Zprávy / Festivalové

KovnaFest v Punctu

KovnaFest v Punctu

redakce | Zprávy / Festivalové | 28.11.2023

Jako už tradičně proběhne na začátku zimy KovnaFest, jednodenní DIY akce, která ukazuje, jak neotřelý může být čistě lokální lineup. Vedle zavedených jmen alternativy dojde i okraje okrajů. V Punctu 2. prosince zazní rap, violy da gamba, jazzcore a outsiderská elektronika. Nečekané souvislosti, drsné zlomy nespojitelných žánrů, překvapení jako konstanta.

Soundartový úvod obstará Marek Hlaváč, který pracuje se zvuky na hranici slyšitelnosti i sociálními, potažmo participativními aspekty poslechu. Na něj navážou hlavní hvězdy, Irena a Vojtěch Havlovi, kteří zaznamenali v poslední době menší renesanci díky obnovenému zájmu v zahraničí. Jejich minimalistická lyrika založená na violách na gamba a jemné až intimní náladě je jako stvořená do obývákové atmosféry v Krásově.

O mnoho divočejší budou Siřem, sestava aktivních mladých improvizátorů (projekty Meandér, Uthando, Jungle Debris a mnohé další) spojující divoký free jazz s hardcorovou úderností. Kontrabas a klávesy, bicí a hned dva saxofony by měly zaručit hodně hutné vystoupení. Jiný pohled na nespoutaný zvuk představí duo Flush Buttons (jinak členové Chief Bromden). Kombinace kláves a bicích přechází od postrockové epiky k hypnotickému tlaku, a když už to nejde jinak, nastupuje exploze hluku.


Tradiční rapový slot tentokrát zaujme slovenský alternativní rapper Prezident Lourajder, který také pokřtí u Tynikdy vydávanou novinku Interregnum: Opus Magnum 2. Lourajder nápaditě lavíruje mezi oldschoolem a vlivy trapu, především ale klade důraz na texty a vynalézavý přístup k jazyku. A poslední položkou bude DJ Dáseň. Anarchický hudebník loni festival uzavíral a o jeho tříhodinovém vystoupení se vyprávějí legendy, takže nezbývá než doufat, že se historie zopakuje a zas půjde o set plný překvapení, na který se nedá netančit.

Info

KovnaFest
2. 12. 2023 18:30
Punctum, Praha
Fb událost

foto © Libor Galia

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sharpe rozširuje festivalový a konferenčný program

redakce 22.02.2024

Od lokálneho rádia až po jednu z najvplyvnejších hudobných platforiem, ktorá nestratila silnú komunitu poslucháčov.

Festival filmu a vědy AFO, motiv: paměť

redakce 22.02.2024

Fanoušci dokumentárního filmu se letos mohou těšit na ambiciózní výlety do budoucí minulosti.

Festival Spectaculare má kompletní program

redakce 20.02.2024

Headlinery jsou britský hudební inovátor Clark, oxfordští Mammal Hands nebo ambientní Loscil & Lawrence English.

Panteón Rococó na Mighty Sounds

redakce 14.02.2024

Jejich charakteristický styl vychází z punku, ska, reggae, salsy i mariachi. To vše transformuje na podiu osmičlenný soubor v masu energie.

Brutal Assault: dřevní thrash i stoner

redakce 13.02.2024

Kapela Baroness, která byla se svým ambiciózním albem Gold & Grey nominovaná na Grammy, přiveze do pevnosti své nejnovější šesté studiové album Stone.

První letošní koncerty Prague Music Performance

redakce 12.02.2024

Prague Music Performance uvede hudbu avantgardisty Jamese Tenneyho i koncert šesti premiérových skladeb v jediném večeru.

Blues Alive přiveze držitele Blues Music Awards nebo Grammy

redakce 06.02.2024

Zahrají například Cedric Burnside, Eric Bibb, Albert Castiglia nebo Chuck Prophet.

JazzFestBrno přiveze Samaru Joy, Chrise Bottiho, Snarky Puppy, Bélu Flecka i Laufey

redakce 31.01.2024

Úvodní vystoupení Nduduza Makhathiniho zahajuje novou koncertní řadu Club Life.

Tallinn Music Week oznámil první jména

redakce 28.01.2024

Tallinn Music Week je jedním z nejuznávanějších eventů nové hudby, městské kultury a klíčových networkingových akcí.

Metronome Prague přiveze Michaela Kiwanuku

redakce 26.01.2024

Michael Kiwanuka zpívá vřelým hlasem o úzkosti i naději, o rasismu a policejní brutalitě, víře v sebe sama i o tom, co dnes znamená být lidskou bytostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace