Články / Seriály / / Turban

Turban a Domácí Crew 11: dMIT.RY

Turban a Domácí Crew 11: dMIT.RY

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 17.09.2014

Po kratší odmlce se opět rozjíždí Turbaní rubrika a klubová katovna Domácí Crew. Do té se tentokrát dostavil pražský DJ, klubový impresário, poutník po žánrech a velký malý šéf labelu NEO VIOLENCE dMIT.RY. Kromě svých názorů na zdejší klubovou scénu a některých čerstvých (i těch notně uleželých) objevů se v Turbanu vytasil i s mixem, který obsahuje výživný amalgám současného temného neo-grimeu – a rozhodně stojí za poslech! Turban dává jedna.


Můj oblíbený „otvírák“ setu:
Žádný nemám, jelikož každá party je jiná a já vždycky hraju něco jiného.

Track, který mi momentálně nejvíc „najíždí“:
Těžko říct, jelikož mám vícero žánrových rozpoložení. Ale nejvíc mě od Shotgun Festivalu rozsekává nové EP od Acre - konkrétně track Symbols.Track, který hraju (skoro) pokaždé:
V různých podobách tuhle nesmrtelnou klasiku.

Track, který používám pro „záchranu parketu“:
To je podobný jak s otvírákem, záleží na mejdanu, ultimátní záchranný kruh nemám a popravdě jsem se nikdy do takové situace ani nedostal.

Moje tajná DJská zbraň:
CJ Bolland – Camarque


Moje nejoblíbenější místo (klub) na hraní u nás:
MeetFactory kvůli své variabilitě a tomu, že člověk se tam musí vyloženě vypravit a nepotkává tam lidi, kteří tam zašli jen tak náhodou, protože šli kolem. Což ovšem neznamená, že tam šli vyloženě kvůli hudbě, ale i tak to zaručuje "kvalitnější" crowd.

B2B set bych nejraději hrál s…
Nerad dávám b2b sety s lidmi, se kterými se moc neznám osobně a dlouhou dobu jsem je vyloženě bojkotoval. Nikoho vysněného nemám.

Nejpamátnější DJ request, co jsem kdy dostal:
Žďár nad Sázavou, myslím, že to byly tak čtyři roky nazpátek. Na mejdan moc lidí nedošlo, jen pár štamgastů. Přišel za mnou vysokej týpek, dlouhý černý kožený kabát, dlouhé černé vlasy. Chtěl něco od Depešáků. Říkám, že nemám. Vyndal z kapsy litr a položil ho na stůl. Nemám. Vyndal další. Nemám. Zvýšeným hlasem řekl: "Tak kolik chceš?!" Poslal jsem ho do háje. Jsem si jistý, že kdybych si ty peníze vzal, tak by mi na odchodu stejně zlámal hnáty.

Co mě na českých klubech štve nejvíce:
Zaprděnost většiny programových vedoucích, zaprděnost většiny návštěvníků a jako pořadatele nutnost dávat stále nízké vstupné, které se paradoxně, i skrze zdražování úplně všeho kolem, stále drží na stejné hladině jako před patnácti lety, kdy jsem šel do klubu poprvé.

Kde bych si jednou chtěl zahrát:
Hmmm, no vysněné místo asi nemám. Ale místy jako Dimensions Festival nebo něco jako Unsound, newyorský Output, Pudel v Hamburku, Stattbad v Berlíně, ani Berghainem bych neopovrhnul. Vesměs kdekoliv, kde bude dobrý atmo, to je nakonec to nejdůležitější.

Turban Playlist 10.09.2014:
Objekt - Ganzfeld (Leisure System, 2014)
Dopplereffekt - Delta Wave (Leisure System, 2014)
Acre - Symbols (Project 13 MCR, 2014)
Opus III - It's a Fine Day (EastWest, 1992)
CJ Bolland - Camarque (R & S Records, 1993)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace