Zprávy / Ceny/Awards

Bastl Electronic Track. Ceny Vinyla vydávají kompilaci

Bastl Electronic Track. Ceny Vinyla vydávají kompilaci

redakce | Zprávy / Ceny/Awards | 19.04.2023

Kompilaci složenou z tracků osmi finalistů výzvy Bastl Electronic Track v těchto dnech vydávají hudební ceny Vinyla. Oceněný tak nebude pouze vítězný song Lojza Kotřábek od dvojice Mezi patry klid, ale rovněž tracky dalších sedmi mladých hudebních producentů a producentek. Všem těmto autorům Vinyla ve spolupráci s Bastl Instruments poskytne další podporu ve formě živého hraní, propagace, workshopů, konzultací i zapůjčení nástrojů, aby svou dovednost mohli dále rozvíjet.


Výzvy Bastl Electronic Track se v roce 2022 zúčastnilo 39 producentů*tek do 30 let. Do nejužšího výběru se dostali také Daddy Sad (Liyuu), Tomáš Jiřička (For all the Flesh), Katarina Marosi, Max Stejskal (20GO5), Prokop Šenkyřík, Dominika Zakovičová (domizako) a Antonín Závodný (sorbitol drops). „Všechna jména v našem shortlistu patří k velkým příslibům domácí elektronické scény. Také proto jsme se dalším sedmi producentům ve spolupráci s Bastl Instruments rozhodli nabídnout pomoc,“ říká za koordinátory cen Vinyla Pavel Uretšlégr.

Vybraní producenti*ky tak kromě zviditelnění ve formě veřejné kompilace a podpory na sociálních sítích výrobce Bastl Instruments dostanou možnost si zahrát na akcích Bastl Jam, absolvovat zdarma workshopy zaměřené na práci s modulárními syntezátory včetně individuálních konzultací se zkušenými členy týmu Bastl Instruments, zapůjčit si do studia jakýkoliv nástroj z produkce firmy nebo se nechat zdarma zaškolit do používání nástrojů Softpop SP2 či Microgranny. „Vítězům Mezi patry klid bude nad rámec již získaného ocenění a věcných cen nabídnuta také koncertní podpora v rámci Průběžného festivalu Vinyla, odborná a produkční konzultace a PR podpora v případě vydání alba,“ doplňuje za Vinylu Tomáš Grombíř.

Porotu pro výběr mladých producentů*tek do 30 let tvoří Natálie Pleváková, Sára Vondrášková (Never Sol), Ondřej Mikula (Aid Kid), Ondřej Lasák a Matěj Kotouček.

Info

Vinyla
web cen

foto © Libor Galia

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Břitva 2022 cení Insanii, Heiden, Trny & žiletky, Banána nebo Papagáje

redakce 07.06.2023

Kategorii alb či jednotlivé žánrově profilované sekce dále ovládl částečný, ale atmosféricky působivý návrat k černému kovu v podání Heiden.

Ceny Vinyla 2022 znají vítěze

redakce 22.02.2023

Cenu si odnesl Tomáš Niesner, Mat213 a festival Pop Messe. Uspěli i mladí producenti Mezi patry klid a publicisté David Laufer a Jiří Slabihoudek.

Na Vinyle zahraje čtveřice nominovaných

redakce 08.02.2023

Ocenění přeberou také laureáti výzvy Bastl Electronic Track pro mladé hudební producenty*ky, kterých se letos přihlásilo rekordních devětatřicet.

Nominacím Českého lva vládnou Arvéd a Il Boemo

redakce 17.01.2023

Šanci získat lví sošku za nejlepší celovečerní hraný film roku 2022 mají filmy Arvéd, BANGER., Il Boemo, Oběť a Světlonoc.

Vinyla za rok 2022 má své nominace

redakce 03.01.2023

Na desku roku ve Vinyle aspirují Anki, Orient, Tamara a Tomáš Niesner. Kdo v dalších kategoriích?

Vinyla hledá talenty, publicistické i hudební

redakce 16.11.2022

Open call Bastl Electronic Track je výsledkem spolupráce cen s brněnským výrobcem elektronických hudebních nástrojů Bastl Instruments.

Amelie Siba nominována na Music Moves Europe Awards

redakce 22.10.2022

Ceny Music Moves Europe Awards jsou mezinárodní projekt, který má za cíl podpořit mladé hudební talenty na začátku kariéry.

Břitva 2021 ocenila Sněť i Vole

redakce 08.06.2022

Charakteristickým rysem minulého roku byla novými nahrávkami starých skladeb tvořená retroalba legendárních těles, z nichž Krabathor dopadl v Břitvě o něco lépe než Vitacit.

Hudební ceny Vinyla za rok 2021 rozdány

redakce 23.02.2022

Vedle tradičních kategorií došlo i na ocenění za publicistiku, tedy na II. ročník ceny Jany „Apačky” Grygarové.

Vyhlášení Vinyly zarámují koncerty DVA, Miss Petty a Arlety

redakce 10.02.2022

Už za pár dnů vybere odborná porota nejlepší loňskou desku, nejzajímavější objev na scéně a počin spojený s hudbou.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace