Zprávy / Festivalové

Berlínské CTM zveřejnilo první vlnu vystupujících

Berlínské CTM zveřejnilo první vlnu vystupujících

redakce | Zprávy / Festivalové | 03.12.2023

Na přelomu ledna a února proběhne v Berlíně 25. ročník festivalu CTM, který s tématem „Sustain“ (udržet, zachovat, živit) zaplní prostory jako Berghain, RSO.Berlin, silent green nebo OXI současnou alternativní elektronickou hudbou.

Téma festivalu je úzce spojeno s čtvrtstoletím, které CTM oslaví, a bude prostupovat celým programem. Pro nezávislou iniciativu zabývající se experimentální hudbou a uměním je požehnané výročí existence významným úspěchem a nabývá zvláštní hloubky v kontextu aktuálních výzev a krizí, které otřásly mnoha dosavadními jistotami včetně hudby a nočního života.

„Stálosti lze dosáhnout pouze otevřeností, adaptací, změnami a především vzájemnou podporou a dialogem s lidmi a komunitami, místními i mezinárodními,“ dočteme se v tiskové zprávě festivalu. „CTM by nebyl stejný bez nespočetných společných zkušeností, přínosů a někdy i neshod s návštěvníky, umělci, partnery nebo spolupracovníky.“ Rezonuje to i v nás, a o to více se těšíme na tento ročník.


První potvrzená jména: Aïsha Devi (int), Anna von Hausswolff (se), Backxwash (zm/ca), Ben Frost feat. Greg Kubacki & Tarik Barri (int), Divide & Dissolve (au), DJ Fuckoff (nz/de), DJ Mell G & Poly Chain (de/ua), E-Saggila (iq/ca), El Kontessa (eg), Föllakzoid (int), HiTech (us), Infinity Division (ca/de), Jana (eg), Kim Ann Foxman (us), Malengo (de), Manuka Honey b2b Safety Trance (int), Monolake (de), Nikki Nair (us), NZE NZE (fe), ojoo (ma/be), Osmium (Hildur Guðnadóttir, Rully Shabara, Sam Slater, James Ginzburg) (int), Pisitakun (th/de) – „The Three Sound of Revolution“ with Ariel William Orah (id/de), C Bong Sae (kr), fatalism (gr/th), Teya Logos (ph), Wanton Witch (int), Sarj (us/de), Skrillex b2b Jyoty (int), Spekki Webu (nl), Yas Meen Selectress (eg).

Speciální pozornost bude věnována irským umělcům a umělkyním, vystoupí např.: Julia Louise Knifefist (ie), Moundabout (ie), One Leg One Eye (ie) a další.

Info

CTM 2024
26. 1. - 4. 2. 2024 Berlín
web festialu

foto © se svolením CTM

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sharpe rozširuje festivalový a konferenčný program

redakce 22.02.2024

Od lokálneho rádia až po jednu z najvplyvnejších hudobných platforiem, ktorá nestratila silnú komunitu poslucháčov.

Festival filmu a vědy AFO, motiv: paměť

redakce 22.02.2024

Fanoušci dokumentárního filmu se letos mohou těšit na ambiciózní výlety do budoucí minulosti.

Festival Spectaculare má kompletní program

redakce 20.02.2024

Headlinery jsou britský hudební inovátor Clark, oxfordští Mammal Hands nebo ambientní Loscil & Lawrence English.

Panteón Rococó na Mighty Sounds

redakce 14.02.2024

Jejich charakteristický styl vychází z punku, ska, reggae, salsy i mariachi. To vše transformuje na podiu osmičlenný soubor v masu energie.

Brutal Assault: dřevní thrash i stoner

redakce 13.02.2024

Kapela Baroness, která byla se svým ambiciózním albem Gold & Grey nominovaná na Grammy, přiveze do pevnosti své nejnovější šesté studiové album Stone.

První letošní koncerty Prague Music Performance

redakce 12.02.2024

Prague Music Performance uvede hudbu avantgardisty Jamese Tenneyho i koncert šesti premiérových skladeb v jediném večeru.

Blues Alive přiveze držitele Blues Music Awards nebo Grammy

redakce 06.02.2024

Zahrají například Cedric Burnside, Eric Bibb, Albert Castiglia nebo Chuck Prophet.

JazzFestBrno přiveze Samaru Joy, Chrise Bottiho, Snarky Puppy, Bélu Flecka i Laufey

redakce 31.01.2024

Úvodní vystoupení Nduduza Makhathiniho zahajuje novou koncertní řadu Club Life.

Tallinn Music Week oznámil první jména

redakce 28.01.2024

Tallinn Music Week je jedním z nejuznávanějších eventů nové hudby, městské kultury a klíčových networkingových akcí.

Metronome Prague přiveze Michaela Kiwanuku

redakce 26.01.2024

Michael Kiwanuka zpívá vřelým hlasem o úzkosti i naději, o rasismu a policejní brutalitě, víře v sebe sama i o tom, co dnes znamená být lidskou bytostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace