Zprávy / Festivalové

The Blaze na Metronome Prague

The Blaze na Metronome Prague

redakce | Zprávy / Festivalové | 21.01.2024

Francouzské duo The Blaze tvoří dva bratranci Guillaume Alric a Jonathan Alric. Oba se k hudbě dostali ze světa filmu a fotografie, což je patrné nejen na jejich silně narativních videoklipech se stovkami miliony zhlédnutí, za které posbírali řadu ocenění, ale také z jejich vystoupení. Při svých setech kombinují hudební produkci se svým filmovým uměním.

Bratranci Alricovi založili kapelu v roce 2016. Do povědomí je vystřelil hned první videoklip k písni Virile, který následovala skladba Territory z nadcházejícího EP stejného jména. Videoklipy pomohly kapele získat několik ocenění a téměř sto milionů zhlédnutí. Jejich hudební videa nejsou totiž pouze videoklipy, ale spíše krátkými filmy. Následovala videa k písním Queens a Heaven, které publikum připravovali na příchod debutového alba Dancehall. To upevnilo jejich dlouhodobý status na mezinárodní hudební scéně.


S popularitou získali bratranci i možnost „překročit“ hranice kontinentu v rámci koncertních turné. A právě tyhle zážitky se propsaly do druhého alba s názvem Jungle. Nabití novými zkušenostmi z cestování posunuli vizuální tvorbu a hudbu ještě dál. Rozhodli se být ještě více všestranní. Nové album je postaveno na neobvyklých rytmech produkovaných syntezátory, které působí jako vítaný elektronický základ, kolem kterého The Blaze tkají své hudební plátno.

Info

Metronome Prague
20.–22. 6. 2024
Výstaviště, Praha
Fb událost

foto © Sarah Makharine

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Program festivalu Boskovice je kompletní

redakce 19.04.2024

Nechybí na něm zaběhlá jména české a slovenské alternativní hudební scény, ani nadějní nováčci. Bohaté zastoupení mají v programu i divadla, filmy, výstavy, přednášky a workshopy.

Hudba je taky věda, říká hudební program festivalu AFO

redakce 18.04.2024

Zvuk současnosti i budoucnosti, noci na tanečním parketě a nové objevy. Jako každý rok i letos překračuje program Music is Science festivalu Academia Film Olomouc hranice žánrů.

A Day of Sound v kutnohorské GASK

redakce 18.04.2024

Na hudebním festivalu A Day of Sound vystoupí Monty Adkins, Alessandro Bosetti nebo Sisa Fehér.

The Dillinger Escape Plan na Brutal Assault

redakce 18.04.2024

TDEP, kteří posunuli hranice extrémního metalu, mají miliony příznivců a ovlivnili tisíce hudebníků se k této speciální příležitosti vrátí po sedmi letech na pódium.

Pop Messe sází silná jména

redakce 17.04.2024

Festival se také stěhuje do většího areálu brněnského Velodromu a jeho okolí na výstavišti BVV, který nabídne sedm nejen hudebních scén.

Koncert Symphony for Humanity upozorní na xenofobii

redakce 16.04.2024

Pražské ostrovy budou patřit žánrově pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů ze všech zemí evropské sedmadvacítky.

Kompletní lineup Meltu

redakce 15.04.2024

Z novější vlny domácích interpretů a interpretek zahrají např. Souly nebo Domiziana, která ve své tvorbě šikovně kombinuje hyperpop a eurodance.

Ji.hlava se letos prodlužuje na deset dní

redakce 13.04.2024

Návštěvníci a návštěvnice si nově budou moci vybrat, zda přijedou na první polovinu festivalu či na druhou. Je možné si koupit i akreditaci na celých deset dní.

Metronome Prague přiveze Raye

redakce 12.04.2024

V letošním roce se zapsala do historie Brit Awards, když sedm nominací proměnila v hned šest cen.

Nia Archives na Pohode 2024

redakce 10.04.2024

Jej tvorba nadväzuje na intepretov ako Roni Size, Shy FX alebo DJ Die, ale prináša absolútne čerstvý prístup.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace