Zprávy / Nové desky

.themayrevolution mají singl

.themayrevolution mají singl

redakce | Zprávy / Nové desky | 28.01.2024

Po úspěšném roce, během kterého alternativně rocková čtveřice .themayrevolution vystřelila mezi nejzvučnější jména domácí undergroundové scény a pod taktovkou Rock for People se se svou show objevila také v zahraničí, přichází kapela se svým dosud nejpropracovanějším singlem POSTMODERN. O mix a mastering se postaral jeden z nejrelevantnějších britských producentů George Lever, jehož sound zdobí nahrávky kapel jako Sleep Token, Holding Absence nebo Thornhill.

.THEMAYREVOLUTION k singlu říkají: „Názor je dnes pravda a pravda neexistuje. Všichni jsme stejní – „nádherně“ individuální a zbyteční. Hájíme vlastní představu světa na úkor dialogu, ztrácíme morálku, nenacházíme společný jazyk, a ve vší té rychlosti už nemáme sílu ani čas cokoli měnit. S mobilem v ruce plujeme každodenní malicherností, a přesto, že jsme neustále v kontaktu, jsme si dál než kdy dřív. Na pozadí toho všeho čelíme hluboké společenské krizi a globálním problémům, které jsou tak komplexní a přibývají takovou rychlostí, že je nikdy v čas nevyřešíme. Je ale osvobozující přiznat si, že i když každý po svým, výhledově jsme v hajzlu všichni stejně.“

Podle Tomáše (zpěv) se kapela pokouší otevřít stále temná, ale mnohem složitější témata: „Co se týče psaní textu i způsobu přemýšlení nad tvorbou, POSTMODERN je pro mě zlomovej singl. Od začátku jsem cítil, že se pro mě osobně jedná o zásadní téma, kterýmu musím věnovat mnohem víc času. Chtěl jsem jedním singlem – v pár větách – přiblížit, jak vidím celej svět. Každý slovo je tam, kde má být, a každá fráze plní svůj účel. Snažil jsem se roztříštěnou realitu zúžit do několika bodů a zachytit něco širšího a kolektivnějšího než jen svůj pohled. U všech předešlých písní, kromě information overload, jsem se při tvorbě odrážel hlavně od vlastních vztahů nebo zážitků z bezprostředního okolí. V tomhle případě jsem balancoval mezi osobními a celospolečenskými tématy. Nic lepšího jsem pro .tmr ještě nenapsal.“

Info

.themayrevolution
fb kapely

foto © se svolením .themayrevolution

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Modré hory chystají novou desku

redakce 17.04.2024

Šestnásť rokov po vydaní svojho debutového albumu sa vrátili ku svojmu starému mottu, že refrény sú pre slabých.

Chorobopop je Svobodě na stopě

redakce 15.04.2024

Kapela na své třetí desce nastavuje dvě tváře, postpunkovou a synthpopovou.

estimates vydávají první singl

redakce 14.04.2024

Singl je předzvěstí dalších tří, které budou následovat v nadcházejících týdnech a zároveň i příslibem dalších nahrávek naplánovaných na konec roku.

Einstürzende Neubauten vydávají nové dvojalbum

redakce 13.04.2024

Nahrávka vychází z volných živých improvizací, které členové této legendární německé kapely hráli před dvěma roky na turné k tehdy aktuální desce Alles in Allem.

The Valentines vydávají debutové album

redakce 12.04.2024

Písně v sobě kombinují kytary, synťáky a mix indie popu, indie rocku, 80s zvuků a moderního popu

Ivy Z vydává EP

redakce 10.04.2024

„Celý rok 2023 byl rok zvratů a tuto kapitolu chci aspoň z části uzavřít vydáním nového materiálu," říká Ivy Z.

Druhý singl Manon meurt

redakce 07.04.2024

Druhý singl z připravovaného alba Unravel vychází u Minority Records v produkci Eddieho Stevense.

Vychází vinyl Bakchantky

redakce 07.04.2024

Zvuk Bakchantek je unikátní, herci a herečky Činohry se v nich potkávají s hudební skupinou Bert & Friends a ženským operním sborem.

Tolstoys uvádějí album a jedou na tour

redakce 04.04.2024

Tolstoys mísí kultury svých členů ze Slovenska, Německa a Nového Zélandu, působí v Berlíně, ale úspěchy sbírá i jinde v zahraničí.

Berlin Manson, Poor but Sexy

redakce 01.04.2024

Po debutovém EP Život končí keď máš trinásť se tentokrát jedná o konceptuálně ucelené dílo o třinácti skladbách.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace