Zprávy / Ceny/Awards

Amelie Siba nominována na Music Moves Europe Awards

Amelie Siba nominována na Music Moves Europe Awards

redakce | Zprávy / Ceny/Awards | 22.10.2022

Pražská písničkářka Amelie Siba se dostala mezi patnáctku hudebních umělců nominovaných na ceny Music Moves Europe Awards (MMEA).

Amelie Siba je česká písničkářka z Prahy, která patří mezi tzv. pokojíčkové tvůrce. Své zasněné písně tedy skládá v pokoji s kytarou v ruce. Její první EP It Was Nice to Meet You vyšlo v červnu 2019. Vydání debutového alba Dye My Hair ji katapultovalo do první ligy domácí alternativní scény. Svou unikátní pozici na tuzemské scéně potvrdila druhým albem Love Cowboys, které vyšlo na podzim 2021.


Z nominované patnáctky bude nyní odborná porota vybírat pět finalistů – každý z nich získá odměnu ve výši 10 tisíc euro. Absolutní vítěz pak dostane navíc ještě voucher v hodnotě pěti tisíc euro. Také hudební fanoušci z celé Evropy budou moci vyjádřit své sympatie a vybrat svého favorita prostřednictvím webu – umělec s největším počtem hlasů získá cenu publika a mimořádnou odměnu pěti tisíc euro.

Všichni nominovaní mají už teď jistý vzdělávací den, který společně organizují ESNS, Reeperbahn Festival a jejich partneři z Liveurope, Yourope, Live DMA, IMPALA, Digital Music Europe, ICMP-CIEM, International Music Managers Forum (IMMF) a European Music Exporters Exchange (EMEE). Výsledky Music Moves Europe Awards se oznámí v rámci konference ESNS, která se odehraje v dnech 19. až 23. ledna 2023 v nizozemském Groeningenu. Ceny Music Moves Europe Awards jsou mezinárodní projekt, který má za cíl podpořit mladé hudební talenty na začátku kariéry. V minulosti ceny vyhráli takoví umělci jako Alyona Alyona, Rosalia nebo Dua Lipa.

Info

Music Moves Europe Awards
web cen

Amelie Siba
Fb interpretky

foto © se svolením SoundCzech

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ceny Anděl 2023: Album roku mají November 2nd, zabodovala i Anna Vaverková nebo Pam Rabbit

redakce 31.03.2024

Třiatřicátý ročník byl jedním z nejbarevnějších v historii.

Vítězové hudebních cen Vinyla 2023

redakce 06.03.2024

Ceny získaly Toyota Vangelis, Klara Wodehn a iniciativa Nadšením nájem nezaplatíš. Uspěla i mladá producentka Fæ Bestia a publicisté Julie Pátá a Timon Láska.

Český lev 2024 zná nominace

redakce 16.01.2024

Nejvyšším počtem nominací se mohou pyšnit filmy Bratři, Úsvit, Bod obnovy, Přišla v noci, Němá tajemství a Tancuj Matyldo a televizní seriál Volha.

Best in Design oznámil porotce

redakce 14.01.2024

Loňští vítězové Best in Design letos ovlivní v porotě budoucnost soutěžících spolu s Brankem Popovicem a dalšími profesionály.

Vinyla 2023: nominace

redakce 04.01.2024

Hned pět nahrávek v kategorii Deska roku vzhledem ke shodnému počtu hlasů nominovala porota hudebních cen Vinyla.

Vinyla hledá talenty

redakce 23.11.2023

Uzávěrka obou aktuálních výzev, Ceny Jany „Apačky“ Grygarové a Bastl Electronic Track, je 31. ledna 2024.

Břitva 2022 cení Insanii, Heiden, Trny & žiletky, Banána nebo Papagáje

redakce 07.06.2023

Kategorii alb či jednotlivé žánrově profilované sekce dále ovládl částečný, ale atmosféricky působivý návrat k černému kovu v podání Heiden.

Bastl Electronic Track. Ceny Vinyla vydávají kompilaci

redakce 19.04.2023

Nikdo z poroty asi nečekal, že ta nejchytlavější věc v celém Bastl Electronic Tracku soutěži bude postavená na samplu Leoše Janáčka.

Ceny Vinyla 2022 znají vítěze

redakce 22.02.2023

Cenu si odnesl Tomáš Niesner, Mat213 a festival Pop Messe. Uspěli i mladí producenti Mezi patry klid a publicisté David Laufer a Jiří Slabihoudek.

Na Vinyle zahraje čtveřice nominovaných

redakce 08.02.2023

Ocenění přeberou také laureáti výzvy Bastl Electronic Track pro mladé hudební producenty*ky, kterých se letos přihlásilo rekordních devětatřicet.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace