Zprávy / Pozvánky

Tropická psychedelie, minimalistický šanson a americký primitivismus v Punctu

Tropická psychedelie, minimalistický šanson a americký primitivismus v Punctu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 31.01.2024

Trojboj v Punctu: tropická psychedelie, minimalistický šanson a americký primitivismus.

Venezuelský rodák Alexander Molero tvoří omamnou tropickou psychedelii, jeho přístup k ní si ovšem hraje se zrcadlením perspektiv. Inspirací jsou paradoxně evropské pohledy na Jižní Ameriku – Werner Herzog, Anton Goering, Victor Segalen. Album s výmluvným názvem Ficciones Del Trópico skládá ze syntetických zvuků simulovaný prales. Tangerine Dream a Popol Vuh si podávají ruce s Mikem Cooperem, jako současná paralela se nabízí Nikolaienko. Blažený, imaginativní eskapismus.

Francouzská písničkářka Sophia Djebel Rose je svou tvorbou přesně na křižovatce minimalistického šansonu a temného folku. Její skladby podmáznuté úspornou kytarou přitahují pozornost zpočátku možná nenápadně, ovšem při překročení určité hranice nelze ignorovat jejich silně uhrančivé kouzlo. Podobné balancování se šarmem a expresivností se zdá být často výsadou frankofonních umělců, inspirací jí jsou ovšem dle vlastních slov Emma Ruth Rundle, Anna Von Hausswolff, Nico nebo Catherine Ribeiro.

Raoul Eden propadl hře na kytaru ve stylu amerického primitivismu podobně jako u nás Jakub Šimanský nebo jako jste tu mohli naživo vidět třeba u Gwenifer Raymond, Kadonnut Manner či Cama Dease (než ho uchvátil modulár). V Raoulově případě je ale u něj ještě navíc silný vliv indických rág a pak obecně arabské hudby, vedle kytary hraje též na sintir (tradiční severoafrickou basovou loutnu pokrytou kůží). Letos mu vyjde sólový debut Anima na americké značce Scissor Tail.

Info

Sophia Djebel Rose (fr) + Molero (ve) + Raoul Eden (fr)
9. 2. 2024 19:30
Punctum, Praha
Fb událost

foto © se svolením Jednoty

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce 05.04.2024

Headlinuje zvukový extremista, který kombinuje industrial, hip hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album.

Smash Into Pieces na podzim v Roxy

redakce 05.04.2024

V téhle muzice slyšíte progressive rock i pop rock, je v ní alternativní metal i industrial a přitom prvky EDM.

Duben v Bike_Jesus

redakce 04.04.2024

Eklekticismus ve jménu „low bass“, alternativní elektronika, tajný vesmír Olivera Torra a autentická osa Praha - Kyjev - Varšava. Na Štvanici.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace