Zprávy / Festivalové

Hudba je taky věda, říká hudební program festivalu AFO

Hudba je taky věda, říká hudební program festivalu AFO

redakce | Zprávy / Festivalové | 18.04.2024

Zvuk současnosti i budoucnosti, noci na tanečním parketě a nové hudební objevy. Jako každý rok i letos překračuje program Music is Science festivalu Academia Film Olomouc (AFO) hranice žánrů a nachází fúzi mezi vědou a uměním.

“Na své si tradičně přijdou milovníci a milovnice nízkofrekvenční sub-basy, cinematických syntezátorových ploch, zefektovaných vazbících kytar, rytmické preciznosti a lyrické ostrosti. Mezi lákadla doprovodného programu patří například cenami ověnčená Fvck_kvlt crew, dadaistický rap v podání dvojice Laokoon nebo umělkyně Klara Wodehn, která si letos odnesla cenu Vinyla v kategorii objev roku,” pozval na program Jiří Bejček, dramaturg hudebního programu AFO.


Svoji českou premiéru si odbude německo-alžírská skladatelka a DJka Acidfinky. Ta si navíc připravila jedinečný live set, který poprvé představí právě olomouckému publiku. “Stejně tak přiveze svou novou a dlouho očekávanou desku rakovnická shoegazeová kapela Manon Meurt, a to pouze dva dny před jejím vydáním,” doplnila dramaturgyně Lucie Zelená.

Po ukončení živé produkce se hudební stage promění v roztančené večírky. “Na tyto afterparties mají vstup všichni se základní akreditací. Nikdo tak nepřijde o možnost poslechnout si DJ jména evropského formátu jako jsou Marie Pravda nebo LAU, jedno z nejvýraznějších jmen budapešťské klubové scény. Vizuálně hudbu doplní minulými ročníky prověřený umělecký kolektiv Laser Hazer,” doplnil Jiří Bejček.

Martyyna letos přiveze své debutové album Written In The Scars, které stojí na zasněných syntezátorových plochách a silně zefektovaných atmosférických vokálech, Klara Wodehn dorazí představit své připravované EP Hyperion. Těšít se můžete taky na Fvck_Kvlt, Gondor Flames, Oblaka a spoustu dalších.

Info

Academia Film Olomouc | Music is Science
23.–28. 4. 2024
Olomouc
web festivalu

foto © Iryna Drahun & Igor Lorok

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Marienbad Film Festivalu v duchu Regenerace

redakce 19.05.2024

Celý festival zahájí projekce nového filmu režisérské legendy španělského filmu Víctora Ericeho Zavřít oči.

Festival Holostok oživí pohraničí

redakce 19.05.2024

Kolem Holostoku se stihla vybudovat početná komunita, která se v Holostřevech v předposledním červnovém víkendu potkává.

Let It Roll kompletuje

redakce 17.05.2024

Hlavními taháky jsou žánrové hvězdy, ať už A.M.C., populární uskupení Rudim3ntal, které se vrací po pěti letech s novou show, nebo hitmakeři Netsky, Sigma, Sub Focus a Wilkinson.

Festival Bukolika odhalil lineup

redakce 16.05.2024

Dramaturgie Bukolika je typická představováním lokálních talentů na poli experimentální či elektronické hudby.

Proměna festivalu Deziluze

redakce 16.05.2024

U příležitosti letošního výročí bude Festival Deziluze věnovat zvláštní pozornost Kafkově odkazu.

Karneval marnosti na zámku Ptení

redakce 13.05.2024

Pomíjivost věcí, prázdnota a nicota světa, ve kterém nás čeká jen smrt – alespoň ty šťastnější. Tři dny plné hudby, tance a další zábavy na rozpadajícím se zámku.

Folkové prázdniny lákají

redakce 12.05.2024

Silné zastoupení bude mít letos americký kontinent - od old-time music z Apalačských hor přes americanu, gotický folk až po hudbu z Kolumbie, Mexika a Venezuely.

Místní Fesťák bude hostit Don Vito

redakce 11.05.2024

Náhlé změny rytmu, hravé bicí a vášnivé výkřiky nadšení. To je tříčlenné noise spoko roko až pomalu kórové komando Don Vito.

Na Pohode vystúpi Donny Benét, B-complex a veľa ďalších

redakce 11.05.2024

Kráľovná slovenského dnb B-complex predstaví na Pohode najväčšiu show, akú dosiaľ pripravila.

Beseda pohostí kanadskou raperku Backxwash nebo britské PVA

redakce 07.05.2024

Tvorba letos patrně největšího taháku Besedy, raperky Backxwash, vychází z žánrů jako jsou horrorcore, hip-hop, heavy metal, industriální metal nebo postrock.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace