Zprávy / Ceny/Awards

Na Vinyle zahraje čtveřice nominovaných

Na Vinyle zahraje čtveřice nominovaných

redakce | Zprávy / Ceny/Awards | 08.02.2023

Už za dva týdny vybere odborná porota nejlepší loňskou desku, nejzajímavější objev na scéně a počin spojený s hudbou. Ocenění přeberou také laureáti výzvy Bastl Electronic Track pro mladé hudební producenty*ky, kterých se letos přihlásilo rekordních devětatřicet, a Ceny Jany „Apačky“ Grygarové za publicistiku. Slavnostní udílení XII. ročníku cen Vinyla proběhne ve středu 22. února 2023 v pražském Lucerna Music Baru, kde vystoupí hned čtveřice nominovaných. Večerem provede programový šéf Radia 1 Zdeněk Lichnovský.

Večer odstartuje vystoupení songwriterky Anny Vaverkové, která v duu s Liamem Blomqvistem zahraje svůj elektronický pop o stereotypech, úzkostech a hledání vlastní identity. Hned poté bude následovat křest výročního Vinylu, který připravily výtvarnice a performerka Kateřina Konvalinová a sochařka Erika Velická. Obě se shodou okolností s rapovým projektem Lobbyboy&saab900turbo dostaly do nominací na objev roku a vystoupí jako druhé. Následně se svým setem naváže další z nominovaných, digitální písničkář Matěj Čech – Mat213. Na úplný závěr, po předání všech ocenění, návštěvníky čeká plnohodnotný koncert indierockové pětice Tamara, jejichž debut Anderson nominovaný na desku roku nevšedně zachycuje obyčejnou krásu každodennosti.


Ocenění pro mladé hudební novináře*ky se bude udělovat už potřetí. Porota, kterou letos u Ceny Jany „Apačky“ Grygarové za publicistiku tvoří Miloš Hroch, Eva Klíčová, Pavel Turek a Táňa Zabloudilová, vybírá stejně jako loni z 9 přihlášených mladých publicistů*tek. Velký nárůst oproti loňským 27 přihlášeným organizátoři zaznamenali u druhého ročníku výzvy Bastl Electronic Track, kam se letos přihlásilo 39 mladých hudebních producentů a producentek. Zde stejně jako loni bude vybírat porota v obsazení Natálie Pleváková, Sára Vondrášková (Never Sol), Ondřej Mikula (Aid Kid), Ondřej Lasák a Matěj Kotouček.

více o cenách zde

Info

Vinyla
22. 2. 2023 20:00
Lucerna Music Bar, Praha
Fb událost

Bližší informace o hudebních cenách Vinyla včetně podrobných informací k oběma výzvám naleznete na www.vinyla.cz

foto © Oddity Records

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bastl Electronic Track. Ceny Vinyla vydávají kompilaci

redakce 19.04.2023

Nikdo z poroty asi nečekal, že ta nejchytlavější věc v celém Bastl Electronic Tracku soutěži bude postavená na samplu Leoše Janáčka.

Ceny Vinyla 2022 znají vítěze

redakce 22.02.2023

Cenu si odnesl Tomáš Niesner, Mat213 a festival Pop Messe. Uspěli i mladí producenti Mezi patry klid a publicisté David Laufer a Jiří Slabihoudek.

Nominacím Českého lva vládnou Arvéd a Il Boemo

redakce 17.01.2023

Šanci získat lví sošku za nejlepší celovečerní hraný film roku 2022 mají filmy Arvéd, BANGER., Il Boemo, Oběť a Světlonoc.

Vinyla za rok 2022 má své nominace

redakce 03.01.2023

Na desku roku ve Vinyle aspirují Anki, Orient, Tamara a Tomáš Niesner. Kdo v dalších kategoriích?

Vinyla hledá talenty, publicistické i hudební

redakce 16.11.2022

Open call Bastl Electronic Track je výsledkem spolupráce cen s brněnským výrobcem elektronických hudebních nástrojů Bastl Instruments.

Amelie Siba nominována na Music Moves Europe Awards

redakce 22.10.2022

Ceny Music Moves Europe Awards jsou mezinárodní projekt, který má za cíl podpořit mladé hudební talenty na začátku kariéry.

Břitva 2021 ocenila Sněť i Vole

redakce 08.06.2022

Charakteristickým rysem minulého roku byla novými nahrávkami starých skladeb tvořená retroalba legendárních těles, z nichž Krabathor dopadl v Břitvě o něco lépe než Vitacit.

Hudební ceny Vinyla za rok 2021 rozdány

redakce 23.02.2022

Vedle tradičních kategorií došlo i na ocenění za publicistiku, tedy na II. ročník ceny Jany „Apačky” Grygarové.

Vyhlášení Vinyly zarámují koncerty DVA, Miss Petty a Arlety

redakce 10.02.2022

Už za pár dnů vybere odborná porota nejlepší loňskou desku, nejzajímavější objev na scéně a počin spojený s hudbou.

Petr Kotík získal John Cage Award

redakce 02.02.2022

Posláním Nadace pro současné umění (FCA) je od doby jejího založení v roce 1963 povzbuzovat, sponzorovat a propagovat inovativní práci v umění.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace