Články / Seriály / / Turban

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. Poprvé o něm bylo více slyšet v souvislosti s jeho trackem 200 Times v sérii Secret Songs Ryana Hemswortha – a jeho následné debutové EP Popcorn Diet na labelu Activia Benz patří k tomu nejchytlavějšímu a nejklubovějšímu z celého katalogu značky (i letošního roku). Miami Mais připravil pro Turban exkluzivní mix, takže „beatová dieta“ jen tak neskončí. Ochutnejte sami – a jako předkrm Turban doporučuje rozhovor níže!


Ciao Miami Mais! Co právě deláš?
Ciao! Dělám právě na remixu pro jednoho skvělého italského muzikanta. Taky pracuju na nápadech na mé nové EP.

Můžeš nám poskytnout stručný úvod do své hudební dráhy? Jak dlouho se vlastně věnuješ hudbě a kdy vznikl Miami Mais?
Začal jsem hrát na kytaru ještě jako malej kluk. Klasická hudba mi nikdy moc nešla, takže punk byl ideální alibi k tomu, začít dělat hudbu a řvát do mikrofonu. Pak jsem začal pracovat s DAW (Digital Audio Workstation) a syntezátory a dostal se do úplně jiného světa hudby, ze kterého už jsem se vlastně nikdy nevrátil. Miami Mais vznikl v roce 2012 – v té době jsem začal dělat lehce trhlou taneční hudbu.

Zjistil jsem, že jsi hrál v kapele Playmobil from Chernobyl – a soudě i dle tvé současné tvorby, specifický smysl pro humor tě rozhodně neopustil…
Bylo skvělé být součástí téhle skupiny, odehráli jsme spoustu super koncertů s bezva hudebníky a dodnes jsme všichni velcí kamarádi. A ano, máš pravdu – svůj život si rozhodně nedokážu představit bez Monty Pythonů a Totòa.

Jak se k tobě dostal Ryan Hemsworth se svým projektem Secret Songs?
Jake z labelu Activia Benz mu poslal nějakou mojí hudbu ještě předtím, než vyšlo EP. Ryan neuvěřitelně milý a je skvělé, že tímhle projektem poskytuje spoustě muzikantů příležitost dostat se v širší známost.

Tvé EP na labelu Activia Benz se jmenuje Popcorn Diet. Zajímalo by mě, jaká je tvá „hudební dieta“?
Moje hudební dieta je stejně chaotická jako moje stravovací návyky. Řekl bych, že z 50% sestává z nové klubové hudby a z 50% z totálně nahodilých věcí (pop, new wave, cokoliv).

Jaká je tvá oblíbená italská pop music? Guilty Pleasures vítány!
Mojí oblíbení italští popoví hudebníci jsou Lucio Battisti a Franco Battiato. Samozřejmě mám rád hodně věcí z Italo Disca (kdybych měl vybrat skladbu, bylo by to buď něco z desky Dirty Talk od Klein & MBO nebo Take a Chance od Mr. Flagia nebo Hypnotic Tango od My Mine) a taky pořád miluju některé punkové/new wave věci jako CCCP, Kina nebo Faust’o.

Co můžeme od Miami Mais čekat ve formě chystaných desek/kolaborací?
Pracuji na společném tracku s cool producentem LSWR. Taky se poohlížím po vokalistech (nabídky jsou vítány!) na budoucí spolupráci. A pokouším se realizovat jeden takový nápad, který toho má do činění s hudbou stejně jako s vědou, ale k tomu zatím víc prozradit nemůžu.

Můžeš představit svůj mix pro Turban? Je za ním nějaký koncept?
Mix jsem začal znělkou z Kidd Video, což je animovaný seriál a něco jako protipól filmu Interstella 5555. Pak se v něm objeví řada zajímavých producentů z celého světa, ale opravdu hrdý jsem na raritní remix skladby Gianniho Togniho „Giulia“, za kterým stojí Togo Cutugno. Gulia je dle mého názoru jednou z nejpopulárnějších italských písniček v České republice.

Playlist Turban 19.11. 2014:
Miami Mais - Keep One Thing (Activia Benz, 2014)
Miami Mais - 200 Times (Secret Songs, 2014)
Miami Mais - Summer Anthem (Mincenzo Vollica, 2013)
Miami Mais - Vanexa (Activia Benz, 2014)
Miami Mais - Keep One Thing (Lil Mystic remix) (Activia Benz, 2014)
Miami Mais - A Brosteppah Suicide (Turban, 2014)
Miami Mais - Saratogah (Rockit,2014)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Turban vs. Shourai Sessions

Honza Bárta 30.09.2014

Pod jménem Shourai se skrývá hyperaktivní DJ, producent, blogger a rozhlasový moderátor i technik z Amsterdamu, který na poslední ze svých pražských návštěv zavítal i do Turbanu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace