Články / Seriály

Kam na rajz s týmem Kina Brasil

Kam na rajz s týmem Kina Brasil

redakce | Články / Seriály | 25.10.2023

Petra, Zuzka, Gábina, Romana, Tomáš, Irča a Bára – to je sedmička tvrdohlavých a cílevědomých nadšenců stojících za pražským festivalem brazilských filmů Kino Brasil. Každý rok věnují velkou porci svého volného času organizaci události, která kromě filmů přináší i prolínání milovníků brazilské kultury s diváky vyhledávajícími méně obvyklé a dostupné filmy. Kromě festivalu vás tým pozve i na jiná místa, kde si v Praze užít plnými doušky kulturu této jihoamerické země.

Kino Brasil, 1.-5. 11. 2023, Bio Oko
Koncem roku 2013 jsme se my, pár nadšenců a obdivovatelů brazilské kultury, pustili do projektu filmového festivalu s tím, že snad se nám na podzim dalšího roku podaří zorganizovat pár zajímavých projekcí a přinést trochu brazilského temperamentu do pošmourného pražského podzimu. To, že by se festival Kino Brasil mohl stát pilířem setkávání se portugalsky mluvící komunity i spřízněných duší, stejně tak jako osvěžením a posléze stálicí pražské kulturní scény, bylo jen našim tajným přáním! Přání se stalo realitou, a tak Kino Brasil slaví letos desátou edici. Na pár dní se letenské Bio Oko promění v prales, rušné velkoměsto i rozpálenou pláž a nabídne vám to nejlepší ze současné brazilské kinematografie. Kromě sedmi filmů čeká návštěvníky i program pro děti, zajímavé debaty a přednášky, výstava o brazilském bohatství UNESCO nebo možnost ochutnat něco málo z tamní kuchyně. Levnější cestu za svěží brazilskou atmosférou nenajdete v katalogu žádné cestovky!

Adriano Trindade, 2. 11. 2023, Reduta Jazz Club
Součástí festivalového programu Kina Brasil je letos i koncert ve spolupráci s Redutou, na němž ve čtvrtek večer vystoupí energický brazilský kytarista a zpěvák Adriano Trindade. Ten je známým jménem po celém světě, vystupoval na velkých evropských festivalech a hrál v nejvyhlášenějších klubech, od Ronnie Scotts po Doctor Gabs. Můžete se těšit na nefalšované zvuky Brazílie, sambu i bossa novu v doprovodu tria piano-bicí-kytara. A pokud myslíte, že si nezatančíte a nezazpíváte, Adriano vás rychle vyvede z omylu.

Delícia Brazil
Pokud chcete ochutnat pravou brazilskou kuchyni, nemusíte nutně za oceán. Delícia je restaurace v centru Prahy, kde vám exotický gastronomický zážitek zprostředkují kuchaři z Rio de Janeira. Ať už máte opravdu hlad, nebo chcete jen ochutnat něco malého spolu s caipirinhou, z jídelníčku si opravdu vyberete. Doporučujeme tapiokové placky typické pro severovýchod Brazílie.

Favela
Chudinské slumy, v Brazílii nazývané favely, nejsou místem, kam byste měli při své návštěvě úplně zavítat. Do pražské Favely se ale bát nemusíte. V Manifestu na Andělu na vás čeká restaurace a hudební klub hýřící barvami a brazilskými rytmy. Pokud si rádi zatančíte v divokém jihoamerickém rytmu, tato adresa by neměla na vašem seznamu chybět.

Luiza Braga
Pokud byste si chtěli vychutnat brazilské dobroty z pohodlí domova, nebo nabídnout exotické občerstvením hostům na oslavě, stačí na instagramu kontaktovat Luizu, která vám připraví a doručí chutné „petiscos” - sýrové kuličky pão de queijo, smažené coxinhas a pasteis nebo sladké brigadeiros a beijinhos. Netušíte, o čem je řeč? Přijďte Luiziny dobroty ochutnat na festival Kino Brasil, kde bude mít v Biu Oko stánek.

Oliveira
Ochutnejte i Portugalsko! Že Brazílie byla portugalskou kolonií, vám asi říkat nemusíme. Tyto země dodnes, s menšími odchylkami, sdílí nejen jazyk, ale společné stopy bychom našli i v kultuře a kuchyni. Portugalská restaurace Oliveira nabízí příjemné posezení v rodinné atmosféře za poslechu hudby, popíjení vynikajícího portského nebo tichého vína a přikusování tapas, ve kterých se snoubí tradice portugalské kuchyně s moderními trendy. Pravidelně navíc pořádají tapas večery, degustace vína s povídáním, cestovatelská promítání z portugalsky mluvících zemí nebo koncerty tradiční i jiné hudby. Sledujte jejich Facebook pro aktuální program, nebo rovnou zajděte na silné kafe bica a typický moučník pastel de nata.

Info

Kino Brasil
1.–5. 11. 2023 Praha
web festivalu

foto © se svolením festivalu Kino Brasil

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Will Samson

redakce 20.02.2024

Jemný ambient Willa Samsona doplní dvojici Loscil & Lawrence English na zahajovacím večeru jedenáctého ročníku přehlídky Spectaculare.

Preview: Ment 2024

redakce 15.02.2024

Tradiční preview dala dohromady čtveřice redaktorů, která nás tam bude zastupovat, obsáhlejší report čekejte v jednom z následujících čísel magazínu.

Vstupní prohlídka: Personal Trainer

redakce 08.02.2024

Amsterdamská indierocková formace Personal Trainer kolem frontmana Willema Smita, která se v prosinci upsala labelu Bella Union, se po fluidním období ustálila na sedmi členech a takto se prezentuje i…

Nejlepší texty Full Moonu 2023

redakce 01.02.2024

Rozhovory s Fever Ray, Fvck_Kvlt a Benjaminem Clementinem, zamyšlení se nad raggaetonem a dalšími tématy v tom nejlepším, co jsme sklidili ve Full Moonu za minulý rok.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Od okraje k emancipaci

Julia Pátá 01.02.2024

Značná část úspěchu empowermentu ale spočívá i na našich bedrech a tom, jak kriticky budeme přistupovat k formování našeho individuálního pohledu na hudbu a kulturu obecně.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Bez hlavy a srdce (Merlin Sheldrake)

Štěpán Šanda 31.01.2024

Máme hlavy a srdce. Když vám useknu hlavu nebo nějak zastavím srdce, zemřete. Houby nic takového nemají, proto nám mohou ukázat cesty, jak se různě organizovat..., říká Sheldrake.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Kto sa bojí Elizabeth Grant? (Lana Del Rey)

Paulína Janičíková 30.01.2024

Lana Del Rey vychovala novú generáciu milovníkov hudby a textárov, ktorých sila a krása spočíva v zraniteľnosti a melanchólii.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Raggaeton a gender

Petra Kratochvílová 30.01.2024

Známé marketingové heslo „sex sells“ (ať už je pravdivé nebo ne), proniká do všech odvětví, takže i textaři a hudební producenti kalkulují s tím, že budoucí megahity je potřeba řádně…

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Postrach okolí? (Fvck_Kvlt)

Michal Pařízek 30.01.2024

„To bude mega, v sobotu máme s The Wilderness takú miestnu akciu, to musíš vidieť,“ říká mi Denis skrz Zoom pár dní předtím, než první březnovou sobotu brzy ráno usedám…

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Vtipy povoleny (Marina Herlop)

Zuzana Malá 29.01.2024

Mává rukama a mluví hlasitě, ale pod svým temperamentem skrývá ještě jednu bytost, tichou a introvertní. Utíká do přírody, kde nachází nadpozemské bytosti, se kterými pak tvoří hudbu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace