Články / Rozhovory

xplaylist.cz: Elektronika je požárem hudby

xplaylist.cz: Elektronika je požárem hudby

redakce | Články / Rozhovory | 11.09.2012

Možná jste si říkali, že zmenšený výskyt admina Xplaylistu nevěstí nic dobrého a taky že ne. Radši jsme se zeptali. Ale bylo těžké dopátrat se někoho relevantního, neřkuli někoho, kdo patří do týmu, který Xplaylist obhospodařovává (to bylo velmi těžké slovo). Nakonec jsem byl odkázán na někoho... Však uvidíte sami. Já nevim. Prostě nevim.

Vlažné palbě ještě vlažnějších odpovědí čelil nějaký neznámý člověk v neznámém koutě sítě, ze kterého kdybych řekl, že mám smíšené pocity, nebylo by to úplně přesné. Pro vůbec nějakou orientaci mu říkejme info@xplaylist.cz. Ano, je to trochu hloupé, ale nic jiného nemáme.

Jakožto normálnímu, tedy běžnému uživateli webu XP se mi zdá, že správa ze strany majitele...
Nejsem žádný majitel, natož tohodle.

... ze strany... správce nebo „dohližitele“ v poslední době nějak vázne, změní se něco v budoucnosti?
V budoucnosti se změní skoro všechno.

Konkrétně?
Majitel zůstane stejný, ale neptej se mě, kdo to je, nemám tušení, sajt dostane konečně nějakého regulérního šéfa, ale neptej se mě, je docela dobře možné, že to bude jen nějaká pochybná virální entita, která ve skutečnosti neexistuje. Co jsem slyšel, tak by se mělo více šlápnout do metalu, majitel prej byl ve Vizovicích. Trochu doufám, že jen na kořalku.

Kdo web spravoval doposud?
Do týdle chvíle to byl webmaster, který však na celkovou správu a věci s tím spojené nemá čas, ani chuť. Je to webmaster a chce mástrovat na jiném poli. Zezadu. Zevnitř, jestli to říkám dost jasně.

Co všechno se tedy bude měnit?
Grafika, lidi, kapely, desky, drezy i drezúra fanoušků. Trochu mám obavy, že se bojíme, že to bez nich nepůjde. Vedení si to chtělo dělat po svém. Jako tlačit svoje koně, mít reklamu na kolu a fakinčikin a jezdit na Baleáry za kurvama.

Na Baleáry se nedá jet.
Jakto?

Jsou to ostrovy.
Aha. No tak to koukám. Ještě něco?

Zlé jazyky tvrdí, že XP chce být tím, čím je Čsfd pro filmovou komunitu.
Takové jazyky patří na veganský pekáč. Ale jinak mají pravdu.

Neříká se tomu „obšlehnout nápad“?
Co si myslíš o know-how?

Narážíte na autorská práva? Ta by se měla dodržovat.
A hranice?

Striktní.
Dobře, s blbcem se dál nebavím. Zdravím fanoušky sobě, tohohle bouchače byste měli exkomunikovat. Do budoucna hodně síly a odvahy, šéfové jsou marťani, chystají se koupit Spark, X Mag i továrnu Koh-i-Noor, takže všechno bude, jak má být. Chystejte závěti.

Jaká přesně je vaše funkce? A máte nějaké civilní jméno?
Jsem kreativec/holka pro všechno/kajzr sozé. V občance mám Felix Zorbe.

To je přezdívka?
Cože?

(Rozhovor byl redakčně zkrácen, co to šlo taky ořezán o vulgarismy a xenofobní hudební názory.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Doug Robb (Hoobastank): Jak velí upřímnost

Eva Karpilovská 22.05.2024

„Já měl třeba vždycky trochu problém označovat nás za umělce. Jsem prostě jen člověk, co dělá hudbu.“ Rozhovor s frontmanem kapely Hoobastank pro Full Moon.

Curk: Většinou je to o lidech

Veronika Miksová 22.04.2024

Charismatického kluka z Jihlavy nebylo úplně snadné rozpovídat, než mi došlo, že všechno podstatné ze svého vnitřního světa sublimuje do hudby. Rozhovor.

Margaux Sauvé (Ghostly Kisses): Příběhy posluchačů ovlivňují proces psaní

Kristina Kratochvilová 29.03.2024

Kanadská zpěvačka Margaux Sauvé je středobodem Ghostly Kisses a ve snových zvukových krajinách rozpíná příběhy o lásce, touze a ztrátě. Rozhovor.

Václav Havelka (fyield): KEXP vnímám jako milník

Michal Pařízek 25.03.2024

Dostat se s kapelou do studia legendární radiové stanice KEXP v Seattlu je snem mnoha hudebníků z celého světa. Rozhovor.

Josef Buchta (B-Side Band): Vždycky jsem snil o tom, že budu mít big band

Jiří V. Matýsek 11.03.2024

„Spotify je skvělý nápad, uživatelsky neuvěřitelně fantastická věc. Člověk nemusí nic tahat, nic nosit. Ale všichni ti muzikanti jsou okradení," říká principál. Rozhovor.

The Bladderstones: Záskoky nevedeme

Jiří V. Matýsek 06.03.2024

Slánské artbluesové trio se po sedmi letech od debutu Without Cover vrátilo s chválenou studiovkou a zároveň slaví deset let na scéně. Rozhovor.

Boris Schubert (Skvot Czech): Tvorba úspešného kurzu je tímová záležitosť

Mariia Smirnova 05.03.2024

„... snažíme sa oslovovať naozaj zaujímavých a úspešných ľudí vo svojom obore. Základom je vzájomná dôvera, sympatie a ochota lektora s nami aktívne spolupracovať.“ Rozhovor.

Pragueshorts: Piotr Jasiński (Mimo), Natálie Durchánková (Přes střepy)

Viktor Palák 28.02.2024

Ve finálním díle ankety odpovídají Piotr Jasiński, v jehož filmu Mimo ztvárnili Josef Trojan a Jakub Kalián kamarády, kteří narazí na situaci, která může být spouštěčem revize jejich vztahu.

Julie Martinková, Anna Horáková (FAMUFEST): Nesmíme se strachem nechat odradit od růstu

Mariia Smirnova 27.02.2024

„V programové dramaturgii si hrajeme hodně s pocity či smysly a chceme, aby i diváci při návštěvě festivalu mohli více reflektovat tuto část sebe sama..." Rozhovor.

Pragueshorts: Greta Stocklassa (Bzukot Země), Marie-Magdalena Kochová (3MWh)

Viktor Palák 26.02.2024

Bzukot Země zachycuje absurdní i povědomou šarvátku o to, jak formulovat zprávu mimozemským civilizacím. V kontaktu se současnými tématy je i film 3MWh, který volí atmosféričtější cestu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace