Články / Rozhovory

xplaylist.cz: Elektronika je požárem hudby

xplaylist.cz: Elektronika je požárem hudby

redakce | Články / Rozhovory | 11.09.2012

Možná jste si říkali, že zmenšený výskyt admina Xplaylistu nevěstí nic dobrého a taky že ne. Radši jsme se zeptali. Ale bylo těžké dopátrat se někoho relevantního, neřkuli někoho, kdo patří do týmu, který Xplaylist obhospodařovává (to bylo velmi těžké slovo). Nakonec jsem byl odkázán na někoho... Však uvidíte sami. Já nevim. Prostě nevim.

Vlažné palbě ještě vlažnějších odpovědí čelil nějaký neznámý člověk v neznámém koutě sítě, ze kterého kdybych řekl, že mám smíšené pocity, nebylo by to úplně přesné. Pro vůbec nějakou orientaci mu říkejme info@xplaylist.cz. Ano, je to trochu hloupé, ale nic jiného nemáme.

Jakožto normálnímu, tedy běžnému uživateli webu XP se mi zdá, že správa ze strany majitele...
Nejsem žádný majitel, natož tohodle.

... ze strany... správce nebo „dohližitele“ v poslední době nějak vázne, změní se něco v budoucnosti?
V budoucnosti se změní skoro všechno.

Konkrétně?
Majitel zůstane stejný, ale neptej se mě, kdo to je, nemám tušení, sajt dostane konečně nějakého regulérního šéfa, ale neptej se mě, je docela dobře možné, že to bude jen nějaká pochybná virální entita, která ve skutečnosti neexistuje. Co jsem slyšel, tak by se mělo více šlápnout do metalu, majitel prej byl ve Vizovicích. Trochu doufám, že jen na kořalku.

Kdo web spravoval doposud?
Do týdle chvíle to byl webmaster, který však na celkovou správu a věci s tím spojené nemá čas, ani chuť. Je to webmaster a chce mástrovat na jiném poli. Zezadu. Zevnitř, jestli to říkám dost jasně.

Co všechno se tedy bude měnit?
Grafika, lidi, kapely, desky, drezy i drezúra fanoušků. Trochu mám obavy, že se bojíme, že to bez nich nepůjde. Vedení si to chtělo dělat po svém. Jako tlačit svoje koně, mít reklamu na kolu a fakinčikin a jezdit na Baleáry za kurvama.

Na Baleáry se nedá jet.
Jakto?

Jsou to ostrovy.
Aha. No tak to koukám. Ještě něco?

Zlé jazyky tvrdí, že XP chce být tím, čím je Čsfd pro filmovou komunitu.
Takové jazyky patří na veganský pekáč. Ale jinak mají pravdu.

Neříká se tomu „obšlehnout nápad“?
Co si myslíš o know-how?

Narážíte na autorská práva? Ta by se měla dodržovat.
A hranice?

Striktní.
Dobře, s blbcem se dál nebavím. Zdravím fanoušky sobě, tohohle bouchače byste měli exkomunikovat. Do budoucna hodně síly a odvahy, šéfové jsou marťani, chystají se koupit Spark, X Mag i továrnu Koh-i-Noor, takže všechno bude, jak má být. Chystejte závěti.

Jaká přesně je vaše funkce? A máte nějaké civilní jméno?
Jsem kreativec/holka pro všechno/kajzr sozé. V občance mám Felix Zorbe.

To je přezdívka?
Cože?

(Rozhovor byl redakčně zkrácen, co to šlo taky ořezán o vulgarismy a xenofobní hudební názory.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kancelář Kreativní Evropa: Hlavní je konat

Jarmo Diehl 02.12.2021

Proč je v kultuře více žen, ale na vedoucích pozicích přibývá mužů? Nejen na tuto otázku jsme hledali odpovědi před online konferencí Moc žen a kultura.

Simon Reynolds: Zachycovat módu v pohybu

Karel Veselý 30.11.2021

Pokud jde o alternativní hudbu, těžko bychom v posledním čtvrtstoletí našli vlivnějšího publicistu, než je Simon Reynolds. Rozhovor.

Jacob Kirkegaard: Kremace, nebo rozklad, toť otázka

Václav Adam 09.11.2021

Dánský umělec Jacob Kirkegaard uvede dílo Opus Mors, zachycující v detailech zvuky, které člověk už sám běžně neuslyší, jelikož už je mrtvý... Rozhovor.

Vladivojna La Chia: V krizových situacích si nelibuju

Blanka Kůrková 09.10.2021

Zpěvačka, skladatelka, textařka a vystudovaná výtvarnice vydává páté sólové album, které pokřtí v Praze, Brně a Ostravě.

Jan Jílek (AČFK): Kino se taky vrátí

Jarmo Diehl 06.10.2021

Právě dnes má premiéru film Malířka a zloděj v distribuci Asociace českých filmových klubů. Rozhovor o filmových klubech, postcovidové situaci a víře v budoucnost.

Nela Klajbanová (LITR): Nechceme suplovat existující formáty

Jarmo Diehl 24.09.2021

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se na autorské a umělecké publikace a my se ptáme její šéfky.

Filip Kršiak (Elbe Dock): Ústí (do) Evropy

Viktor Palák 20.09.2021

Přijedou i Buchty, elita jódlování a tvůrci nejlepších domácích dokumentů. Rozhovor s ředitelem Filipem Kršiakem o cestě z velkoměsta do města – a do Evropy.

VickiKristinaBarcelona: Milujeme blešáky

Adéla Polka 17.09.2021

Skupina jako by se svým vzezřením přenášely při vystoupení do trochu jiné doby. Třicátá léta, New York, špinavé pajzly, vajgly a chlast. A Tom Waits.

Peter „Ryby“ Rybár: Pravý underground je charita

Richard Kutěj 07.09.2021

Jak funguje slovenský undergroundový label, kterému se daří držet krok se světem, jak vypadaly devadesátky na dark elektronické scéně? Nejen o tom je tento rozhovor.

Tomm Prochazka (Dirty Old Dogs): Umět nechat odejít to krásné

Jiří Přivřel 31.08.2021

O inspiracích a tvůrčím procesu, který vedl ke vzniku alba, jsme si povídali s frontmanem Tommem Prochazkou.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace