Články / Seriály

Douška vydavatelská: Daniel Kozlík (Analog Freaks)

Douška vydavatelská: Daniel Kozlík (Analog Freaks)

redakce | Články / Seriály | 26.05.2023

Analog Freaks je slovenské hardcore-punkové vydavatelství. „Jsme analogoví šílenci. Milujeme praskání vinylových desek a šumění magnetofonových pásků. A proto jsme se rozhodli jít proti proudu bezmyšlenkovitého stahování hudby z internetu. Věříme ve filozofii do-it-yourself, která se odráží i ve vzhledu našich releasů. Snažíme se jim věnovat co nejvíce úsilí a času, aby vypadaly dokonale, ale zároveň nesly náš osobní otisk.“ Povídali jsme se s Danem Kozlíkem.

Co nového
Momentálne sme vydali náš desiaty titul za našu desaťročnú existenciu - Silent Spring. Je to skvelá kolaborácia medzi hudobníkmi Fokular (Möbius, Unattended Funeral, Boiling Point) a Talk=Trouble (V0nt, Nervy, Remek, Gattaca), kde spojili svoje sily v drone, noise, field recording a power electronic hudbe. Nahraté živé bicie a elektronika s takým zvukom sa dnes v našich končinách tak často neobjavuje. Som veľmi rád, že nám dali dôveru a mohli sme to vydať na kazete v tradičnom AFR prevedení. Päťdesiat päť kusov v našom signature papierovom obale, vytlačenom pomocou sieťotlače na striebornom papieri. Master robil legendárny James Plotkin, cover art Cyberianpunks a o layout sa postaral DeeXGee. Ručne číslované v dvoch farebných variantách. Plus jedno malé prekvapenie na kazete.


Co chystáme
Nechystáme nič špeciálne. Žiadne veľké plány. Možno ak sa podarí Möbius dostať do štúdia na jeseň, ale nechcem nič predbiehať. Viac menej jeden-dva vydania za rok už máme splnené.

Co vidím a slyším jinde
Momentálne sa na gramofóne točí dookola Kali Malone – Living Torche, v tape decku mám soundtrack Earth k ich dokumentu Even Hell Has Its Heroes. Digitálne nové albumy Tim Hecker – No Highs a Khoiba - Vertical Urgencies, ktoré striedam s Chat Pile a Cherubs. Skvelý objav v poslednej dobe je Tirzah, Uboa a Richard Skelton. Na koncerty moc nemám čas, ale posledne Never Sol bola highlight, a tešil som sa na Lingua Ignota v libeňské synagóge. A samozrejme teším sa na koncerty s Möbius, Penumbra Vortex a Fokular. V kine som stihol len Deadmana od Jima Jarmuscha na 35mm kópii a chcel by som sa pozriet na The Whale od Darrena Aronofskyho.

Info

Analog Freaks
web vydavatelství

foto © se svolením Analog Freaks

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Protokol: Brother Michael (Psymon Spine)

redakce 16.05.2024

V našem protokolu jsme vyzpovídali klávesistu a producenta Brother Michaela, abychom nahmátli hlubší kořeny kapely.

Kam na rajz s Bárou Hodonickou (Regiony)

redakce 15.05.2024

„Jedinečná atmosféra, očekávaná i naprosto náhodná setkání dělají z divadelního Hradce to jediný místo, kde v červnu chce a musí být každý,“ říká ta, která žije kulturou.

Vstupní prohlídka: Lament

redakce 13.05.2024

Apokalyptické vize i sociální kritika, poezie, u které se tančí. A dvojice Lament v naší čekárně u příležitosti aktuálního alba.

Pořadatelská: Tomáš Jarkovský (Regiony)

redakce 11.05.2024

Na jaké divadelní představení a festivaly nás pozve vášnivý divadelní nadšenec a ředitel Draku? Regiony a nejen ty.

Vstupní prohlídka: Jonathan Roy

redakce 06.05.2024

„Je to alternativní, psychedelické, popové i písničkářské. Zvláštní a zároveň cool,“ láká zpěvák. Na desku i na koncert v Kasárnách. Vstupní průklep.

Pořadatelská: Ivo Lorenc (MeetFactory)

redakce 02.05.2024

Kytarista několika brněnských kapel a produkční MeetFactory v pořadatelské rubrice.

Protokol: Alex Stephens (Strawberry Guy)

redakce 26.04.2024

Jahodový kluk se s námi podělil o nejdůležitější alba, hudební guilty pleasures a písně, u kterých pláče jeho srdce. V květnu ho uslyšíte v Praze.

Preview: Dunk!festival

redakce 25.04.2024

Lineup štandardne ponúka velikánov žánru ako This Will Destroy You, sleepmakeswaves, Emma Ruth Rundle, ako i menšie, no nemenej zaujímavé projekty z celého sveta.

Vstupní prohlídka: ||ALA|MEDA||

redakce 24.04.2024

Jejich čerstvá novinka Spectre 02 vyšla minulý týden pod labelem Brutality Garden. Už tento týden ji můžete slyšet naživo na bratislavském Sharpu, o týden později v Praze, v červenci na…

Pořadatelská: Martina Lesner (United Islands of Prague)

redakce 18.04.2024

Položili jsme několik otázek hledačce nových talentů, bookerce a dramaturgyni festivalů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace