Články / Seriály / / Turban

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 12.11.2014

V Domácí Crew se tentokrát zastavil klubový snílek a člen brněnské 142bpm Crew DSCDRMR. Do Turbanu kromě výživného rozhovoru doručil tento příznivce exotických rytmů a zastánce klubové gramatiky také bez okolků na parket cílící set. Turban doporučuje!


Můj oblíbený „otvírák“ setu:
Většinou to je něco s výrazným motivem. Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa. Pokud je to mejdlo s housovým fellingem (v širším slova smyslu), tak mě v poslední době hodně baví hypno divnej remix od Doustera.


Track, který mi momentálně nejvíc „najíždí“:
Kromě některých dancefloorových zbraní hromadnýho ničení mě nárazově baví grime a klubový výstupy labelu Bad Taste Records. Skrze ně jsem poprvé zaregistroval jména jako Walter Ego, Timbah nebo Doctor Jeep. Hodně distinktivní poloha novýho grimeu, viz tuny od Timbaha. Ten zvuk odráží i následující poslechová najížděčka, já mám rád vokály, že jo.

Track, který hraju (skoro) pokaždé:
Když to jsou 135 a 140 bpm sety, tak si většinou neodpustim Ursa Major – Whitecaps. Když jde o pomalejší, housové polohy, poslední dobou neopomínám novýho Deadboye, track YYVH.


Track, který používám pro „záchranu parketu“:
To hrozně záleží. Když to zachraňuješ ve Španělsku nebo v nějakým tropicalbassovým prostředí, tak jsou to většinou nějaký starší cumbie, latinský rapy. No a v urban klubovým kontextu je to opět hodně o citu a situaci. V současnosti jsou to spíš odlehčený písničky, kde se objevuje nějaká svůdná nebo namotávací basa. Dobře to reprezentuje pěkný freečko od Kastla (bejvalej B. Rich).


Moje tajná DJská zbraň:
Těch je celej arzenál, nemá smysl něco jmenovat. Osobně je pro mě důležitá autenticita, osobní pozice, to hledám i jako posluchač/tanečník. Doba „Everybody Is a DJ“ je v tom dost zrádná.

Nejoblíbenější místo (klub) na hraní v ČR:
Cross, NEONE, Kabinet Múz, Radost v Blavě a ještě jsem nebyl v Klubu Dole (sk), tam by mě to zajímalo.

B2B set bych nejraději hrál s…
V barovým, víc cheesy scénáři by to byl nejspíš Brackles, kterýho moc cením za osobitou tvorbu. V rozjetým temným klubu by to byl asi někdo z těch bass/house/garage nakladačů jako Nativ, Conducta, Allmost nebo Mella Dee či Marcus Nasty. Ale jinak B2B moc nehraju, naposled to bylo s Valou někde na Smíchově a to bylo fajn.

Nejpamátnější DJ request, co jsem kdy dostal:
Nebyl to request, ale backup jedný hrozně lo-fi striptérky na Dlouhou noc. To bylo divný, ale zvládl jsem to na jedničku. (smích)

Co mě na českých klubech štve nejvíce:
Asi nic moc. Trochu mně vadí focení a obsese zaznamenáním, ale respektuju to. Možná mi chybí klub nebo mejdan, kde by se dobře a citlivě pracovalo se světelnou atmosférou.

Kde bych si jednou chtěl zahrát:
Jsou místa, jsou věci, mě jde asi nejvíc o lidi. Nemám benchmark. Možná jednou ve svém malém klubu.

Turban Playlist 5.11.2014:
Royal-T - Space Cowboy VIP (Big Dada, 2013)
SPTT - Strange Touch (Douster Weird House remix) (Sound Pellegrino, 2012)
Deadboy - YHVH (Numbers, 2014)
Banks - Stick (Kastle remix) (self-released, 2014)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Turban vs. Shourai Sessions

Honza Bárta 30.09.2014

Pod jménem Shourai se skrývá hyperaktivní DJ, producent, blogger a rozhlasový moderátor i technik z Amsterdamu, který na poslední ze svých pražských návštěv zavítal i do Turbanu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace