Zprávy / Ceny/Awards

Amelie Siba nominována na Music Moves Europe Awards

Amelie Siba nominována na Music Moves Europe Awards

redakce | Zprávy / Ceny/Awards | 22.10.2022

Pražská písničkářka Amelie Siba se dostala mezi patnáctku hudebních umělců nominovaných na ceny Music Moves Europe Awards (MMEA).

Amelie Siba je česká písničkářka z Prahy, která patří mezi tzv. pokojíčkové tvůrce. Své zasněné písně tedy skládá v pokoji s kytarou v ruce. Její první EP It Was Nice to Meet You vyšlo v červnu 2019. Vydání debutového alba Dye My Hair ji katapultovalo do první ligy domácí alternativní scény. Svou unikátní pozici na tuzemské scéně potvrdila druhým albem Love Cowboys, které vyšlo na podzim 2021.


Z nominované patnáctky bude nyní odborná porota vybírat pět finalistů – každý z nich získá odměnu ve výši 10 tisíc euro. Absolutní vítěz pak dostane navíc ještě voucher v hodnotě pěti tisíc euro. Také hudební fanoušci z celé Evropy budou moci vyjádřit své sympatie a vybrat svého favorita prostřednictvím webu – umělec s největším počtem hlasů získá cenu publika a mimořádnou odměnu pěti tisíc euro.

Všichni nominovaní mají už teď jistý vzdělávací den, který společně organizují ESNS, Reeperbahn Festival a jejich partneři z Liveurope, Yourope, Live DMA, IMPALA, Digital Music Europe, ICMP-CIEM, International Music Managers Forum (IMMF) a European Music Exporters Exchange (EMEE). Výsledky Music Moves Europe Awards se oznámí v rámci konference ESNS, která se odehraje v dnech 19. až 23. ledna 2023 v nizozemském Groeningenu. Ceny Music Moves Europe Awards jsou mezinárodní projekt, který má za cíl podpořit mladé hudební talenty na začátku kariéry. V minulosti ceny vyhráli takoví umělci jako Alyona Alyona, Rosalia nebo Dua Lipa.

Info

Music Moves Europe Awards
web cen

Amelie Siba
Fb interpretky

foto © se svolením SoundCzech

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nominacím Českého lva vládnou Arvéd a Il Boemo

redakce 17.01.2023

Šanci získat lví sošku za nejlepší celovečerní hraný film roku 2022 mají filmy Arvéd, BANGER., Il Boemo, Oběť a Světlonoc.

Vinyla za rok 2022 má své nominace

redakce 03.01.2023

Na desku roku ve Vinyle aspirují Anki, Orient, Tamara a Tomáš Niesner. Kdo v dalších kategoriích?

Vinyla hledá talenty, publicistické i hudební

redakce 16.11.2022

Open call Bastl Electronic Track je výsledkem spolupráce cen s brněnským výrobcem elektronických hudebních nástrojů Bastl Instruments.

Břitva 2021 ocenila Sněť i Vole

redakce 08.06.2022

Charakteristickým rysem minulého roku byla novými nahrávkami starých skladeb tvořená retroalba legendárních těles, z nichž Krabathor dopadl v Břitvě o něco lépe než Vitacit.

Hudební ceny Vinyla za rok 2021 rozdány

redakce 23.02.2022

Vedle tradičních kategorií došlo i na ocenění za publicistiku, tedy na II. ročník ceny Jany „Apačky” Grygarové.

Vyhlášení Vinyly zarámují koncerty DVA, Miss Petty a Arlety

redakce 10.02.2022

Už za pár dnů vybere odborná porota nejlepší loňskou desku, nejzajímavější objev na scéně a počin spojený s hudbou.

Petr Kotík získal John Cage Award

redakce 02.02.2022

Posláním Nadace pro současné umění (FCA) je od doby jejího založení v roce 1963 povzbuzovat, sponzorovat a propagovat inovativní práci v umění.

Nejvíce nominací na Českého lva získaly filmy Okupace a Zátopek

redakce 19.01.2022

Celkem 184 akademiků vybíralo z 84 hraných, dokumentárních, animovaných a krátkých filmů i televizních děl, splňujících statut cen Český lev.

Ceny Apollo 2021 mají nominace

redakce 16.12.2021

Ceny Apollo budou uděleny v kategoriích Album roku, Singl roku a Inovace v hudbě.

Tara Fuki v žebříčku World Music Charts Europe

redakce 16.12.2021

Album se objevilo v žebříčku Transglobal World Music Chart (TWMC), ale největší ohlasy zaznamenalo v žebříčku WMCE.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace