Zprávy / Nové desky

Debut Hello Incognito završuje podzim Bughead Records

Debut Hello Incognito završuje podzim Bughead Records

redakce | Zprávy / Nové desky | 10.11.2021

Písničkář Hello Incognito vydal začátkem listopadu svůj dlouhohrající debut s názvem Greenhorn. Album vychází na kazetě u slovenského labelu Z Tapes, stejně jako u jihomoravských Bughead Records.

„Název desky odkazuje k tomu, že jsem nějaké písničky složil už před lety. Ale taky k tomu, že mám rád westerny. Mám teorii, že kdybych žil v časech divokého západu, zastřelili by mě při prvním přepadení dostavníku, protože bych udělal nějakou amatérskou chybu,“ říká ke svému debutu Hello Incognito. Vznik desky, stejně jako většina produkce z labelu Bughead Records, probíhal v domácích podmínkách. „Nahrával jsem jen za stoprocentní jistoty, že právě není nikdo doma. I proto mi trvalo dokončení trochu déle.“ O mix a mastering se postaral Vincent Stránský, který spolupracuje na většině alb z produkce Bughead Records. Nahrávka Greenhorn, kterou celkem tvoří sedm skladeb, staví především na silném písničkářském projevu, rozmanitá je ale i zvukově. „Nerozumím synťákům, takže mám na desce třeba harmonium, skořápky, různá chrastítka, okarínu nebo dešťovou hůl.“


Pro malý jihomoravský label se jedná už o třetí release za poslední měsíc. Začátkem října vydali na kazetě debutové album v Brně působícího rakouského lo-fi hudebníka Nichiho Mleboma. V polovině října pak přidali v pořadí druhou labelovou kompilaci zaměřenou jak na interprety vydávající u Bugheada, tak na spřízněné hudebníky z on-line světa jako jsou Angie Death, Hark nebo Mister Sweetheart. Z domácí scény nabídla nahrávka debutující skladbu brněnské písničkářky Barbory Hory či skladbu uherskohradišťských Carya.

Info

Bughead Records
Bandcamp vydavatelství

foto © se svolením Bughead Records

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Debutové EP vydává projekt Blue Uandi

redakce 19.01.2022

Čtyři tracky EP vykreslují aktuální témata jako je přenos vědomí do digitální sféry, motivace lidského bytí, změny stavu vědomí, protichůdností pocitů.

Češi remixují Trad.Attack!

redakce 18.01.2022

Z Česka se Trad.Attack rozhodli oslovit s nabídkou spolupráce hned tři jména napříč elektronickou scénou. Bratři, DJ Kewu a další.

Duo Meowlau x Val oznamuje EP

redakce 17.01.2022

Titulna skladba Nevermind sa da zaradit do liquid drum and bass zanru s vokalami.

Thistle vydávají první studiovou nahrávku

redakce 12.01.2022

Album obsahuje materiál představující minimalistické ambientní improvizace i pečlivě vystavěné skladby a ukazuje tak relativní tvárnost dvojice.

Insania ohlašuje nové album

redakce 10.01.2022

Koncepce nahrávky si hraje s groteskností dějinných událostí, vizuál je pojatý jako gangsta verze grotesek 20. let 20. století a název alba je kombinací...

V0nt vydávají debutové album

redakce 06.01.2022

Jak je u V0nt zvykem, deska vznikala okolo stolu plného samplerů, synťáků a bzučících efektů.

Andrea Šulcová: Nobody Knows

redakce 04.01.2022

Album obsahuje šest písní s autorskými texty i hudbou. Autorka si zároveň sama natočila kytary, zpěvy a příčnou a irskou flétnu.

Nový release Weltschmerzen :: Pain Palace

redakce 02.01.2022

Trinástym releasom vydavateľstva Weltschmerzen je dlhohrajúci album staro-nového projektu Pain Palace.

Munroe vydávají nové album Divoké kvítí

redakce 31.12.2021

Pilotní klip Vlčí menuet vás ponoří do nálady hororů z 50 let.

Stroon vydáva novú nahrávku

redakce 30.12.2021

Ake by to bolo, ak by sa dalo vylučovanie hormónov ovládať vôľou? Ako by sme to vedeli používať a čo by to urobilo s naším sebaobrazom?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace