 2023: Album roku mají November 2nd, zabodovala i Anna Vaverková nebo Pam Rabbit

redakce 31.03.2024

Třiatřicátý ročník byl jedním z nejbarevnějších v historii.

Vítězové hudebních cen Vinyla 2023

redakce 06.03.2024

Ceny získaly Toyota Vangelis, Klara Wodehn a iniciativa Nadšením nájem nezaplatíš. Uspěla i mladá producentka Fæ Bestia a publicisté Julie Pátá a Timon Láska.

Český lev 2024 zná nominace

redakce 16.01.2024

Nejvyšším počtem nominací se mohou pyšnit filmy Bratři, Úsvit, Bod obnovy, Přišla v noci, Němá tajemství a Tancuj Matyldo a televizní seriál Volha.

Best in Design oznámil porotce

redakce 14.01.2024

Loňští vítězové Best in Design letos ovlivní v porotě budoucnost soutěžících spolu s Brankem Popovicem a dalšími profesionály.

Vinyla 2023: nominace

redakce 04.01.2024

Hned pět nahrávek v kategorii Deska roku vzhledem ke shodnému počtu hlasů nominovala porota hudebních cen Vinyla.

Vinyla hledá talenty

redakce 23.11.2023

Uzávěrka obou aktuálních výzev, Ceny Jany „Apačky“ Grygarové a Bastl Electronic Track, je 31. ledna 2024.

Břitva 2022 cení Insanii, Heiden, Trny & žiletky, Banána nebo Papagáje

redakce 07.06.2023

Kategorii alb či jednotlivé žánrově profilované sekce dále ovládl částečný, ale atmosféricky působivý návrat k černému kovu v podání Heiden.

Bastl Electronic Track. Ceny Vinyla vydávají kompilaci

redakce 19.04.2023

Nikdo z poroty asi nečekal, že ta nejchytlavější věc v celém Bastl Electronic Tracku soutěži bude postavená na samplu Leoše Janáčka.

Ceny Vinyla 2022 znají vítěze

redakce 22.02.2023

Cenu si odnesl Tomáš Niesner, Mat213 a festival Pop Messe. Uspěli i mladí producenti Mezi patry klid a publicisté David Laufer a Jiří Slabihoudek.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace