Zprávy / Festivalové

Hudba je taky věda, říká hudební program festivalu AFO

Hudba je taky věda, říká hudební program festivalu AFO

redakce | Zprávy / Festivalové | 18.04.2024

Zvuk současnosti i budoucnosti, noci na tanečním parketě a nové hudební objevy. Jako každý rok i letos překračuje program Music is Science festivalu Academia Film Olomouc (AFO) hranice žánrů a nachází fúzi mezi vědou a uměním.

“Na své si tradičně přijdou milovníci a milovnice nízkofrekvenční sub-basy, cinematických syntezátorových ploch, zefektovaných vazbících kytar, rytmické preciznosti a lyrické ostrosti. Mezi lákadla doprovodného programu patří například cenami ověnčená Fvck_kvlt crew, dadaistický rap v podání dvojice Laokoon nebo umělkyně Klara Wodehn, která si letos odnesla cenu Vinyla v kategorii objev roku,” pozval na program Jiří Bejček, dramaturg hudebního programu AFO.


Svoji českou premiéru si odbude německo-alžírská skladatelka a DJka Acidfinky. Ta si navíc připravila jedinečný live set, který poprvé představí právě olomouckému publiku. “Stejně tak přiveze svou novou a dlouho očekávanou desku rakovnická shoegazeová kapela Manon Meurt, a to pouze dva dny před jejím vydáním,” doplnila dramaturgyně Lucie Zelená.

Po ukončení živé produkce se hudební stage promění v roztančené večírky. “Na tyto afterparties mají vstup všichni se základní akreditací. Nikdo tak nepřijde o možnost poslechnout si DJ jména evropského formátu jako jsou Marie Pravda nebo LAU, jedno z nejvýraznějších jmen budapešťské klubové scény. Vizuálně hudbu doplní minulými ročníky prověřený umělecký kolektiv Laser Hazer,” doplnil Jiří Bejček.

Martyyna letos přiveze své debutové album Written In The Scars, které stojí na zasněných syntezátorových plochách a silně zefektovaných atmosférických vokálech, Klara Wodehn dorazí představit své připravované EP Hyperion. Těšít se můžete taky na Fvck_Kvlt, Gondor Flames, Oblaka a spoustu dalších.

Info

Academia Film Olomouc | Music is Science
23.–28. 4. 2024
Olomouc
web festivalu

foto © Iryna Drahun & Igor Lorok

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Grape ohlásil Michaela Kiwanuku, Toma Odella nebo Charlotte De Witte

redakce 18.06.2024

Hip hop má aj tento rok dramaturgicky na starosti NobodyListen s jeho projektom Addict.

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Festival Břeh podruhé v Ostravě

redakce 12.06.2024

Mezi domácími interprety je například EBM projekt Bunkerer nebo experimentální audiovizuální raperka Klara Wodehn.

Olomouc (o)žije pouličním festivalem

redakce 12.06.2024

Je na divácích, zda se rozhodnou některého z nich během vystoupení podpořit, ať už příhozem do kasičky nebo digitálně prostřednictvím QR kódu.

Prague Sounds: Branford Marsalis, Nubya Garcia, Tigran Hamasyan nebo Oneohtrix Point Never

redakce 11.06.2024

Velká světová jména jazzu, vokální hudby, elektroniky, alternativního hip hopu i world music na pomezí s klasikou, české premiéry a unikátní jednorázové projekty.

Moody Moon Noize vol. 5: Kompletní program a jednodenní vstupenky

redakce 10.06.2024

Mezi nově zveřejněnými jmény se objevuje intenzivní punková čtveřice Deti nebo projekt Mezi patry klid, doprovodný program doplní například výstava fotografky Julie Hrnčířové.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace