Články / Seriály

Vstupní prohlídka: Personal Trainer

Vstupní prohlídka: Personal Trainer

redakce | Články / Seriály | 08.02.2024

Amsterdamská indierocková formace Personal Trainer kolem frontmana Willema Smita, která se v prosinci upsala labelu Bella Union, se po fluidním období ustálila na sedmi členech a takto se prezentuje i naživo. Těleso si už stihlo zahrát na festivalech jako SXSW, Eurosonic a Best Kept Secret a příští týden míří do Prahy a do Košic. Ještě předtím jsme měli možnost je vyzpovídat.


Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?
WILLEM: Hraní v jiných kapelách, ale také hraní s různými členy téhle kapely. Hudba, kterou mám rád, filmy, televizní pořady a podobně.

FRANTI: Narodil jsem se v roce 1992, kdy Nirvana vydala hit Smells Like Teen Spirit. Myslím, že mě to jako malého inspirovalo hrát rock.

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?
WILLEM: Nejraději trávím čas doma se svou holkou. Navrhuju náš merch a desky. Rád dlouho vařím něco pro sebe a svou přítelkyni. Koukám na The Curse od Nathana Fieldera a Bennyho Safdieho a poslouchám desky na Spotify.

KILIAN: Momentálně vlastně tak trochu žijeme z hudby! Každý měsíc proděláváme a vykrádáme každou prázdnou šatnu, abychom přežili, ale daří se nám to! Pro zábavu běhám každý týden šílené množství kilometrů, abych překonal svůj nejlepší maratonský čas. Nějaké tipy na dobré trasy v Praze?

Co je nejhoršího na hraní v kapele?
WILLEM: Nejhorší je, že když jsem na turné, nemůžu dělat ostatní věci, které mě baví a které jsem zmínil výše. Turné je hodně o čekání, ale nemáte pocit, že můžete něco stihnout.

ABEL: Žádné soukromí během čištění zubů.

Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?
WILLEM: Kaktus na vozíku.

RUBEN: Kaktus na vozíku.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
WILLEM: Bez vody! Je důležité pít vodu. Rád si před vystoupením dám pár piv, abych se trochu uvolnil, ale rozhodně to není věc, která by měla být v backstage vždycky. Možná je dokonce špatně, že tam je vždycky. Na druhou stranu se mi to v tuhle chvíli docela líbí, máme pivo i v rideru. V Nizozemsku se říká "eigen schuld, dikke bult". V rideru máme i hummus a nealko pivo.

FRANTI: Červené chilli papričky jsou dobré do čaje při nachlazení. Nebo jako zpestření do jídla či svačiny.

Za co utrácíš peníze/čas, co se týče hudby?
WILLEM: Skládání písniček, nahrávání, turné, tvorba plakátů, procházení e-mailů, snaha číst smlouvy, snaha zapamatovat si, co všechno ve smlouvách znamená, snaha vymýšlet věci a pak je zahodit.

LEON: Pedály s efekty.

Jak bys charakterizoval/a současný svět ve třech větách?
WILLEM: „Fuck you/ Fuck me/ The end of the sky is the start of the sea” (John Cees Smit)

MART: Podle mého názoru jsou dekadence, viktimizace a nostalgie, které ovládají naši společnost, psychologickými důsledky systému, který soustřeďuje zisk a úspěch přiznává pouze zásluhám (a tím i nemateriálnímu kulturnímu kapitálu, jako jsou lajky, čísla a pozornost). Pravděpodobně největší krizí, kterou v současnosti prožíváme, je krize představivosti, která má za následek neschopnost představit si lepší, nebo alespoň jiné světy. To způsobuje, že většina populace končí jako doomsayers, apaticky nebo znuděně.

Info

Personal Trainer (nl)
web kapely

živě:
Personal Trainer (nl) + Island Mint
14. 2. 2024 20:00
Fuchs2, Praha
web

Personal Trainer (nl) + Neboj
17. 2. 2024 20:00. Tabačka, Košice
web

foto © se souhlasem Personal Trainer

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Will Samson

redakce 20.02.2024

Jemný ambient Willa Samsona doplní dvojici Loscil & Lawrence English na zahajovacím večeru jedenáctého ročníku přehlídky Spectaculare.

Preview: Ment 2024

redakce 15.02.2024

Tradiční preview dala dohromady čtveřice redaktorů, která nás tam bude zastupovat, obsáhlejší report čekejte v jednom z následujících čísel magazínu.

Nejlepší texty Full Moonu 2023

redakce 01.02.2024

Rozhovory s Fever Ray, Fvck_Kvlt a Benjaminem Clementinem, zamyšlení se nad raggaetonem a dalšími tématy v tom nejlepším, co jsme sklidili ve Full Moonu za minulý rok.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Od okraje k emancipaci

Julia Pátá 01.02.2024

Značná část úspěchu empowermentu ale spočívá i na našich bedrech a tom, jak kriticky budeme přistupovat k formování našeho individuálního pohledu na hudbu a kulturu obecně.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Bez hlavy a srdce (Merlin Sheldrake)

Štěpán Šanda 31.01.2024

Máme hlavy a srdce. Když vám useknu hlavu nebo nějak zastavím srdce, zemřete. Houby nic takového nemají, proto nám mohou ukázat cesty, jak se různě organizovat..., říká Sheldrake.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Kto sa bojí Elizabeth Grant? (Lana Del Rey)

Paulína Janičíková 30.01.2024

Lana Del Rey vychovala novú generáciu milovníkov hudby a textárov, ktorých sila a krása spočíva v zraniteľnosti a melanchólii.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Raggaeton a gender

Petra Kratochvílová 30.01.2024

Známé marketingové heslo „sex sells“ (ať už je pravdivé nebo ne), proniká do všech odvětví, takže i textaři a hudební producenti kalkulují s tím, že budoucí megahity je potřeba řádně…

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Postrach okolí? (Fvck_Kvlt)

Michal Pařízek 30.01.2024

„To bude mega, v sobotu máme s The Wilderness takú miestnu akciu, to musíš vidieť,“ říká mi Denis skrz Zoom pár dní předtím, než první březnovou sobotu brzy ráno usedám…

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Vtipy povoleny (Marina Herlop)

Zuzana Malá 29.01.2024

Mává rukama a mluví hlasitě, ale pod svým temperamentem skrývá ještě jednu bytost, tichou a introvertní. Utíká do přírody, kde nachází nadpozemské bytosti, se kterými pak tvoří hudbu.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Otevřít dveře (Derek Debru)

David Čajčík 29.01.2024

Spoluzakladatel Nyege Nyege vytvořil ze středečních pouštěček v malém klubu na předměstí Kampaly jednu z nejdynamičtějších hudebních organizací v Africe. Nezastaví se, procestoval svět, ale doma se cítí v Kampale.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace