Zprávy / Nové desky

Debut Hello Incognito završuje podzim Bughead Records

Debut Hello Incognito završuje podzim Bughead Records

redakce | Zprávy / Nové desky | 10.11.2021

Písničkář Hello Incognito vydal začátkem listopadu svůj dlouhohrající debut s názvem Greenhorn. Album vychází na kazetě u slovenského labelu Z Tapes, stejně jako u jihomoravských Bughead Records.

„Název desky odkazuje k tomu, že jsem nějaké písničky složil už před lety. Ale taky k tomu, že mám rád westerny. Mám teorii, že kdybych žil v časech divokého západu, zastřelili by mě při prvním přepadení dostavníku, protože bych udělal nějakou amatérskou chybu,“ říká ke svému debutu Hello Incognito. Vznik desky, stejně jako většina produkce z labelu Bughead Records, probíhal v domácích podmínkách. „Nahrával jsem jen za stoprocentní jistoty, že právě není nikdo doma. I proto mi trvalo dokončení trochu déle.“ O mix a mastering se postaral Vincent Stránský, který spolupracuje na většině alb z produkce Bughead Records. Nahrávka Greenhorn, kterou celkem tvoří sedm skladeb, staví především na silném písničkářském projevu, rozmanitá je ale i zvukově. „Nerozumím synťákům, takže mám na desce třeba harmonium, skořápky, různá chrastítka, okarínu nebo dešťovou hůl.“


Pro malý jihomoravský label se jedná už o třetí release za poslední měsíc. Začátkem října vydali na kazetě debutové album v Brně působícího rakouského lo-fi hudebníka Nichiho Mleboma. V polovině října pak přidali v pořadí druhou labelovou kompilaci zaměřenou jak na interprety vydávající u Bugheada, tak na spřízněné hudebníky z on-line světa jako jsou Angie Death, Hark nebo Mister Sweetheart. Z domácí scény nabídla nahrávka debutující skladbu brněnské písničkářky Barbory Hory či skladbu uherskohradišťských Carya.

Info

Bughead Records
Bandcamp vydavatelství

foto © se svolením Bughead Records

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Chorobopop je Svobodě na stopě

redakce 15.04.2024

Kapela na své třetí desce nastavuje dvě tváře, postpunkovou a synthpopovou.

estimates vydávají první singl

redakce 14.04.2024

Singl je předzvěstí dalších tří, které budou následovat v nadcházejících týdnech a zároveň i příslibem dalších nahrávek naplánovaných na konec roku.

Einstürzende Neubauten vydávají nové dvojalbum

redakce 13.04.2024

Nahrávka vychází z volných živých improvizací, které členové této legendární německé kapely hráli před dvěma roky na turné k tehdy aktuální desce Alles in Allem.

The Valentines vydávají debutové album

redakce 12.04.2024

Písně v sobě kombinují kytary, synťáky a mix indie popu, indie rocku, 80s zvuků a moderního popu

Ivy Z vydává EP

redakce 10.04.2024

„Celý rok 2023 byl rok zvratů a tuto kapitolu chci aspoň z části uzavřít vydáním nového materiálu," říká Ivy Z.

Druhý singl Manon meurt

redakce 07.04.2024

Druhý singl z připravovaného alba Unravel vychází u Minority Records v produkci Eddieho Stevense.

Vychází vinyl Bakchantky

redakce 07.04.2024

Zvuk Bakchantek je unikátní, herci a herečky Činohry se v nich potkávají s hudební skupinou Bert & Friends a ženským operním sborem.

Tolstoys uvádějí album a jedou na tour

redakce 04.04.2024

Tolstoys mísí kultury svých členů ze Slovenska, Německa a Nového Zélandu, působí v Berlíně, ale úspěchy sbírá i jinde v zahraničí.

Berlin Manson, Poor but Sexy

redakce 01.04.2024

Po debutovém EP Život končí keď máš trinásť se tentokrát jedná o konceptuálně ucelené dílo o třinácti skladbách.

Acid Row vyšlo album Poisoned Mind

redakce 31.03.2024

Na albu se nachází osm skladeb, jejichž témata často směřují ke zkáze a destrukci jednotlivce i společnosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace