Články / Seriály / / Turban

Turban a Tielsie

Turban a Tielsie

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením na Famufestu se v Turbanu virtuálně (prostřednictvím svých exkluzivních tracků) zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music – Tielsie!

Turban se o Tielsiem poprvé dozvěděl prostřednictvím jeho hektického a heretického remixu Sophieho hitu BIPP. O Tielsiem toho jinak mnoho neví – snad jen že pochází z Francie a dle všech indicií je mužského pohlaví. A také že stojí za absolutně dechberoucí verzí hyperpopu, která tento rok (nejen) Turbanu protočila uši několikrát naruby. Těch několik málo tracků – jeden v rámci PC Music a jedno jednoskladbové EP se dvěma remixy na TomCrew – však dostatečně stačilo si udělat obrázek o jeho sonické paletě 2.0, která zní, jako když se popový producent s diagnózou ADHD zničehonic po dobu tří minut absolutně koncentruje.


Turban prorokuje Tielsiemu závratnou budoucnost s podobně raketovým nástupem, jako mají jeho über-chytlavé tracky – a přesvědčit se o tom můžete v tomto Turbanu, kam Tielsie poslal hned šest svých dosud neslyšených tracků. Ve světové (!) rozhlasové premiéře si tak naložte do uší jeho remix GFOTY nebo Spinee, VIP verzi Palette nebo track tak čerstvý, že ještě nemá jméno. Beatová budoucnost má jméno Tielsie!

Turban Playlist 26.11.2014:
Lapalux - Make Money (Rockstar Games, 2014)
Drippin - Kyselina (Lit City Trax, 2014)
Drippin - Kyoto (Lit City Trax, 2014)
Drippin - Waterfall (Lit City Trax, 2014)
Murlo - Roman Baths (Rinse, 2014)
Murlo - Dripstone (The Chase Scene) (Rinse, 2014)
Mr. Mitch - Denial (Planet Mu, 2014)
Palmistry - DROPdrip (self-released, 2014)
Tielsie - Défilé (unreleased)
Tielsie - Firlgriends (unreleased)
GFOTY - Lover (Tielsie remix) (unreleased)
Spinee (Tielsie edit) (unreleased)
Tielsie - Palette VIP (unreleased)
Tielsie - untitled demo unfinished (unreleased)
Hannah Diamond - Every Night (PC Music, 2014)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Turban vs. Shourai Sessions

Honza Bárta 30.09.2014

Pod jménem Shourai se skrývá hyperaktivní DJ, producent, blogger a rozhlasový moderátor i technik z Amsterdamu, který na poslední ze svých pražských návštěv zavítal i do Turbanu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace