Články / Seriály / / Turban

Turban #94: Beatové okurky

Turban #94: Beatové okurky

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 06.08.2014

Navzdory titulku se v Turbanu okurková sezóna opravdu nekoná – a tento díl byl tak až po střechu nabitý nejnovějším beatovým pozlátkem a čerstvými tráčky s přívlastkem 2.0. Na prvním místě tkví samozřejmě tolik očekáváný návrat Sophieho s trackem Lemonade, který jeho next level live sety probublával už nějakou tu chvíli.

Na rozdíl od Lemonade, kterou Sophie Turbanu poskytl vloni v prosinci po svém prvním pražském vystoupení, je finální a oficiální verze o 10 BPM rychlejší a o minutu a půl kratší – koncentrovanější roztok však téhle holistické limonádě jenom prospěl. Stejně tak prospívá i Rustiemu spolupráce s Danny Brownem – ten mu vrátil props za produkci tří tracků na své desce Old a doslova „zabil“ v novém Rustieho tracku Attak, který se objeví na jeho druhé desce Green Language. Představte si Slasherr s Dannym na micu a máte tak zhruba představu, o jak hnědou notu půjde – Turban doporučuje držet (si) svěrače.

Rustieho bratr v triku Hudson Mohawke se také přihlásil na Warpu s novým počinem. EP Chimes vyjde brzy a (nejen) titulní tráček už Turbanu zvonil v uších nějakou dobu z různých setů – podobně jako druhá polovina aktuálně hibernujících TNGHT Lunice, který se už nemohl dočkat a konečně oficiálně vypustil svůj staronový banger Can’t Wait To. Ten zazněl poprvé už v Rustieho Essential Mixu na začátku roku 2012 – a podobně jako Hudsonovo nové EP tak může sloužit coby názorná ukázka toho, nakolik v dnešním prostředí klubového hypeu tracky stárnou. I Sophieho nadčasová Lemonade už má totiž na tachometru nějaký ten pátek.


Turban Playlist 30.7.2014:
Pixelord - Tumblr Girl (Infinite Machine, 2014)
813 - Black Black Rose (self-released, 2014)
Lunice - Can't Wait To (LuckyMe, 2014)
Hudson Mohawke - Chimes (Warp, 2014)
Rustie - Attak ft.Danny Brown (Warp, 2014)
Shlohmo x Jeremih - Let It Go (WEDIDIT, 2014)
DJ Tuco - Rather Be (With Hoes) (self-released, 2014)
Bad Mojo - Tidal Waves (Moleskine Wave Machine mix) (Meanbucket, 2014)
Feadz x Big Dope P - Get Wild (Lockah remix) (Moveltraxx, 2014)
VesperTown - Tuff Luv (Club Flip) (Donky Pitch, 2014)
Redinho - Playing With Fire (Numbers, 2014)
SOPHIE - LEMONADE (Numbers, 2014)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace