Články / Seriály / / Turban

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je v pravém slova smyslu zhmotněním japonského termínu „kawaii“ – ať už jde o jeho původní tracky, hravé remixy nebo roztomile roz-trance-ované remixy. Lil Mystic si stačil získat uši labelu Activia Benz nebo Ryana Hemswortha, a samozřejmě také Turbanu, pro který připravil svůj vůbec první rádiový guestmix a interview. Pizza Kawaii!


Tohle je tvoje první interview vůbec, že ano?
Jo, a taky první mix pro rádiovou show. Jsem natěšený!

Kdy se na hudební mapě zrodil Lil Mystic a co k tomu vedlo?
Lil Mystic začal přesně před rokem jako taková legrace – chtěl jsem dělat něco veselejšího v porovnání s mým hlavním projektem Mstk.

Na tvém Soundcloudu stojí „URL Japan, IRL Italy“. Kde se doopravdy cítíš jako doma? Mám nade vše rád japonskou kulturu a lidi, jejich zdvořilost a silně emotivní pop music. Odstěhovat se do Japonska je jeden z mých největších snů – a bylo by skvělé s sebou vzít i mojí hudbu!

Japonské anime/manga jsou jedním z tvých hlavních inspiračních zdrojů. Co tě k této specifické kawaii estetice přivedlo?
Anime a mangu hltám už roky, myslím, že jsem něco jako ex-otaku („otaku“ je japonské slovo pro zarytého fanouška manga/anime). Před rokem jsem poslouchal na YouTube nějakou hudbu z anime filmů a narazil na Tear-Mimu track – okamžitě mě napadlo: „Tyjo, vždyť to zní jak Cashmere Cat!“ Pokusil jsem se udělat remix, který jsem pak nahrál na nový účet na Soundcloudu pojmenovaný Lil Mystic. Nečekal jsem, že by mohl mít nějaký úspěch, ale už má více než 16 000 přehrání! Takže jsem s edity v podobném duchu pokračoval. Co se mi líbí na estetice kawaii v hudbě, je její bláznivost a nepředvídatelnost. A taky že je dost rychlá a extrémně popová. Je to jako být malé dítě v místnosti plné různých věcí a předmětů a moci je všechny dle libosti rozbíjet, což musí být svého druhu šílená zábava.

Na svědomí máš několik remixů a „trance-ovních“ editů tracků od lidí jako je Cashmere Cat a Liz; nedávno jsi udělal doopravdy povedený remix tracku Every Night od Hannah Diamond (mimochodem – nejlepší track roku 2014 dle Turbanu). Tuším, že zvuk a přístup PC Music k tomu tvému docela dost sedí…
Rozhodně! PC Music je ta nejkrásnější věc, která se v roce 2014 přihodila na scéně alternativního popu. Jejich styl a přístup je unikátní a má mnoho společného s kawaii estetikou. Mám rád všechno, co se na PC Music dosud objevilo – nejvíc mě baví Tielsie a track Palette, který mám z minulého roku asi nejraději. Neuvěřitelně epická věc, pokaždé když si jí pustím.

Nedávno jsi přispěl trackem do série Singles Club labelu Activia Benz (s trackem, který měl ve svém guestmixu pro Turban další italský producent Miami Mais). Jaké máš nejbližší plány – nové tracky/remixy/desky/spolupráce?
Nyní potřebuji trochu oddechu od Lil Mystica, abych se mohl znovu koncentrovat na původní projekt Mstk. Ale to rozhodně neznamená, že by Lil Mystic měl skončit – slíbil jsem tracky Ryanu Hemsworthovi nebo Maltine Records a slib dodržím. A brzy určitě vypustím nějaký další bláznivý kawaii klubový edit.

S kým bys nejraději spolupracoval?
Buď Tielsie nebo Maxo. Miluju oba!

Info

picture © Jiří Franta

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Turban vs. Shourai Sessions

Honza Bárta 30.09.2014

Pod jménem Shourai se skrývá hyperaktivní DJ, producent, blogger a rozhlasový moderátor i technik z Amsterdamu, který na poslední ze svých pražských návštěv zavítal i do Turbanu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace