Zprávy / Nové desky

God and Eve sa vracajú na scénu

God and Eve sa vracajú na scénu

redakce | Zprávy / Nové desky | 19.03.2024

Slovenská kapela God and Eve má po dvoch rokoch nový singel. Spieva v ňom o tigroch a k obľúbenej kombinácii klavíra s vrstvenými vokálmi pridala hlučné gitary aj husle. Skladba Cirkus je prvým singlom z pripravovaného štúdiového albumu, ktorý vychádza 29. marca.


Ústrednými postavami God and Eve sú skladatelia Eva Sajanová a Richard Grimm. Mladí hudobníci vo svojej tvorbe radi stierajú žánrové hranice. V ich pesničkách môžete počuť pop, džezové vplyvy, psychedelické plochy aj tvrdé gitary. Hudobnú dráhu odštartovali pred tromi rokmi a odvtedy si zahrali na festivaloch Pohoda, Sharpe, MENT Ljubljana či na koncertoch v réžii českých dramaturgov Heartnoize Promotion a Mladí ladí jazz.

Nová skladba Cirkus vznikla v rámci procesu tvorby albumu ako posledná. Speváčka Eva Sajanová sa pri nej na nejakú dobu (alebo možno aj na dobro) lúči s angličtinou, aj keď na albume ešte stále sú prítomné aj anglické texty. Cirkus je dostupný na všetkých streamovacích platformách a bude súčasťou nového albumu Taký pekný, veľký, ktorý vyjde na značke Slnko Records na Veľký piatok 29. marca.

Info

God and Eve
Fb kapely

foto © Peter Dvorský

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hobby Horse Cowboy vydali Branko’s Bridge

redakce 15.05.2024

Žánrově doširoka rozkročené album propojuje vokál Vojtěcha Váchy i snivé aranže, které jsou pro Branko’s Bridge tak typické.

Debut Jana Váni

redakce 14.05.2024

Ve spolupráci s badfocusem natočil už dříve dva singly a v přípravě na debutové album se nashromáždilo i několik skladeb.

Eremen a jeho prvý album

redakce 13.05.2024

Pestré beaty od chillovejších lo-fi produkcií až po úderný boombap, hravé texty a inšpiratívne spolupráce.

Kadé chim? Rez želez

redakce 13.05.2024

Deska obsahuje třináct skladeb, většina z nich je nových či novějších, jen na úvod alba zní pár písniček, z nichž některé pamatují ještě 90. léta a formaci Sen Vesen.

Nový album The Ills

redakce 12.05.2024

Zvláštnosťou inštrumentálneho albumu sú aj texty - sonety ku každej skladbe.

Wolf Lost in the Poem vydává novou desku

redakce 10.05.2024

Druhý díl s názvem Indigem je věnován opět básnířkám, ale tentokrát výhradně českým.

Nové album Manon meurt

redakce 07.05.2024

Název Unravel odkazuje k vývoji kapely a naplňování potenciálu všech hudebníků, nástrojů a hudebních motivů i procesu odkrývání vrstevnatosti skladeb a emocí.

Kluci z garáže mají EP

redakce 06.05.2024

Klubový boyband s nejaktuálnějším sound designem ohledávající žánrové mutace UK garage, reggaetonu, Baile funku či anime soundtracků.

Nové album Přetlak věku

redakce 04.05.2024

Jako kdyby Penguin Cafe Orchestra (producent Brian Eno) utvořilo fúzi s českým folkem 80. let a začalo tvořit písničky opatřené poťouchlými texty těžícími z tradice nonsensu i „malých témat“.

mezi patry klid debutují

redakce 03.05.2024

Tvůrci vítězného songu výzvy Bastl Electronic Track na své desce definují žánr hyperfolk trap.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace